Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2023 o 09:08, rtwppk napisał(a):

Śledząc wątek wnikliwie dochodzę do wniosku, że nie ma idealnego rozwiązania w temacie nawigacji. Wszystko zależy od preferencji użytkownika :). Niestety rozwiązania map online są jakie są. Albo płacisz i jest trochę lepiej albo godzisz się z ułomnością Google Maps czy Apple Maps :). A na koniec jak wszystko zawiedzie wyciągasz starego dobrego Garmina i dojeżdżasz do celu :) 

Tak z ciekawosci, co to za wersja ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wegrzyn napisał(a):

Tak z ciekawosci, co to za wersja ? 

Jeśli pytasz o Garmina to Garmin GPSMap 64 obecnie. Mam jeszcze z tej serii dwa starsze :). Wszystko zaczęło się w 2006 (chyba) jak szukałem nawigacji na enduro. Później okazało się że sprawdza się na nartach i w pieszych wycieczkach. Od biedy można z tym i w samochodzie jeździć :) co prawda z wiekiem wzrok już nie ten :) i dlatego w AppleCar łatwiej coś zobaczyć :) 

Niestety w krajach o ograniczonym zasięgu sieci komórkowej jak USA czy Kanada rozwiązanie które ratowało nas wielokrotnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o Garmina to Garmin GPSMap 64 obecnie. Mam jeszcze z tej serii dwa starsze . Wszystko zaczęło się w 2006 (chyba) jak szukałem nawigacji na enduro. Później okazało się że sprawdza się na nartach i w pieszych wycieczkach. Od biedy można z tym i w samochodzie jeździć  co prawda z wiekiem wzrok już nie ten  i dlatego w AppleCar łatwiej coś zobaczyć  
Niestety w krajach o ograniczonym zasięgu sieci komórkowej jak USA czy Kanada rozwiązanie które ratowało nas wielokrotnie  

Kiedyś miałem bodajże 60 csx czy jakoś tak. Wszędzie to działało i nieważne jak mocno świeciło słońce wszystko było widać. Obsługa była tragiczna, ale na zwykłych paluszkach działała bardzo długo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wegrzyn napisał(a):


Kiedyś miałem bodajże 60 csx czy jakoś tak. Wszędzie to działało i nieważne jak mocno świeciło słońce wszystko było widać. Obsługa była tragiczna, ale na zwykłych paluszkach działała bardzo długo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W nowej wersji obsługa jest identycznie tragiczna :) Garmin uruchomił aplikację Explore która wiele ułatwia (zwłaszcza wyszukiwania miejscówek) ale jest tak jak napisałeś … czujesz się jak byś bawił się nokią 3210 :) ale jak się pobrudzi myjesz karcherem. Jeśli zniszczysz to urządzenie zmiatasz resztki na szufelkę zanosisz do dystrybutora i za drobną opłatą dostajesz nowe identyczne urządzenie :)

Ja jestem z tego mega zadowolony, zwłaszcza że nosisz to przy pasku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sygic Premium Truck & Caravan licencja dozywotnia, mapy na 3 lata. Obecnie -40% plus kupon rabatowy -10%.

Nie wiem ile było dokładnie ostatnio ale rabat dość dobry. 

Screenshot_2024-02-01-18-36-11-323_com.android.chrome-edit.jpg

Edytowane przez Ciapek99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czyś napisał(a):

Powtarzały sie te rabaty od Mikołajek w różnych wariacjach, z najwyżej ~tygodniowymi przerwami.

Szkoda że dopłata do Android auto spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest głupią opcją nawet zwykła navi od nich (do osobówek) w abonamencie 19,99euro za rok (teraz jeszcze -10%), mapy są off-line, i w abonamencie są zdaje sie wszystkie opcje dodatkowe. Lepsze to niż mapy google’a, gdzie wyjechanie z zasięgu i kicha, liczy sobie nową trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ciapek99 napisał(a):

Szkoda że dopłata do Android auto spora.

Ta jest chociaż jednorazowa...

Z tego do patrzę to dochodząi jeszcze opłaty roczne po 12EUR (obecnie w promocji, normalna cena 20EUR) za "Bieżące informacje o ruchu drogowym" oraz "Fotoradary"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem sygic kilka miesięcy temu na wyjeździe, prowadzenie jest beznadziejne, wpakowuje na drogi których jeszcze nie ma, dopiero są w budowie... Chyba z 2 godziny straciłem przez to, bo trzeba było jechać jakimiś dojazdami do pól, żeby jakoś tą nieistniejącą drogę ominąć i wrócic na poprawną trasę..

Nawet za darmo tego nie chcę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest profi, to zbiera się trochę. Po max rabatach na dzisiaj, 54 za licencję (dożywotnia), 21,60 za rok radarów i natężenia ruchu (na dzisiaj, już po rabacie), 39,99 za AA/APC jednorazowo, koło 115 ojro wychodzi plus dalsze lata info o ruchu drogowym/fotoradarów. Ale jak się raz to łyknie, to 40 euro/rok za aktualizację info o ruchu/fotoradarach, może jakieś rabaty się też trafią. 

Po tym co w poprzednim poście, pytanie czy warto. Tym bardziej jeśli trasa punkt-punkt głównymi drogami. 

Mając ustaloną trasę,ostrzezenia o radarach i info o ruchu drogowym  w dużej części nawet w w Google Maps, czy byle garminie, który ma jeszcze subskrypcję map (miały dożywotnią), i to właśnie garmin wróci w tym roku do łask do busa (offlline'owe mapy, któe po prostu zaktualizuję, fotoradary, a sparowany z fonem ma aktualne info o ruchu/zgłoszonych mobilnych radarach, nawet robi za zestaw HF, więc spokojnie mogę wziąc nawet jadąc nie swoim autem i jestem "u siebie"), jest więc sporo funkcji w tym, co już mam. Napaliłem się na tego Sygica, ale trochę mi już na chłodno przeszło. Holuję czasem busem dotawczym, i wtedy nawet ciągnąc kempingówkę, wskazania navi mogłyby być kiszkowate (np. zakazy ruchu dla ciężarowych pow. 3,5t, w co łapie się dostawczy bus z przyczepą, choćby kempingową). Do osobówek mając pokładowe navi, zaktualizuję offline'owe mapy, i wykupię abonament na łączność dla samochodu, w locie powinien ściagac info o ruchu, radarach. Na trasy punkt-punkt aż nadto nawet z cepą. Czasem człowiek oczadzieje od dostępnych opcji, nie doceniając tego co juz jest dostępne :)

 

 

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Testowałem sygic kilka miesięcy temu na wyjeździe, prowadzenie jest beznadziejne, wpakowuje na drogi których jeszcze nie ma, dopiero są w budowie... Chyba z 2 godziny straciłem przez to, bo trzeba było jechać jakimiś dojazdami do pól, żeby jakoś tą nieistniejącą drogę ominąć i wrócic na poprawną trasę..

Nawet za darmo tego nie chcę ;) 

Dla mnie również kicha. Pomimo wprowadzenia gabarytów samochodu i przyczepy (15m) pokierował na przejście AT/IT gdzie był zakaz dla samochodów z przyczepami o calkowitej dlugości pow. 12m. Dzięki temu ponad 80 km objazdu. ???

Zgłosiłem im. Zgłoszenie przyjęli ale czy coś z tym zrobili? Nie wiem bo okres testowy się skończył. Jeżdżę z Google i nie jest źle. Chociaż mam świadomość, że muszę być czujny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 13:22, Łza Włóczynutka napisał(a):

Testowałem sygic kilka miesięcy temu na wyjeździe, prowadzenie jest beznadziejne, wpakowuje na drogi których jeszcze nie ma, dopiero są w budowie... Chyba z 2 godziny straciłem przez to, bo trzeba było jechać jakimiś dojazdami do pól, żeby jakoś tą nieistniejącą drogę ominąć i wrócic na poprawną trasę..

Nawet za darmo tego nie chcę ;) 

Mam takie same odczucia. Tomtom na andku w samochodzie nie chciał pobrać mapy Niemiec przed wyjazdem wakacyjnym. Na szybko pobrałem sygic truck, okres testowy, 7 dni, a i tak po wjeździe do PL 5tego dnia go usunąłem. Tragedia, nigdy więcej - w las w zamkniętą drogę nawet chciało nas puścić.  


A co do map, tt, sygic, igo - mapy są od jednego dostawcy, kiedyś były osobne właśnie dla osobówek totalnie gołe i osobne właśnie zawierające wszelkie ograniczenia tonażowe/wysokościowe itp. - były dedykowane dla ciężarówek, miały inne rozszerzenie z tego co pamiętam i były do nich dodatkowe pliki.


Aktualnie stare Igo Primo Truck (wersja z 2016r roku), nie Igo NextGen, bo ono też nie jest dla mnie do zaakceptowania. Stare działa bez problemu na starszym telefonie jak i nowym, niezależnie od wielkości ekranu i jego rozdzielczości. Linkiem się za bardzo nie podzielę - mało legalna wersja, ze starych czasów, już nie pamiętam czy nazwijmy to moja, czyli znaleziona przeze mnie gdzieś w internetach czy z wymiany na parkingu, bo ktoś miał młodszy program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.