Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wracając do drzwi ...i okna w nim ... nie mam jak do tej pory pomysłu na zagospodarowanie tego otworu ... nie mam takiego fabrycznego okna ( jeszcze nie trafiłem ) ale nie mam też przekonania , że takie będa najlepsze ... wolałbym może coś otwieranego w połowie albo ...im dziwniej tym lepiej . Może Wy coś fajnego podpowiecie ???

pozdrawiam i dzięki za dobre słowa ....

 

 

Co do okien zobacz tutaj

http://www.dema-alu.pl/pages/display/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo bardzo dziękuję za namiar z oknami .... nie trafiłem wcześniej na nich :bukiet: już do nich napisałem i już dostałem odpowiedź ... chyba coś się uda zrobić :dzieki: :dzieki: :dzieki:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę na chwile do drzwi , tych wstawionych a właściwie do ramy dookoła ÔÇŽ próg odsłonił się sam po ściągnięciu listew , strona od drzwi przednich też okazała się być gotową po zdjęciu płatu bocznego , pozostała do zrobienia tylko góra i część lewa czyli ta najbardziej od tyłu ÔÇŽ ideałem byłoby dorwać taki element od doki i wspawać ale ÔÇŽtakiego nie miałem , więc rodziłem go z kształtowników z blachy takich jak na fotce ÔÇŽ

 

 

W planie miałem zamontowanie markizy w taki sposób by schowała się w poszyciu bocznym , chciałem na całej długości auta wstawić rynnę w której bym ja schował , byłem nawet skłonny skracać markizę , którą otrzymałem w prezencie od kolegi kamperowca ( uszkodzona ale da się zrobić ) . Markiza ma 5 metrów i po rozwinięciu daje prawie 12 m2 powierzchni zadaszenia ÔÇŽ taki dach robi wrażenie ÔÇŽ taki był plan . AleÔÇŽ jak sobie zrobiłem model przekroju takiej rynny do markizy i zawiesiłem go nad drzwiami bocznymi od środka to okazało się , że walę w nią głową ÔÇŽ poszerzyć stopnia już się nie da bo przeszkadza rama ( Ivonka jest na ramie ) ÔÇŽ.coś mi tu nie grało bo miało się zmieścić i wtedy wielkie olśnienie ÔÇŽkupiłem nie takie auto jak powinienem ÔÇŽ okazało się , że są jeszcze wyższe , dokładnie o tyle ile mi trzeba by tą markizę tam schować . Nie zwróciłem uwagi na to , że są jeszcze wyższeÔÇŽ dla mnie max to był max i tak już wysoki a tu taka niespodzianka . No to co ÔÇŽpodnosimy dach ?O NIE !!! jeszcze nie zwariowałem do końca choć pierwsze objawy już dawno przebijają się w codziennym życiuÔÇŽ odpuszczam , nie podnoszę dachu , nie skracam markizy , będzie odstawała i wystawała ÔÇŽ trudno i koniec kropka , nie u mnie pierwszego widać markizę na aucie.

post-8073-0-99145400-1317843348_thumb.jpg

post-8073-0-80408200-1317843395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie takiego gościa co się ŚWISTAKIEM zwie ??? Milkę taką zmajstrował , autobus ukamperowił przy pomocy dawcy , przyczepy . Jemu się nie przydało , więc okno do mnie przyjechało i to połączyło nasze maszynki ... przez okno jesteśmy jakby rodziną , daleką ale jednak :skromny:

 

Jak ktoś będzie kiedykolwiek robił takie rzeczy to odradzam robienie ramy do takiego okna z blachy ... roboty z tym kupę a potem by to jakoś wyglądało to następna dawka głaskania , szpachlowania , szlifowania .... szkoda czasu . Ja tak zrobiłem i nigdy więcej . Jak rama to tylko z drewna , piła , wycinarka , zszywacz , klej i kształcik jak malowany... TYLKO Z DREWNA .

 

Tak sobie ogladałem to auto coraz bardziej pod względem uszkodzeń lakieru i doszedłem do wniosku , że za wiele tego by ratować , decyzja była szybka , lakierowanie całości i to ze zmianą koloru ... białe jest nudne , ciemne niepraktyczne , więc na bank jasne ale jakie .... ?

post-8073-0-05255900-1317845312_thumb.jpg

post-8073-0-53571200-1317845779_thumb.jpg

post-8073-0-31881600-1317845838_thumb.jpg

post-8073-0-18084900-1317845982_thumb.jpg

post-8073-0-97840400-1317846540_thumb.jpg

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że żółty kanarkowy, zdradziłeś się w powitaniach, haha. Faktycznie z tą ramką się niepotrzebnie narobiłeś. Czekam z niecierpliwością na wnętrze. No i jestem pełen podziwu dla pracochłonności tego projektu, a pokazałeś przecież dopiero początek.

 

Świstaka wątek też śledziłem z wypiekami na twarzy. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek. Wciąga!

 

oj bardzo wciąga :ok:

 

Ja myślę nad przeróbką kontenerka z poczty niemieckiej np coś takiego http://allegro.pl/me...1850113285.html

nie mam twoich możliwości technicznych, a ten kontener wydaje się być dobrą bazą do przeróbki. Nie mam jednak przekonania do skrzyni automatycznej :niewiem:

Ale to jest sprawa dalekiej przyszłości :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , że nie zasypiacie przy tym co tu marudzę .... chciałbym tylko zaznaczyć ważną sprawę ... ta szybkość "opowieści" i postępów nie potrwa już długo bo auto ciagle jest w fazie prób , błędów i rodzenia tego co ma być na końcu .... zacząłem o tym pisać by razem z Wami , waszą radą i pomocą budować środek . Choć mam wizję i jakiś tam zarys to jednak to jak Wy to zobaczycie i jak do tego podejdziecie jest dla mnie bardzo ważne . W pewnej chwili będziemy dziennie przykręcać trzy listewki i tylko tyle , ja to robię po pracy lub w okienkach jakie się przytrafiają ...:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj bardzo wciąga :ok:

 

Ja myślę nad przeróbką kontenerka z poczty niemieckiej np coś takiego http://allegro.pl/me...1850113285.html

nie mam twoich możliwości technicznych, a ten kontener wydaje się być dobrą bazą do przeróbki. Nie mam jednak przekonania do skrzyni automatycznej :niewiem:

Ale to jest sprawa dalekiej przyszłości :skromny:

 

te automaty z poczty mają bardzo wolne zestawienie skrzyni z mostem .... słabo się takim jedzie :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.