Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapomnij pociągnąć kabli do sypialni - przyda się oświetlenie do czytania na leżąco, przyda się gniazdko 12V i 230V do podłączenia laptopa i obejrzenia odcineczka w pozycji horyzontalnej.... O gniazdku 12V dla dzieciaków do jakiegoś zabijacza czasu na czas podróży... Nie zapomnij o wentylacji energobloku, akumulatora i prostowników... Nie zapomnij o wentylacji butli gazowej... Nie zapomnij o pociągnięciu grubego kabla masowego dla energobloku i o grubym kablu od AKU rozruchowego do energobloku... I jeszcze jednego cienkiego do alternatora..... I wreszcie nie zapomnij o zostawieniu sznurków - ciągadeł na wypadek gdybyś o czymś zapomniał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne za dobre słowo....

 

Kto wie czy kiedyś jeszcze czegoś nie zmajstruję.... Już zazdroszczę Kogutowi radości tworzenia. To frajda nad frajdami. A jak widać - autobus czy blaszak, zawsze belki i wzmocnienia psują nasze plany.

Edytowane przez Świstak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku ...belki zasłonię ... nie ma prawa ich widać za bardzo ... może oprócz tej w bagażniku ... kabelki to przyszłość radosna ale nie tak bardzo odległa , planuje wszystko w kanałach z pełnym dostępem i serwisem , żadnych chowanych na zawsze .... dziwi mnie jak ktoś wpuszcza kable w ściany jeszcze przed ociepleniem ... i co potem ??? Będę miał do Ciebie kilka pytań , nadejdą.... możesz byc spokojny :skromny: dzięki za włączenie się w temat .:dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to głupio, ale dzisiaj położyłbym w rogach przy podłodze rury gładkościenne i w nich pociągnął wszystkie kable....W ścianach karbowane.... http://allegro.pl/rura-karbowana-peszel-11-16-50-m-320n-oslona-kabli-i1820022648.html

Edytowane przez Świstak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak ktoś ma jakieś pytania to proszę śmiało walić ... jak będę wiedział to odpowiem .:swiety:

 

 

to pozwole sobie przypomnieć moje pytanie bo pewnie umknęło w nawale postów :-]

 

 

 

"licze na to że zrobisz fotel kierowcy i przedniego pasażera jako obrotowe? :hmm: i wtedy fajny salonik się zrobi z drugim rzędem siedzeń"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to głupio, ale dzisiaj położyłbym w rogach przy podłodze rury gładkościenne i w nich pociągnął wszystkie kable....W ścianach karbowane.... http://allegro.pl/ru...1820022648.html

w przypadku kilkudziesięciu metrów (milka) to faktycznie by pomogło ale czy w ivonie ? pomyśle ... a tak to wygladało w cycepie dawcy :

post-8073-0-65909600-1318192934_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:skromny:licze na to że zrobisz fotel kierowcy i przedniego pasażera jako obrotowe? :hmm: i wtedy fajny salonik się zrobi z drugim rzędem siedzeń"

 

 

oczywiście !!! sorki , że nie odpowiedziałem , dla mnie obrotowe fotele to podstawa by zyskać do powierzchni użytkowej kilkadziesiąt centymetrów :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WC ÔÇŽ

 

 

Wcześniej kupiłem już kibelek taki jak miałem w poprzednim kamperze , z dużą kasetą i on był w planie by go zamontować ÔÇŽ zupełnie przypadkiem , razem z cepką kupiłem drugi kibelek , obrotowy z kasetą małą ( różnica 4 litry ) . Któregoś razu postawiłem je obok siebie i ÔÇŽ. zdecydowałem , montuje ten mniejszy ÔÇŽ szukam cały czas oszczędności na szerokości przejścia we wnętrzu , zamontowanie aneksu kuchennego z cepy , aneksu , którego praktycznie nie sposób zmniejszyć wymusiło zmianę planów , kibelek zamienił się miejscem z kabina prysznicową . Ta miała stać częściowo na nadkolu , kabina z siedziskiem a teraz na nadkolu znalazło się miejsce na mniejszy kibelek . Musiałem go podnieść , tron jest na podwyższeniu – można by powiedzieć TAK POWINNO BYĆ :skromny: , tron to tron i koniec .

Ponownie otarłem się o wzmocnienie boku , mam chyba szczęście do tych „otarć” ÔÇŽgdyby otwór inspekcyjny do kasety miał przechodzić przez takie wzmocnienie to już nie wiem gdzie bym z tym kibelkiem uciekał , oczywiście można belkę wyciąć ale oczywistym byłoby zbudowanie czegoś dookoła by go wzmocnić tylko , że to szlifiery, migotam , iskry i temperatura a auto już jest po lakierowaniu ÔÇŽ nie ta kolejność . Farta się ma albo się nie ma ÔÇŽ. Ja do tej pory mam . Okienko do kasety wycięte i na swoim miejscu , wygląda ÔÇŽtak sobie ale to nie koniec jak już wszystkie dziury w poszyciach wypełnię tymi bajerami to każdy plastyk dostanie nowy kolor , identyczny jak samochód , nie będą się tak rzucały w oczy ÔÇŽ ale to dopiero jak się nazbiera komplet ÔÇŽjeszcze klapka do prądu i do wody .

 

 

Wieczorkiem też dołożyłem szafkę wiszącą z prawej strony , nietypowa bo ścięta pod kątem , szlak komunikacyjny musi być , jest trochę inaczej niż we wszystkich blaszakach ale to inny blaszak , więc nie dziwi nic ÔÇŽ

post-8073-0-50213200-1318269503_thumb.jpg

post-8073-0-52650700-1318269527_thumb.jpg

post-8073-0-95487800-1318269547_thumb.jpg

post-8073-0-00036700-1318269575_thumb.jpg

post-8073-0-58729100-1318269649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz piszę ... już , już ...:gitara: a myślałem , że nikt juz tego nie czyta :dzieki:

 

Łazienka ÔÇŽ oj , chyba niejednego zaskoczę takim sprzętem ale właśnie przyjechała kabina prysznicowa ÔÇŽ. Praktycznie piszę już o pracach on-line , może dlatego trochę mniej ale uprzedzałem przecież ÔÇŽ.

 

 

Kabina jak widzicie typowa z molocha , 80x80 ÔÇŽz siedziskiem , zawsze taką chciałem mieć w kampie i choćby skały srÔÇŽy to ją zmieszczę , wstawię , wbiję , zrobię wszystko by wlazła ÔÇŽ potrzebne są dwie proste ściany złączone w rogu , jedna to nie problem , ta za siedzeniami ale ta boczna to będzie zagadka , obłe ściany blaszaka potrafią dokuczyć , no i jeszcze wysokość ÔÇŽ jak mierzyłem w sklepie to dosłownie na styk wszystko wchodziło ÔÇŽ. No i najważniejsze by to wszystko nie wyłaziło za bardzo na środek auta ÔÇŽ już teraz widze , że stopień pod kibelkiem jest za szeroki , będzie zwężanie ÔÇŽ

post-8073-0-10626000-1318361795_thumb.jpg

post-8073-0-54153600-1318362270_thumb.jpg

post-8073-0-71158200-1318362292_thumb.jpg

post-8073-0-23021900-1318362317_thumb.jpg

post-8073-0-47170400-1318362369_thumb.jpg

post-8073-0-15474200-1318362393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.