Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, piorun napisał(a):

Widzę, że TomTomGo jest wspierany przez Android Auto, to duży plus :yes: Od dzisiaj testuję.

Ustawiasz pojazd jako ciężarówka czy zwykłe osobowe, z tego co widzę, nie ma tutaj opcji jazdy z przyczepą.

Ja mam blaszaka o wym. 5,99x2,05x2,88 - ustawiam więc jak osobówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom Tom dla ciężarówek kosztuje krocie już. Warto sprawdzić Magic Earth, jest darmowy, można ustawić parametry pojazdu, ma wsparcie dla AA. 

https://www.magicearth.com

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczna subskrypcja za tomtomgo dla ciezarowek to 250zl vs 95zl dla osobowek, wiec tragedii nie ma. Zamiast urzadzenia tomtom camper masz 6 lat uzytkowania apki, a  pewnie funkcjonalnosc jest taka sama. 

A jest w ogole sens placic te 100zl rocznie za tomtomgo dla osobowek? Ma jakies dodatkowe funkcjonalnosci w porownaniu do googlemapsow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Analog82 napisał(a):

Roczna subskrypcja za tomtomgo dla ciezarowek to 250zl vs 95zl dla osobowek, wiec tragedii nie ma. Zamiast urzadzenia tomtom camper masz 6 lat uzytkowania apki, a  pewnie funkcjonalnosc jest taka sama. 

A jest w ogole sens placic te 100zl rocznie za tomtomgo dla osobowek? Ma jakies dodatkowe funkcjonalnosci w porownaniu do googlemapsow?

Wg mnie - poza przewagą w postaci natychmiastowego wprowadzenia nowych dróg (mój przykład - prowadziło nową drogę jeszcze tego samego dnia, w którym nastąpiło otwarcie, a GM wciąż jej nie widzi), przewaga taka, że nie pakuje w najkrótsze, najwęższe drogi, kierując na drogę przewiduje lepiej cel (np. GM wyprowadził mnie w pole kierując najkrótszą drogą na prom, z której nie dało się wjechać na prom), jest jeszcze bardzo dobrze działający roadtraffic. Plus jeszcze elementy, które pewnie i w GM i innych by się znalazły na podobnym poziomie, ale TT z przyzwyczajenia lepiej mi podchodzi. Jeszcze ta "oś czasu" z boku, na której pojawiają się odległości do najbliższych POI, czy niebezpieczeństw, korków, fotoradarów, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Analog82 napisał(a):

Roczna subskrypcja za tomtomgo dla ciezarowek to 250zl vs 95zl dla osobowek, wiec tragedii nie ma. Zamiast urzadzenia tomtom camper masz 6 lat uzytkowania apki, a  pewnie funkcjonalnosc jest taka sama. 

A jest w ogole sens placic te 100zl rocznie za tomtomgo dla osobowek? Ma jakies dodatkowe funkcjonalnosci w porownaniu do googlemapsow?

Ja testowałem TomToma dla ciężarówek. Miałem chyba nawet jakąś subskrybcję kupioną w promocji. Ale nie widziałem absolutnie żadnej przewagi nad GM. GM ma dla mnie tą wadę, że prowadzi często na około teoretycznie szybszą trasą. Szkoda, że w GM nie ma opcji wpisania rodzaju pojazdu.

Natomiast jak ktoś rozważa w ogóle TomToma dla ciężarówek to IMO ten Magic Earth jest wg mnie lepszy bo jest za darmo ;)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.70acc18b2eb533435df341bf7d15f2fa.png

Osobiście z GM mam ostatnio "na pieńku" i mocno szukam alternatywy... Algorytmy wytyczania trasy :zolta:, brakuje także opcji "droga zablokowana" tudzież "omiń blokadę".

Na zdjęciu droga, którą GM pociągnąl mnie 2 tygodnie temu, czasem wyrwy były takie, że zwykłą osobówką a co dopiero na niskoprofilowych oponach bym się zastanowił czy w ogóle jechać. Mijając się z ciężarówką wiozącą drzewo zjechałem po prostu w rów, innej opcji nie było. Na szczęscie tym razem jechałem bez ogonka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ja testowałem TomToma dla ciężarówek. Miałem chyba nawet jakąś subskrybcję kupioną w promocji. Ale nie widziałem absolutnie żadnej przewagi nad GM. GM ma dla mnie tą wadę, że prowadzi często na około teoretycznie szybszą trasą. Szkoda, że w GM nie ma opcji wpisania rodzaju pojazdu.

Natomiast jak ktoś rozważa w ogóle TomToma dla ciężarówek to IMO ten Magic Earth jest wg mnie lepszy bo jest za darmo ;)

 

No kilka argumentów podałem wyżej plus to co napisał w poprzednim poście @piorun - mnie TT nigdy na takie drogi nie zaprowadził. Po prostu ich algorytm wyklucza zapewne takie nic nie warte skróty gorszymi drogami, które pozwalają zaoszczędzić sekundy, a wpędzają na manowce jak w GM.

Ten wjazd na prom przetestowałem rok później - GM zrobił to samo. Jak bym jechał z lepką nie byłoby jak wjechać na prom i trzeba by sporo objechać, żeby znaleźć miejsce do nawrócenia.

Kolejny dzień mija - GM nadal obwodnicy u mnie nie widzi..

W TT jak zaplanujesz sobie trasę (chociażby przez MyDrive) to jak ją uruchamiasz po jakimś czasie po zmianach na drogach to od razu je do trasy wprowadza - też w zasadzie w czasie rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wlasnie tez przestalem GM wierzyc, tzn zawsze mialem ograniczone zaufanie, ale po paru akcjach w tym roku klamka zapadla. Zakladam ze i tak bede sobie trase weryfikowal w GM, ale podczas jazdy w nieznane miejsca bede musial chyba ten MagicEarth ogarnac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zulos napisał(a):

Czy MagicEarth nie korzysta czasem z tych samych map co Apple?

Nie wiem z czego korzysta Apple. natomiast ME korzysta z map OpenStreetMap. Czyli to: www.openstreetmap.org

Sprawdź czy jest tam ta nowa droga :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam TT w postaci urządzenia i porównując go do wszystkich znanych mi rozwiązań darmowych typu google maps, waze, mapy apple to jest zauważalna różnica na korzyść TT. Mnie podobnie jak @Zulos bardzo podoba mi się ten pasek z boku pokazujący MOP, stacje itp to bardzo pomaga w trakcie jazdy. Dodatkowo nigdy nie prowadzi dziwnymi drogami jak GM potrafi i lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał(a):

Nie wiem z czego korzysta Apple. natomiast ME korzysta z map OpenStreetMap. Czyli to: www.openstreetmap.org

Sprawdź czy jest tam ta nowa droga :) 

Apple zdaje się też korzysta właśnie z tych map.

Nowy fragment obwodnicy na tych mapach jest! Na GM nadal ni ch...

Ale to pokazuje tylko wieeelki minus GM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał(a):

Apple zdaje się też korzysta właśnie z tych map.

Nowy fragment obwodnicy na tych mapach jest! Na GM nadal ni ch...

Ale to pokazuje tylko wieeelki minus GM...

Ma inną zaletę :) znajdziesz prawie wszystko i chyba tu nie ma sobie równych :) … z dojazdem już jest gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rtwppk napisał(a):

Ma inną zaletę :) znajdziesz prawie wszystko i chyba tu nie ma sobie równych :) … z dojazdem już jest gorzej. 

Do jeżdżenia solo po obcym mieście jest niezrównany. 

A jeździł ktoś ostatnio z Yanosikiem :hmm: Dużo się tam ostatnio dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

Ma inną zaletę :) znajdziesz prawie wszystko i chyba tu nie ma sobie równych :) … z dojazdem już jest gorzej. 

Nie no tu nie ma o czym mówić - po dojeździe już na miejsce do szukania czegokolwiek tylko GM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.