Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Zulos napisał(a):

Z tego co ja się orientuję to niestety nie - tylko z urządzeniem.

Jako apka na tel. jest tylko jeszcze wersja dla motocykli i jakaś okrojona bezpłatna.

Kretynizm do kwadratu. Czemu nie pozwolą używać samej apki tylko zmuszają do zbędnego urządzenia? Bo tak to używanie TomToma dla ciężarówek ma wszystkie wady innych apek dla ciężarówek, czyli omijać drogi z zakazem dla ciężarówek, który nie obowiązuje zestawów. To mnie trochę irytuje dlatego głównie używam GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał(a):

Kretynizm do kwadratu. Czemu nie pozwolą używać samej apki tylko zmuszają do zbędnego urządzenia? Bo tak to używanie TomToma dla ciężarówek ma wszystkie wady innych apek dla ciężarówek, czyli omijać drogi z zakazem dla ciężarówek, który nie obowiązuje zestawów. To mnie trochę irytuje dlatego głównie używam GM

Równie dobrze można używać TT GO "zwykłego", co ja wolę z uwagi na wady GM, które wskazałem. Ale oczywiście nie jestem ambasadorem marki, więc nie neguję absolutnie używania GM (co czasem też robię)...

TT "zwykłego" używałem też jeżdżąc z cycepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesety wygląda na to, że zmuszają do osobnego urządzenia, szkoda bo chętnie bym używał apki i carplaya. Plus natomiast jest taki, że faktycznie jest dedykowana do przyczep oraz kamperów. Z tego co wyczytałem, to większość nawigacji dla cieżarówek zakłada, że faktycznie jedziesz cieżarówką i nie puszcza na drogi z zakazami dla ciężarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce TomToma w dobrej cenie to warto się pospieszyć:

https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/voucher-12-mnd-tomtom-go-navigatie/893099
Dzięki za info. W tej cenie to kupiłem z czystej ciekawości żeby potestować

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Jeśli ktoś chce TomToma w dobrej cenie to warto się pospieszyć:

https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/voucher-12-mnd-tomtom-go-navigatie/893099

Dzięki, skusiłem się choć TT jeszcze nie używałem. Widzę na stronie TT navi dedykowane kamperom i cepkom:
 

https://www.tomtom.com/pl_pl/navigation/camper-gps/

Ale cena.. hmmmm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Jeśli ktoś chce TomToma w dobrej cenie to warto się pospieszyć:

https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/voucher-12-mnd-tomtom-go-navigatie/893099

Cena rzeczywiście szalona ale nie widzę tam obszaru tej nawigacji. Czy to cała Europa czy jedynie Polska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rzeczywiście szalona ale nie widzę tam obszaru tej nawigacji. Czy to cała Europa czy jedynie Polska ?
Jeśli to jest dostęp na rok do apki to masz w tej cenie full wersję, czyli wszystkie mapy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał(a):
17 minut temu, glomir napisał(a):
Cena rzeczywiście szalona ale nie widzę tam obszaru tej nawigacji. Czy to cała Europa czy jedynie Polska ?

Jeśli to jest dostęp na rok do apki to masz w tej cenie full wersję, czyli wszystkie mapy

No, to rzeczywiście warto. Ja mam dożywotnio Sygic (cały świat) który bazuje na TomTomie więc sobie odpuszczę. Ale TomTom to porządna firma więc jeśli ktoś nie ma to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest dostęp na rok do apki to masz w tej cenie full wersję, czyli wszystkie mapy

W sierpniu była za free na rok. Testuję od miesiąca, bardzo fajnie się z nią jeździ.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230928/0b890d828c7b80a9c862cee6a6dba120.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 20:22, czyś napisał(a):

 

W dniu 21.09.2023 o 18:11, BUMERANG napisał(a):

A ja myślę, że chodzi o ograniczenie zużycia paliwa w skali globalnej. Spieprzyło się zaraz po tym jak pojawiła się opcja ustawiania elektryk/śmierdziel :hmm:

Dla mnie najgorszy wałek podczas jazdy że od jakiegoś czasu bez żadnego ostrzeżenia po prostu "w locie" zmienia poprzednio wybraną trasę. Wydaje mi się , że gdy straci zasięg (zdarza sie np. na Mazurach), nie wraca do zadanej trasy (nie ma jej scacheowanej itp), ale dziarsko z woda w gębie "trzyma twarz" i liczy "po cichu" od nowa najkrótszą możliwą. Efekt taki, że w pewnym momencie zaczyna prowadzić wg nowo obliczonej trasy i jest kicha, jak się w nieznanym terenie nie miarkniesz, trafiasz dokładnie tam, gdzie nie chciałeś być wybierając poprzednio trasę alternatywną...

Potwierdzam, GM zmienia trasę na "swoją" również za każdym razem kiedy nie zastosujemy się do wytycznych np. kazała mi w korku wjechać na stację i zjechać 100m dalej...

Z ekologią wiele wspólnego nowe algorytmy nie mają, bo kiedyś na siłę dokładała mi na trasie 150 km, kody ja koniecznie chciałem krótszą trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo miałem ochotę na tomtoma, że postanowiłem przez tydzień przetestować darmową wersję. Porównywałem z NaviExpert którego używam od około 5lat. No i zostaje przy NE. Jedyne w TT co mnie urzekło to asystent pasa ruchu. Jeżeli chodzi o prowadzenie to już gorzej, brakowało mi także tras alternatywnych w czasie nawigacji. Z GM nawet nie porównuje bo nie ma sensu. Promocja którą wrzucił kolega jest fajna ale mimo wszystko zostaje przy NE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo miałem ochotę na tomtoma, że postanowiłem przez tydzień przetestować darmową wersję. Porównywałem z NaviExpert którego używam od około 5lat. No i zostaje przy NE. Jedyne w TT co mnie urzekło to asystent pasa ruchu. Jeżeli chodzi o prowadzenie to już gorzej, brakowało mi także tras alternatywnych w czasie nawigacji. Z GM nawet nie porównuje bo nie ma sensu. Promocja którą wrzucił kolega jest fajna ale mimo wszystko zostaje przy NE. 

Są trasy alternatywne. Pojawia się korek to na zielono pojawia się trasa ze znacznikiem i zyskiem czasowym. Mało to jest jasne na początku nie ma wyraźnego ostrzeżenia jak w pach Google, ale działa. Ja dostałem rok za darmo więc testuję i nie mogę przestać z niej korzystać. Fajnie bo nie prowadzi w jakieś drogi gruntowe jak Google ostatnio. Taka prawdziwa samochodówka z jasnym oznaczeniem stacji na trasie, korków itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.