Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

Szacun, dla kierowców takich zestawów.

 

Ale tak patrząc na zwykłych kierowców, to można powiedzieć, że mamy następujący podział i ewolucję przy cofaniu:

 

Pierw się uczymy jeździć zwykłym samochodem, bez przyczepy/naczepy. Nauka jazdy i tego typu sprawy, później praktyka w swoim wozie. Mam nadzieję, że się nie narażę, ale duża liczba kobiet nie radzi sobie z cofaniem, szczególnie, gdy jest mało miejsca. Oczywiście część facetów ma tak samo.

 

Gdy już to mamy opanowane i czujemy się na siłach, doczepiamy sobie przyczepę/naczepę. Na tym etapie jest większość z nas. Tutaj jest już więcej główkowania, bo trzeba sterować wbrew logice, tzn. gdy chcę cofać w lewo to skręcam w prawo. To w dużym uproszczeniu, chyba wiecie o co mi chodzi. Czas nauki tego typu jazdy do tyłu trochę trwa, szczególnie na początku trzeba trochę pomyśleć/popraktykować.

 

Trzeci rodzaj jazdy wstecz, to jazda ze składem łamanym w dwóch miejscach, jak na powyższych przykładach. Tutaj oczywiście także potrzebna praktyka i odpowiednie predyspozycje kierowcy. I tutaj być może przesadzę, ale większość z nas, wcześniej czy później dała by sobie radę. Oczywiście potrzeba trochę praktyki, trzeba przemyśleć trzy razy, zanim się wykona ruch kierownicą, jednak myślę, że dalibyśmy radę. Trzeba przyznać, że Ci w/w kierowcy wykonują manewry na wielkich parkingach. My, często wbijamy się w takie dziury z przyczepą, że niektórzy by mieli problem z wjazdem osobówką.

 

To takie moje przemyślenia, już czekam na słowa krytyki.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zaczyna? To się robi patologia

Patologia to jest obrazek z minionego tygodnia. Szczecin (taka dziura z tramwajami) wylotówka na Bydgoszcz, 3 pasy w jedną stronę, ograniczenie do 80, prawym idą dwa TIR'y jak Bóg przykazał, środkowym śmieciarka równo z nimi, a lewym ich trzeci TIR wyprzedza. Nota bene za chwilę tego trzeciego TIR'a śmieciarka wyprzedziła....... Na polskich drogach nigdy nie będzie normalnie!!! Będą wypadki, będą ludzie ginąć. Całkiem jak z motocyklistami, propagują naklejki "motocykle są wszędzie" a później jeżdżą slalomem między autami i pędzą na złamanie karku. Żeby nie było jeździłem motocyklem i miałem wtedy 18 lat, ale prawa na drodze miałem takie jak wszyscy!!

 

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie nasza polska typowa dyskusja. Chciałbym napisać, jako kierowca bez prawa jazdy kat. C, że ja rozumiem tirowców. Bo jak człowiek jedzie kilka dni z rzędu i naogląda się debili za kierownicą to go może szlag trafić. Dzisiaj na Discovery był program o trakerach z Australii. Przed programem informacja: UWAGA: W PROGRAMIE WYSTĘPUJĄ KIEROWCY CIĘŻARÓWEK, WIĘC MOGĄ KLĄĆ JAK KIEROWCY CIĘŻARÓWEK. Szanujcie ludzi, którzy zarabiają na chleb i bierzcie pod uwagę, że jak wśród osobówek większość nie ma zasad.

Edit. Źle się wyraziłem. Więcej kierowców ciężarówek ma zasady niż prawdopodobnie co dziesiąty kierowca osobówki :)

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wlasnie powinni w Polsce jednak prowadzic zakaz wyprzedzania TIRow na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Dla ZAWALIDRÓg prawy pas ;)

I jak to widzisz chcesz jechać 80 km/h za Tirem na autostradzie bo nie wolno go będzie wyprzedzić  :look:   :look:   :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie nasza polska typowa dyskusja. Chciałbym napisać, jako kierowca bez prawa jazdy kat. C, że ja rozumiem tirowców. Bo jak człowiek jedzie kilka dni z rzędu i naogląda się debili za kierownicą to go może szlag trafić. Dzisiaj na Discovery był program o trakerach z Australii. Przed programem informacja: UWAGA: W PROGRAMIE WYSTĘPUJĄ KIEROWCY CIĘŻARÓWEK, WIĘC MOGĄ KLĄĆ JAK KIEROWCY CIĘŻARÓWEK. Szanujcie ludzi, którzy zarabiają na chleb i bierzcie pod uwagę, że jak wśród osobówek większość nie ma zasad.

Edit. Źle się wyraziłem. Więcej kierowców ciężarówek ma zasady niż prawdopodobnie co dziesiąty kierowca osobówki :)

A ja przekornie zapytam, jaka jest droga hamowania 40 tonowego składu z 80km/h do zatrzymania? Bo ja w swoim osobowym coś ok 37.5m ze 100km/h.

Jakie to zasady mają kierowcy ciężarówek skoro nie trzymają sie prawego pasa i niejednokrotnie zmuszają innych do wyprzedzania ich prawą stroną, co czesto prowadzi do kolizji..... To że kierownicy osobówek świeci nie są to fakt (ja też popełniam błędy) ale podkreślacie ze tirowcy to zawodowi kierowcy, a to powinno zobowiązywać.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie nasza polska typowa dyskusja. Chciałbym napisać, jako kierowca bez prawa jazdy kat. C, że ja rozumiem tirowców. Bo jak człowiek jedzie kilka dni z rzędu i naogląda się debili za kierownicą to go może szlag trafić. Dzisiaj na Discovery był program o trakerach z Australii. Przed programem informacja: UWAGA: W PROGRAMIE WYSTĘPUJĄ KIEROWCY CIĘŻARÓWEK, WIĘC MOGĄ KLĄĆ JAK KIEROWCY CIĘŻARÓWEK. Szanujcie ludzi, którzy zarabiają na chleb i bierzcie pod uwagę, że jak wśród osobówek większość nie ma zasad.

Edit. Źle się wyraziłem. Więcej kierowców ciężarówek ma zasady niż prawdopodobnie co dziesiąty kierowca osobówki :)

A ja przekornie zapytam, jaka jest droga hamowania 40 tonowego składu z 80km/h do zatrzymania? Bo ja w swoim osobowym coś ok 37.5m ze 100km/h.

Jakie to zasady mają kierowcy ciężarówek skoro nie trzymają sie prawego pasa i niejednokrotnie zmuszają innych do wyprzedzania ich prawą stroną, co czesto prowadzi do kolizji..... To że kierownicy osobówek świeci nie są to fakt (ja też popełniam błędy) ale podkreślacie ze tirowcy to zawodowi kierowcy, a to powinno zobowiązywać.

 

 

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to widzisz chcesz jechać 80 km/h za Tirem na autostradzie bo nie wolno go będzie wyprzedzić  :look:   :look:   :look:

chodzi o to aby tir tira pol godziny nie wyprzedzał. W niemczech np na a12 jest zakaz na odcinku 60 km i jakos tragedii nie ma. Widac ze sie wyprzedzaja ale tylko polacy. Poza tym, nawet jesli nie ma zakazu to takie wyprzedzanie trwajace dluzej niz 45sekund kosztuje juz ok 100eur mandatu (nie pamietam dokladnie ile ). a na Polskich autostradach jest wlasnie tragedia przez Tiry.

I jak to widzisz chcesz jechać 80 km/h za Tirem na autostradzie bo nie wolno go będzie wyprzedzić  :look:   :look:   :look:

zakaz wyprzedzania dla ciezarowek oczywiscie mialem na mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wlasnie powinni w Polsce jednak prowadzic zakaz wyprzedzania TIRow na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Dla ZAWALIDRÓg prawy pas ;)

Powinien być jeszcze zakaz wypowiadania się na ten temat osobom, które mają niewielkie pojęcie o transporcie drogowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.