Skocz do zawartości

Troche o holownikach, czyli czym ciągamy swoje przyczepki?


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Serek, zerknij jak co też na progi... podobno potrafią nieźle dziurawieć w niektórych egzemplarzach :bukiet: Przyszły teść wymieniał po 6 latach były jakieś trefne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Serek, zerknij jak co też na progi... podobno potrafią nieźle dziurawieć w niektórych egzemplarzach :hehe: Przyszły teść wymieniał po 6 latach były jakieś trefne.

 

Ok dzieki , ale zakup jest pod duzym znakiem zapytanie , bo zainwestowałem kaske gdzie indziej ...kruchu teraz z nią... :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Serek, diecezja twoja... jak cena przystępna i faktycznie mocno nie oberwała można pomyśleć... jak podłużnice poszarpało gdzie ma być montowany hak lepiej może odpuścić ją. Osobiście nie miałbym zaufania do takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Serek, diecezja twoja... jak cena przystępna i faktycznie mocno nie oberwała można pomyśleć... jak podłużnice poszarpało gdzie ma być montowany hak lepiej może odpuścić ją. Osobiście nie miałbym zaufania do takiego auta.
skasowałem zdjęcie z telefonu jak wygklądał po kolizji...ale na zdjęciu podobno wygladała o wiele gorzej niz w rzeczywistości...moze to wina mojego słabego telefonu kom.

 

nie napalam sie bo i nie ma na co...pozyjemy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw składał się z FIATA UNO 1.0 45KM + LPG MW770kg i N126n MW620kg. Czasami było ciężko bo całośc razem z ekwipunkiem ważyła ok. 1800 kg co dawało 40 kg/1 KM . Jeśli wiatr nie wiał z przeciwka to jechało się super (5 bieg), ale zawsze musiałem pamiętac że samochód waży prawie tyle co przyczepa .Solo palił 7-8l a w zestawie 10-11l . Jak nie wiało to 80 czasami 90 , a jak wiało z przeciwka to 50 i 4 brakowało .W czasie jednej kontroli policjanci sprawdzili tylko czy mogę ją ciągnąc i jechaliśmy dalej .Takim zestawem przejeżdziliśm 4 sezony , mocno bujało ale się jechało . Wiosną 2007 kupiliśmy RENAULT MEGANE 1.6 107KM + LPG . Pierwszy wyjazd do Warszawy to był szok dla rodziny . Prawie nic nie huśta i ruszamy na światłach ze wszystkimi ,a polonezy zostawały . Solo pali 8l (instalacja pełny wtrysk) a w zestawie 13l (90-100 + klima). Jadąc nad morze w granicach 80 spalał 11l .Współczynnik oporu powietrza był mniejszy .Jeździ się super bo samochód waży 1085 kg MW więc przyczepa jedzie jak po sznurku .Gdyby drogi były gładsze , no ale nie są . Mój najgorszy odcinek to Włocławek (co tam przejeżdżam to wyję i prawie płaczę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holownik Scorpio mkII 2.0 DOHC ASB Kombi 93r. 105 kobyłek,zagazowany.Z powodu ciężkiego obuwia w mieście 13 do 14 gazu,ale nie będę zmieniał nawyków . Z ogonem 11 w trasie z tym że nie czuć że się coś ciągnie, nawet nie zakładam dodatkowych lusterek,bo widać dobrze, sympatyczny zestaw ,całość 11 m (lubię małe rzeczy) :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andriu,

nie lepiej zostać przy ulubionej marce ? :niewiem:

 

Chętnie, ale zależy mi na przyczepce małej z racji dość słabego holownika (Vectra 1.7TD). Dotąd jezdziłem w jedno miejsce nad morze, a teraz chcę trochę popodróżować z przyczepką w 3 osoby a podejrzewam, że od nastepnych wakacji córa się odłączy od "starych", więc zostaje nas dwoje, a że nie jestem bardzo wymagający co do komfortu to Niewiadka mi wystarczy. Poza tym nie ma problemu z serwisem do nich, a i stosunek ceny do rocznika jest dość dobry.a ja nie chcę wydawać wora pieniedzy na przyczepę co jeszcze bardziej przemawia za Niewiadką. Chociarz ostatnio mam na oku Wilka mniej więcej w gabarytach Niewiadki, tylko sprzedający coś zaczyna "kombinować" więc nie wiem czy kupno dojdzie do skutku. Knaus jest bardzo dobrą firmą wg. mnie, moja budka z '71r sprawowała się bardzo dobrze, i gdybym chciał kupić przyczepę większą bardziej komfortową, to napewno brałbym Knausa pod uwagę. Na razie wydaje mi się że Niewiadkę tez polubię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.