Skocz do zawartości

Jakieś rady?


dorotak97

Rekomendowane odpowiedzi

zostawcie sobie zapas $ - ja zrobiłem listę na której jest odłożone 1000zł na konserwację podłogi i przegląd u Andrewa1 oraz 1200 na przedsionek + tona szpargałów jak przetwornica, stopień, podłoga do przedsionka, garki, sztućce i setki małych rzeczy - lista w sumie już przekracza 4300zł a jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa.... także albo dobrze licytuj - za braki w przyczepie albo zostaw duuużą rezerwę...

 

Nie strasz nam koleżanki :pad: - nie wszystko musi mieć od razu. Ważne, żeby była zdrowa buda

 

i podstawowe wyposażenie. Z wyposażenia namiotu też coś się przyda na pewno.

 

Ale co do listy masz racje. Dorotak97 zrób sobie listę rzeczy niezbędnych z wyposażenia i za brak każdej pozycji możesz

 

 

próbować walczyć o niższą cenę. Najczęściej połowa klamotów nagle się znajduje gdzieś w kanciapie

 

bo sprzedawca właśnie sobie przypomniał, że "na chwilę wyciągną", żeby posprzątać :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę o listę rzeczy,które powinny znaleźć się w przyczepie.Bo ja nie mam pojęcia.

Wiem że potrzebny jest przedsionek.Piszecie o zbiornikach na wodę.Co jeszcze

 

koło zapasowe

 

korba do podpór

 

stopień wejściowy

 

przewód zasilający

 

butla gazowa

 

akumulator - o ile jest przewidziany do instalacji

 

przenośny kibelek jeśli nie ma kasetowego :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okażę, że wartość "standardowego" wyposażenia przewyższy budżet Dorotki i sprzedający będzie jej musiał dopłacić, żeby się zdecydowała na jego egzemplarz.

 

Żarty żartami, ale można przy sprzedającym ponarzekać, że tyyyyylu rzeczy brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami, ale można przy sprzedającym ponarzekać, że tyyyyylu rzeczy brakuje ;)

 

gdzieś w linku są butle, na moje oko holenderskie, to jakby ktoś brał pod uwagę ich wartość = cenie złomu :niewiem:

mam taką jedną i legalnie ciężko coś z tym zrobić ... tzn grilla można zrobić :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okażę, że wartość "standardowego" wyposażenia przewyższy budżet Dorotki i sprzedający będzie jej musiał dopłacić, żeby się zdecydowała na jego egzemplarz.

 

Żarty żartami, ale można przy sprzedającym ponarzekać, że tyyyyylu rzeczy brakuje ;)

 

wiadomo.... ale co będzie jak się okaże, że wszystko jest? a tu nagle z końca listy - np. brak podkładek do podpór - Koleżanka powie - Panie albo 500 zł w dół albo nie bierzemy heh.

 

chcesz negocjować - szukaj dziury w całym... jak sprzedawałem moje mondeo... też klienci szukali dziury w całym heheheh.... i w sumie mało co znaleźli tyle, że nie wiedzieli, że to auto to jedna wielka dziura w portfelu.... heh 9 lat z mundkiem - za to nie zapłacisz kartą mastercard... nie ma takich limitów... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotak, zerknij na ostatnie foto mojego ogłoszenia, tam widać wszystko co ja miałem na wyposażeniu "obowiązkowym". Sama uznasz co jest przydatne a co nie.

Ponadto narzędzia typu młotek, saperka, taśma izolacyjna, druciki, kabelki,sznureczki i milion innych drobiazgów :)

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te wszystkie rzeczy znajdują się na wyposażeniu jednej przyczepy?:look:

Na pewno nie muszę dokupić drugiej?:palacz:

 

druga musowo :skromny:

to co zostało wymieonioe to tylko podstawowe wyposażenie, taka wersja golas, coś jak światła i koła :-]

 

na szczęście resztę gratów powinno się udać zaadoptować z zestawu namiotowego :ok:

 

hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś linkowaliśmy wątki z listą wyposażenia ;-)

Tu jeden z nich:

http://forum.karawaning.pl/topic/3051-co-zabrac-ze-soba-na-kemping/

 

A co do budek - to ja już się pogubiłem. Ostatnio trochę mniej czasu na forum. Na czym stanęło? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te wszystkie rzeczy znajdują się na wyposażeniu jednej przyczepy?:look:

 

Tym stwierdzeniem, przypomniałaś mi Dorotko, jak jeden z kolegów czytając opis mojej przyczepy (post nr 13),

użył niemal identycznych słów :] Do dzisiaj cieszy mnie ta sympatyczna uwaga :]

 

Na pocieszenie powiem Ci, że dodatki najlepiej kupić w/g własnych potrzeb, a według list możesz kupić to, co standardowo jest niezbędne w każdej przyczepie i to też po przemyśleniu czy będą to rzeczy potrzebne w Twoim przypadku. Do tego, co koledzy napisali: jeszcze podnośnik (ten od samochodu najczęściej nie jest odpowiedni) i uwaga do kabla zasilającego przyczepę - powinien być przynajmniej 40 metrowy, najlepiej w izolacji gumowej (w ostateczności PCV) i o przekroju żył 3 x 2,5 mm kwadratowego (bardzo ważne), dobrze jeśli na bębnie do zwijania. W żadnym wypadku nie kupuj do tego celu taniego przedłużacza ogrodowego 3 x 1,5 mm :nono: Jeśli planujesz wyjazdy zagraniczne, to do wspomnianego kabla zasilającego, potrzebna będzie przejściówka z wtyczką CEE

 

post-8228-0-23453100-1326087093_thumb.jpg

 

 

Na następnej fotce masz zaledwie małą część rzeczy, które nabyłem zaraz po zakupie swojej budki, a pokazuję to dlatego, aby uzmysłowić Ci, jak różne potrzeby mogą być w zakresie wyposażenia u różnych osób.

 

post-8228-0-50488900-1326085680_thumb.jpg

 

Najpierw zrób własną listę, a później to trzy razy zweryfikuj. Na dodatki można wydać majątek, wiem coś o tym :look:

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś linkowaliśmy wątki z listą wyposażenia ;-)

Tu jeden z nich:

http://forum.karawan...oba-na-kemping/

 

A co do budek - to ja już się pogubiłem. Ostatnio trochę mniej czasu na forum. Na czym stanęło? :-)

Na niczym :oslabiony:

Dostałam propozycję.Ładna ale bez kibelka :oslabiony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-8324-0-52153900-1326094697_thumb.jpg

post-8324-0-48827200-1326094704_thumb.jpg

post-8324-0-64691900-1326094715_thumb.jpg

post-8324-0-44799700-1326094725_thumb.jpg

post-8324-0-43382000-1326094731_thumb.jpg

post-8324-0-90778800-1326094741_thumb.jpg

post-8324-0-51034600-1326094748_thumb.jpg

post-8324-0-78188100-1326094757_thumb.jpg

post-8324-0-12095400-1326094764_thumb.jpg

post-8324-0-29322500-1326094770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.