Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

To nawigacja zaktualizowana, tylko drogowcy się opóźnili, identyko jak w Polsce :hehe:

 

U mnie , na mapach sprzed roku, jest już obwodnica/ekspresówka do Żywca, którą maja oddać w połowie tego roku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam czy to pisałem czy nie.

Najwyżej będzie dubel.

Jeżeli chodzi o samo urządzenie to przede wszystkim .

Żadne urządzenia dedykowane typu Garmin czy TomTom bo te mają swój własny system operacyjny wtedy będziemy skazani na mapy tylko tych producentów.

 

Natomiast jeżeli wybierzemy coś na Windowsie (Windows CE ewentualnie Windows Mobile 5/6) to wtedy będzie wybór.

Możemy wgrać różne programy nawigacyjne np:  AutoMapa, MapaMap, iGo, TomTom itd.

 

No chyba że ktoś przesiada się na Androida to mamy całkiem inne rozwiązania

Jednak jedno jest pewne jeżeli chodzi o AutoMape wersja na Androida nie umywa się do wersji windowsowej


A i jeszcze jedna ważna uwaga

Aby ładowanie odbywało się poprzez gniazdo USB w urządzeniu wtedy można używać uniwersalnych ładowarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie , na mapach sprzed roku, jest już obwodnica/ekspresówka do Żywca, którą maja oddać w połowie tego roku....

Jaką masz mapę, że z takim wyprzedzeniem masz naniesione nowe trasy. Może ta obwodnica powinna być włśnie oddana do ruchu rok temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.adac.camping14

https://play.google.com/store/apps/details?id=jahdroid.archies

 

Ja mam te POI wrzucone do iGO Primo i od razu mógłbym (gdybym miał czym) do tych kempingów nawigować :)

 

image_34.jpg image_35.jpg image_36.jpg

 

W ogóle do iGO wrzucasz co chcesz aby było w formacie KML.

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem TOM TOMA XXL z dożywotnią aktualizacją i  mam święty spokój. W zasadzie co kilka dni jest jakaś aktualizacja, po zainstalowaniu oprogramowania i odpaleniu komputera system sam prosi o podłączenie sprzętu kiedy pojawia się  nowa aktualizacja. Także w komplecie są aktualizacje fotoradarów. Bardzo ułatwia mi jazdę z przyczepą asystent pasa ruchu.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to znacie, ale ja dopiero to "odkryłem" ,  nazywa się Beonroad ze sklepu Play, darmowa nawigacja OFFLINE, dostępna na androida.Wczoraj ją testowałem i śmie twierdzić, że jest całkiem, całkiem. Prosta, czytelna grafika, intuicyjne menu, szybko łapie fiksa, bardzo szybko wskazuje nową trasę po zboczeniu ze wcześnie wyznaczonej, fajne efekty dźwiękowe, komunikaty głosowe, grafika 3G. Jak na darmową nawigacje i to jeszcze działającą w trybie offline dla mnie super. Porównywałem ją równolegle z Automapą, różnice są ale ...... spróbujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.adac.camping14

https://play.google.com/store/apps/details?id=jahdroid.archies

 

Ja mam te POI wrzucone do iGO Primo i od razu mógłbym (gdybym miał czym) do tych kempingów nawigować :)

 

 

 

W ogóle do iGO wrzucasz co chcesz aby było w formacie KML.

 

Masz IGO Primo na klasycznej navi czy na Androidzie ?? 

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Auto Mapy. Po skonfigurowaniu ustawień na auto ciężarowe do 3,5 T i ustawieniu opcji - omijaj drogi płatne wywala mnie z każdej drogi z viatolem :krzykacz:  Jak to obejść, żeby mieć wprowadzone gabaryty zestawu i omijać tylko drogi płatne dla osobówki lub zestawu do 3,5 T  :hmm: . Rzadko używam nawigacji więc "przesiadłem się" na Mapę Map z racji banalnie prostego menu. AM pod względem skomplikowania opcji rozwala mnie  :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.