Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie 1kPLN. Warto kupić agregat w okolicach tej kwoty?
Szybki przegląd netu i wyboru specjalnie nie ma. Chińszczyzna na Alle albo Stanley w Jula, który został "wymieciony".
Obudowane wyciszone agregaty, które pewnie można odpalić bez gwałtownej reakcji sąsiadów kosztują co najmniej 2x tyle.
Za 1.159 znalazłem Hecht IG 1100 ale niestety jest głośny i chyba nie wyciąga 1kW (na podstawie filmu z YT).
Za 2.200 jest fajny Endress ESE 2100, to już chyba taka dobra średnio-wyższa półka. Endress robi profesjonalne duże agregaty. Znalazłem jeszcze podstawowy model otwarty Makity EG2250A za dobrą cenę 1.640 ale waży prawie 50KG.
Nie wiem czy warto brać, może na blackout albo armageddon prąd będzie potrzebny. Ale to inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Marek4791 napisał:

Ale, że co? że ludzie bzdury wygadują, czy że badziew?

 

Produkt o tej jakości nie jest wart nawet tak niskiej ceny.

To moje zdania a inni mogą nawet piać z zachwytu.?

3 minuty temu, MichuP napisał:


Za 2.200 jest fajny Endress ESE 2100, to już chyba taka dobra średnio-wyższa półka. Endress robi profesjonalne duże agregaty. Znalazłem jeszcze podstawowy model otwarty Makity EG2250A za dobrą cenę 1.640 ale waży prawie 50KG.
Nie wiem czy warto brać, może na blackout albo armageddon prąd będzie potrzebny. Ale to inny temat...

Stanley jeśli chodzi o agregaty to najtańsza możliwa chińszczyzna. Szkoda że tak znana marka tak się poniżyła. Widocznie biznesowo sie opłaca?

Endress robi profi sprzęt ale ma też w ofercie budżetowe rozwiązania. Produkty tej marki bym kupił do firmy a Stanleya nawet bym nie chciał do amatorskich zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

Endress robi profi sprzęt ale ma też w ofercie budżetowe rozwiązania. Produkty tej marki bym kupił do firmy

A jak z serwisem tego?

Bo jak serwis hondy wyglada to mniej więcej wiem. Tzn. przynajmniej wiem gdzie jest :]

Z drugiej strony walizkowe 2kW: Honda 5-6k, Endress podobny 3-4k pln. 
 

Kupił byś Endress’a czy Hondę ?

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

A jak z serwisem tego?

Bo jak serwis hondy wyglada to mniej więcej wiem. Tzn. przynajmniej wiem gdzie jest :]

Z drugiej strony walizkowe 2kW: Honda 5-6k, Endress podobny 3-4k pln. 
 

Kupił byś Endress’a czy Hondę ?

Gwarancyjny to chyba jak ze wszystkim. Po gwarancji to w serwisach jak każdy inny agregat ?

Co bym wybrał? Fogo? 

Jakościowo i cenowo to podobnie jak Endress ale mam przetarty szlak zakupowo/serwisowy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

czyli na taki za tysiaka do awaryjnego zasilenia domu, tzn piec i jakieś oświetlenie, to pieniądze wyrzucone w błoto?

 

Nie. Wyłączenia prądu są tak incydentalne i krótkotrwałe że to wytrzyma każdy agregat.?

3 godziny temu, MichuP napisał:

Na walizkowego Endress 2100 jest dobra cena. Chyba wezmę :
https://shop-pl.endress-generator.com/products/ese-2100i?variant=39254870687876

Cena bardzo ok ale bym zadzwonił i zapytał o dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Nie. Wyłączenia prądu są tak incydentalne i krótkotrwałe że to wytrzyma każdy agregat.?

A jakiś konkretny mógłbyś polecić? Jakiś najprzyzwoitszy z tych tanich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregaty śmierdzące ryżem najlepiej zakupić w stacjonarnym sklepie tak aby nie było problemu z ew. zwrotem. Kiedyś na budowę potrzebowałem 3-fazowego ok.7kW, kupiłem w popularnym markecie . Po odpaleniu okazało się że działa tylko jedna faza - oddałem i wziąłem następny. W kolejnym napięcie było strasznie niestabilne - oddałem i wziąłem następny. Ten trzeci przepracował budowę bez większych przeszkód. Chciałem go zatrzymać jako awaryjny lecz to bydle było za ciężkie do noszenia itp., sprzedałem bez sentymentów.  Podobnie jest z elektronarzędziami - kupisz dobrą sztukę (myślę że producent nie jest do końca wyznacznikiem) będzie działać i działać, kupisz identyczny egzemplarz i nie wytrzyma jednego dnia.

Koniecznie zwracajcie uwagę na dostępność ew. serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vrs napisał:

A jak z serwisem tego?

Bo jak serwis hondy wyglada to mniej więcej wiem. Tzn. przynajmniej wiem gdzie jest :]

Z drugiej strony walizkowe 2kW: Honda 5-6k, Endress podobny 3-4k pln. 
 

Kupił byś Endress’a czy Hondę ?

a co powiesz na Endress'a z silikiem Hondy

mam taki w garażu leży nieużywany z parę ładnych lat tylko musiałbym sprawdzić czy odpali bo dawno go nie przepalałem.

z chęcią się pozbędę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Suzu4x4 napisał:

a co powiesz na Endress'a z silikiem Hondy

mam taki w garażu leży nieużywany z parę ładnych lat tylko musiałbym sprawdzić czy odpali bo dawno go nie przepalałem.

z chęcią się pozbędę :-]

U mnie to są rozważania na razie czysto teoretyczne. Chciałbym mieć taki agregat w razie „w” ale realnej potrzeby nie mam żadnej ;) 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacekzoo napisał:

czyli na taki za tysiaka do awaryjnego zasilenia domu, tzn piec i jakieś oświetlenie, to pieniądze wyrzucone w błoto?

 

można poszukać czegoś używanego

i można coś czasem trafić

od jakiegoś czasu mam i nawet czasem używam jakąś kopię Honda eu1000i - po przeglądzie wyszło , że kopia jest praktycznie firmowa - tylko obudowa jest zółta i inaczej rozłożone są elementy na "panelu sterowania" , nawet silnik jest oryginalny hondy

a kosztował 300 zł

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.