Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Z oknami dodatkowymi postanowiłem poczekać na zabudowę , plan był na tyle ogólny , ze nie byłem w stanie określić gdzie te otwory ewentualnie wycinać ... pewnikiem było okno w suwanych drzwiach , konieczne choćby ze zględów rejestracyjnych na więcej osób siędzących w II rzędzie .

 

Ten kolorowy bliźniak to typowy anglik ( zazdroszczę mu wysokości bo mój powinien być taki) , typowy do przewożenia motocykla , tam na wyspie mają sporo takich i własnie na Ivonie , zupełnie inne wymagania od wnętrza niż moje ... jeszcze się o tym przekonacie :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, kalkulowałem kiedyś taką przeróbkę, ale wychodziło mi dużo więcej niż przewidujesz... A nie wliczałem takich "manewrów", które Ty już zrobiłeś: drzwi, szyberdach, malowanie... Zmieścisz się w 35tys?

Ciekaw jestem jak zrobisz wnętrze... Adaptacja dawcy (cepka), czy tworzenie własnej oryginalnej zabudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, kalkulowałem kiedyś taką przeróbkę, ale wychodziło mi dużo więcej niż przewidujesz... A nie wliczałem takich "manewrów", które Ty już zrobiłeś: drzwi, szyberdach, malowanie... Zmieścisz się w 35tys?

Ciekaw jestem jak zrobisz wnętrze... Adaptacja dawcy (cepka), czy tworzenie własnej oryginalnej zabudowy?

 

liczyłeś pewnie z robocizną ?

bo te 35tyś pewnie tego nie uwzględnia, koszt auta+materiały :niewiem:

 

temat czytam z zainteresowaniem bo też może kiedyś ... jak zgnije hobbitka to przełożę meble do jakieś karetki :-]

na razie zgniła przednia ściana, to jeszcze szkoda reszty :lol:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może porozmawiajmy o przewidywaniach ...Waszych kalkulacjach i przewidywaniach odnośnie kosztów całkowitych , ciekawe czy komuś uda się wstrzelić bo ja też do końca nie jestem przekonany do całości kosztów choć jestem dobrej myśli ... wiem ile wydaję , mam to wszystko zapisane . Patrząc na ceny blaszakokamperów dziś śmiało mogę powiedzieć , że połowa ceny takiego auta to ROBOCIZNA . W przypadku kamperów zbudowanych na tzw . widelcu , czyli kabinie z ramą tego tak policzyć nie potrafię ale wiem ile kosztuje nowy blaszak , ile sprzęty i ile na końcu ludzie za to płacą ... :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie nadwozie (izoterma ) jest ciężkie i zawsze praktycznie przekracza 3,5 tony (prawko B) pamiętaj , że do środka trzeba jeszcze wstawić kupę gratów , które sporo ważą .... trochę podobna sytuacja jest z karetkami kontenerowymi , mimo pozornej wielkości są tak naprawdę małe w środku , ogladałem takie cos i sporo tam cech na NIE ... co nie znaczy , ze nie ma ludzi preferujących taki własnie pojazd na bazę do kampa ... każdy ma co lubi i co mu się podoba .... ok , lecę dalej tworzyć :palacz: dziś robię ..... oj , bym się zapomniał :swiety: :swiety: :swiety: wszystko w swoim czasie :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto poskładane ( 95%) , więc można pomyśleć o wnętrzu . W międzyczasie przysłali mi kupiony na allegro kibelek ÔÇŽ założyłem , że nie chcę małej kasety jak w większości nowych kamperów ÔÇŽ jeżdżę przeważnie w 4 osoby i widzę jak wielu co chwile biega z kotami ÔÇŽ no może nie co chwilę ale częściej niż ja . Zamówiłem więc taki sam jak mam ale z dodatkowym zbiornikiem do spłuczki , taki zbiornik ma pojemnośc 20 litrów a to dodatkowe litry na pokładzie ÔÇŽ Kibelek piękny w super stanie ÔÇŽ. założyłem , że wyciąganie kasety będzie się odbywało poprzez otwarcie drzwi suwanych z lewej strony , więc „przyjemności „ tyłem do kierunku jazdy , plecami do II rzędu siedzeń . Tu powoli zdradzam plan wnętrza ÔÇŽ dalej z tyłu umywalka i brodzik 80x80( taki jak na focie z castoramy choć z matowymi szybami) ÔÇŽ potem szafa z piecem i wyrko . A prawa strona to próg , szafka , aneks kuchenny i to samo wyrko ÔÇŽ o pozostałych wyrkach na tą chwile nie wspominam bo to kosmiczne plany i zobaczymy co z tego wyjdzie jak na to przyjdzie czas ÔÇŽ.to też będziemy robić razem ÔÇŽmam nadzieję .

 

 

Poustawiałem , więc mniej więcej by złapać jakieś wymiary ÔÇŽ II rząd siedzeń ma być komfortowy i inny niż praktycznie w większości kamperów . Zawsze słyszałem z tyłu , że niewygodnie albo widziałem jak leżą tam w poprzek ÔÇŽaż ciarki przechodziły na myśl , że coś się mogłoby wydarzyć ÔÇŽ każdy mądry , nic się nie stanie i takie tam ÔÇŽ. Ale ja jednak bym wolał by tył tez był poprzypinany pasami . Trudno o to wymagać jak zamiast wygodnego fotela jest ławka z oparciem 90 stopni ÔÇŽ . Kupiłem całą tapicerkę od MEGANKI , którą zamontowałem w aucie mojej żony a jej fotele zabrałem do doświadczeń , i tak tapicer będzie musiał coś do czegoś dopasować , mam teraz trzy rodzaje tapicerek , oryginalny fotel kierowcy , fotel kierowcy z przekładki i teraz te dwa od renówki ÔÇŽ. . Tak więc fotele są wygodne i co najważniejsze pełnowymiarowe i na szynach ÔÇŽ kto ma ochotę podjedzie do przodu i pochyli oparcie by się zdrzemnąć a wszystko w pasach jak Bozia każe ÔÇŽ

 

 

Fotele będą nad zbiornikiem z wodą ÔÇŽ nie znalazłem jednak jednego dużego by się pod nimi zmieścił , optymalnie będą dwa po 60 l ÔÇŽ. Poprzerabiam je trochę , połączę , odpowietrzę i wsadzę pod fotele tak by wykorzystać całą powierzchnię .

post-8073-0-59279300-1318015551_thumb.jpg

post-8073-0-60533800-1318015572_thumb.jpg

post-8073-0-13632300-1318015890_thumb.jpg

post-8073-0-46759500-1318016141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/8533805,29,4,filmy.html?node=29#play tak z dzisiejszego przeglądu onet, oni nie wiedzą gdzie podglądać jak powstają kampery :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luxus i bezpieczeństwo ..... popatrzcie na 1:39 ( oparcie II rzędu ) luxusssss jak cholera , gratulacje dla firmy ... auto typowo dla 2 osób podróżujących na przednich fotelach i tylko tak ...

 

 

...." opcjonalnie można dokupić baterie słoneczne do ogrzewania i ....."

DO OGRZEWANIA ? wiecie coś o takim czymś ??????:niewiem:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Gratulacje za drugi rząd siedzeń. Czemu fabrycznie nie chcą tak robić ? Piątka z plusem dla Ciebie ! Z tymi pasami i takimi tam masz rację, a jak słyszę, że co poniektórzy na plus uważają możliwość gotowania i chodzenia do WC to już porażka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: ktoś kiedyś napisał na bratnim forum (CT), że camper jest lepszy od przyczepy, bo w trasie można skoczyć do kibelka i nie trzeba się zatrzymywać. Ta osoba napisała, że szczególnie to pomaga w czasie podróży z dziećmi... :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyciszenia i ocieplenia ścian i sufitu użyłem wełny z folią aluminiową , typowa do obłożenia kominków + taśma wzmacniana ÔÇŽ a w te mniejsze powtykałem zwykła wełnę do ociepleń , i tak wszystko wpychałem w kawałeczkach , więc grubości nie mają żadnego znaczenia , z kolei tam gdzie nawet wepchnąć się nie dało palca czyli w zamknięte profile poleciała pianka montażowa .

 

Wcześniej jeszcze wyprowadziłem wszystkie kanały spustowe do wody z szyberdachów , jeden daszek to cztery rurki , trochę w ścianach , profilach aż przez podłogę na zewnątrz , w przyszłości można to wszystko połączyć pod autem i ...zbierać wodę ... o tym też myślę :skromny: ale na tą chwilę pozostawiam planik na potem :mikolaj:

post-8073-0-44198500-1318019959_thumb.jpg

post-8073-0-83908200-1318020187_thumb.jpg

post-8073-0-74709400-1318020236_thumb.jpg

post-8073-0-47745300-1318020298_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: ktoś kiedyś napisał na bratnim forum (CT), że camper jest lepszy od przyczepy, bo w trasie można skoczyć do kibelka i nie trzeba się zatrzymywać. Ta osoba napisała, że szczególnie to pomaga w czasie podróży z dziećmi... :sciana:

 

 

Punkt widzenia zależy od ...punktu siedzenia ... święty nie jestem i nie raz słyszę ...tata, idę do kibelka , wtedy faktycznie jadę jakby wolniej i niby bezpieczniej ale ile razy nie wiedziałem , ze ktoś gdzieś idzie ? W kamperach nie ma lusterka wstecznego , w moim nie było ..... i uwierzcie lub nie ale ... prawie nikt i nigdy nie uzywa w kampach pasów z tyłu , to pic na wodę a tak to wygląda jak coś się dzieje :sciana:

 

 

 

albo i to :

 

 

 

a to jest najgorsze co widziałem , mało kto zdaje sobie sprawę jak kultowe auto się zachowa w sytuacji ...niby do przeżycia ...

 

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.