Skocz do zawartości

Czy to to się w ogóle opłaca?


lestad

Rekomendowane odpowiedzi

Adaś - nie mieszaj naszego Moderatora Mymlona!

 

Jeżeli piszesz o TwymŁonie to .. feee :-)

 

Ptaku ! Nazwiska pisze się z wielkich liter. Więc na łonie Natury. Jeszcze powiedz, która to ta Natura. Jak ma na imię. Mieliśmy okazję ją poznać ;-))

 

:jump:

 

A teraz poważnie:

 

Przemek - w mojej sytuacji - nawet jeżeli ograniczyłbym wyjazd z budką do 2 tygodni nad morze, to i tak byłoby to opłacalne ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozpatruje tego w kategoriach czy się opłaca. jeździłem jako dzieciak z rodzicami przyczepą z namiotem (taki sandwich rozkładany, rosyjska produkcja), i do dziś najmilej wspominam właśnie te wyjazdy. Moja żona ze swoimi rodzicami, niewiadówką. Przez ostatnie lata jeździmy razem z dzieciakami po kwaterach, i teraz właśnie z tęsknoty zamierzamy wrócić do karawaningu. tutaj się jednak powinno rozpatrywać coś więcej niż samo porównanie kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - ale autor wątku prosił o informacje dotyczące ekonomicznego aspektu.

Ja, co prawda nie jeździłem w dzieciństwie z przyczepką, ale jako uczeń/student część wakacji spędzałem pod namiotem i mile to wspominam. A w karawaning po prostu wsiąkłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - ale autor wątku prosił o informacje dotyczące ekonomicznego aspektu.

no fakt. według mnie, o ile nie rozstawiasz się na dziko, to będzie drożej. Zakup przyczepy, ubezpieczenia, przechowywanie, przeglądy, naprawy (nie liczę kosztów podstawowych - paliwa, czy kosztów samego campingu) - to wszystko generuje extra koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk w moim przypadku kiedy za parking strzeżony płaciłem 1200 zł rocznie, plus jakieś drobne naprawy w przyczepie

to taniej by było jechać na urlop na kwatery. Natomiast dzięki przyczepie jesteśmy ok. 50 dni rocznie na wyjazdach i to jest

bezcenne. Nie trzeba rezerwować miejsca i w piątek po południu podpinam Malutką i w drogę. Oczywiście każdy

wyjazd generuje koszty i dlatego napisałem, że najtaniej siędzieć w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Przemku, dlatego zawsze podkreślam, że karawaning MOŻE być opłacalny. Dla mnie jest. I cieszę się, że mam hobby, które pozwala na czymś zaoszczędzić.

Z drugiej strony pewnie wychodzę na zero, bo co zaoszczędzę na urlopach/noclegach - wpakuję w budkę. W tym roku:

- łóżko piętrowe,

- dwa szyberdachy,

- stolik,

- butla 11 kg,

- ciepła woda (krany, bojler, a teraz bojler Thermy).

Ale te koszty rozłożą się na kilka lat :-)

Może w przyszłym roku markiza. Ale to jeszcze zobaczymy, jak będzie z finansem ;-)

 

Aha - parking mam za darmo ;-)

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o drobnych naprawach myślałem o Twoich szyberdachach i łóżku. Ja wymieniłem dwa okna boczne,

kupiłem bagażnik, akumulator,ładowarkę. I dlatego co roku obiecuję żonie, że na tysiącu się skończą drobne

naprawy. Ostatnio stwierdziła, że jest tysiąc jesienny i wiosenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.