Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że będzie okazja to sprawdzić ;) 
Mój jest cichy właśnie tak do obciążenia rzędu kilkuset W. Nie pamiętam już dokładnie czy to było 400 czy 500W i potem obroty się podnoszą. Co siłą rzeczy zwiększa hałas. Ładowanie akumulatorów nie robiło na agregacie wrażenia. Z kolei moja klimatyzacja przenośna trochę obroty agregatu podnosiła. Obecnej dachowej nie sprawdzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Misio napisał(a):

Z chęcią bym osłuchał (dla idei) Twojego agregata, najchętniej przy akompaniamencie... pracowałem troszkę z Hondą i widziałem w akcji też inne agregaty... zawsze widziałem przepaść między nimi...

nie zdziwiłbym się jakby w tym Endresie pracował silnik Hondy ;)

bynajmniej jak miałem kiedyś Endressa którego sprzedałem jednemu z forumowiczów to był tam właśnie zamontowany silnik Hondy więc jeśli chodzi o głośność pracy to niczym się nie różnił :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ładowarki - ale rzeczywiście do 30A powinna się mieścić najczęściej w 400W

Dla mnie mój przy 500-600W jest już stanowczo za głośny...

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał(a):

był tam właśnie zamontowany silnik Hondy

To jeszcze ciekawe na ile w nim ta elektryka jest "porównywalna"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESE2300i ma silnik yamahy (nie hondy). Ale ten agregat kosztuje tyle co honda :lol: więc interes słaby. Ja mam ESE2100i. Nie ma tam takiego wypasionego silnika. Raczej jakiś noname. Ale myślę że nie najgorszy szajs skoro endress nie wstydzi się tego wkładać. Czytałem, że enderess ese2100i to mniej więcej to samo co porównywalne modele fogo czy kippor. Do przemysłu do pracy ciągłej to pewnie się nie nadaje. Nie zniesie takich przebiegów. Do naszych celów myślę, że jest aż nadto. Nie miałem wszystkich agregatów jeden obok drugiego odpalonych. Ale widziałem w akcji hondę i myślę, że mój endress chodzi porównywalnie cicho. Oczywiście nie jest bezszelestny. Ale jako niezawodne źródło prądu jest cichsze od odpalonego diesla. Nawet tego nowszego co teraz mam :)

Gdyby nie masa (25kg) to woziłbym go ciągle bo lepiej odpalić ten agregat niż silnik kampera :)

Patrzę na danych producenta to oba agregaty ESE i honda EU22i mają niemal identyczne parametry głośności. Oczywiście teoria teorią ale myślę, że jest to jak najbardziej realne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, marek230482 napisał(a):

Gdyby nie masa (25kg) to woziłbym go ciągle bo lepiej odpalić ten agregat niż silnik kampera :)

dlatego ten "mój"...10kg tu też wygrywał...

a odpalanie silnika i ładowanie na wolnych obrotach to katowanie silnika, środowiska, nie mówiąc już o niskiej sprawności, akustyce i łamaniu przepisów...

ale jak wspomniałem - odpowiednie LifePO4 i nagle okazało się że agregat jest "elementem awaryjnym" w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marek230482 napisał(a):

WYdaje mi się że honda to tylko marka

14 godzin temu, Misio napisał(a):

Płacenie, za logo - to tak samo jak płacenie za Victrona,

 

są starsze modele hondy produkowane pod innymi znaczkami - sprawdziłem kilka (używam dwóch) i wychodzi że to jest pełny klon z pasującymi dokładnie wszystkimi częściami i trzymający parametry jak oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.