Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Ja ostatnio kupiłem agregat FOGO dokładnie F 3001 3kW. Miałem go kupić na wiosnę ale jak zobaczyłem że w ciągu trzech czterech miesięcy podskoczył o niemal 500 zł a czas oczekiwania to około 90 dni na aukcjach Allegro to kupiłem teraz. Znalazłem taką firmę gdzie jeszcze mieli jedną sztukę i mi ją przysłali, na stronie producenta była nawet informacja że na razie mają wstrzymaną sprzedaż internetową. nie wiem czy z tymi chińskimi agregatami też jest taki problem czy tylko z takimi markowymi ? ale jak tak dalej pójdzie to cena w przyszłym roku będzie 2 razy większa niż teraz ???

 

Dokładnie, gdy zaczął się szum odłożyłem do koszyka na allegro. Po dwóch dniach zniknęły wszystkie, ale znalazłem w sieci  i już nie czekałem. Kupiłem  DAEWOO GENERATOR PRĄDOTWÓRCZY GDA 3500E 3200W z akumulatorem za 1999zł. Po kilku dniach z ciekawości poszukałem i najtańszy był za 3tyś, a obecnie nie uświadczysz ani sztuki. Jest niby na allegro, ale raczej dla podtrzymania strony bo cena to 14200zł. Próbę zrobiłem i teraz czeka na ,,złe czasy''.

Edytowane przez Jerzy i Beata (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie karawaningowcy nikt z Was nie mysli o ochronie srodowiska ,agregat to smrod spalin i hałas dla otoczenia.Nalezy isc w fotowoltaikę  sam miałem lata temu aku 100ah i panel 200w i naprawdę dawało radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kornak napisał:

Panowie karawaningowcy nikt z Was nie mysli o ochronie srodowiska ,agregat to smrod spalin i hałas dla otoczenia.Nalezy isc w fotowoltaikę  sam miałem lata temu aku 100ah i panel 200w i naprawdę dawało radę

Myślisz że te panele i akumulatory to są takie ekologiczne jak się zużyją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie blackout to gdzie benzynę kupicie do tych agregatów???

3 godziny temu, kornak napisał:

Panowie karawaningowcy nikt z Was nie mysli o ochronie srodowiska ,agregat to smrod spalin i hałas dla otoczenia.Nalezy isc w fotowoltaikę  sam miałem lata temu aku 100ah i panel 200w i naprawdę dawało radę

w razie blackoutu ekologia jest najważniejsza :mlot:

Ja mam tylko zapas świeczek, żeby internetu po ciemku nie przeglądać :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cezarr napisał:

Też mam kanistry ale nie z benzyną na to zaciemnienie  :P

Ale sprawdzałeś czy agregat na tym "pójdzie"?

Chociaż, jak masz takie kanistry, to po co ci prąd. Nic więcej nie trzeba :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kornak napisał:

Panowie karawaningowcy nikt z Was nie mysli o ochronie srodowiska ,agregat to smrod spalin i hałas dla otoczenia.Nalezy isc w fotowoltaikę  sam miałem lata temu aku 100ah i panel 200w i naprawdę dawało radę

Oddaj swój spalinowy samochód na złom.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy daje czwartą, aż bez prądu kopie. Uważaj tylko z tymi kanistrami, żeby nie powodowały innego rodzaju balckoutu, a najlepiej przepłukuj "agregat" jakąś banderolowaną :)

 

Jeszcze muszę kanistry zanabyć, macie jakieś sprawdzone dobrej jakości stalowe, albo nierdzewka, albo dobrze pokryte galwanicznie/epoksydem od wewnątrz, które moglibyscie polecić w rozsądnych pieniądzach? Sparzyłem sie na postkomuchach, które na potęgę korodowały od środka, gdy były zostawione puste. 

Pewnie, teraz przed zostawieniem pustych płukałbym odrobiną paliwa rozrobionego z dodatkiem sporej porcji oleju do dwusuwów, żeby zrobić powłokę antykorozyjną. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, czyś napisał:

Jeszcze muszę kanistry zanabyć, macie jakieś sprawdzone dobrej jakości stalowe, albo nierdzewka

cena zabija :unsure:

https://www.denios.pl/shop/falcon-kanister-bezpieczny-ze-stali-szlachetnej-z-dopuszczeniem-transportowym-20-l/

stalowy ocynkowany lakierowany proszkowo już lepiej :

https://www.denios.pl/shop/falcon-kanister-bezpieczny-ze-stali-lakierowany-z-dopuszczeniem-transportowym-20-l/?emcs0=56&emcs1=Produktdetailseite&emcs2=242251W&emcs3=235308W

 

sam szukam , więc chętnie podepnę się pod pytanie.

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.