Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Od tej chwili auto było już przydatne w naszych warunkach i stało się bazą do dalszych manewrów ÔÇŽ. Zacząłem od góry czyli wentylacja , wietrzenie , ogólnie jasność w kamperze . Różne kampery maja różne te dachy a ja w J5 miałem otwory małe i mleczne co nie dawało światła , postanowiłem , że zrobię coś czego nigdzie indziej jeszcze nie widziałem a co by było fajnym rozwiązaniem . ELEKTRYCZNIE ODSUWANE DACHY SZKLANE ÔÇŽot wynalazek . Jak osobowe mają to dlaczego w takim być nie może ? Oj może i to nie jeden a dwa i to nie takie same tylko różne . Ze względu na bliskie sąsiedztwo składu aut angielskich pojechałem na przeszpiegi ÔÇŽ znalazłem dach od laguny II , taki niby zwykły ale i taki jakiego potrzebowałem , nad sypialnię się nadaje . Trafiłem na coś jeszcze fajniejszego , dach od laguny II ale od kombi w wersji X2 czyli szyba dwa razy większa od wszystkich innych ÔÇŽ to dopiero bajer . Oba szyberdachy odsuwane elektrycznie z ośmioma ustawieniami ( 5 odsuwanych i 3 uchylne ) . Dwa dni pracy i Ivonka była już jedyna na świecie .:skromny: :skromny: :skromny:

post-8073-0-23831200-1317759330_thumb.jpg

post-8073-0-38323700-1317759408_thumb.jpg

post-8073-0-38053000-1317759464_thumb.jpg

post-8073-0-29428000-1317759480_thumb.jpg

post-8073-0-55562600-1317759529_thumb.jpg

post-8073-0-84951700-1317759601_thumb.jpg

post-8073-0-36301400-1317759648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look: O kurcze, ale numer no. Takiego czegoś jeszcze nie widziałem. Nie boisz się ,że będzie się para skraplała na tej szybie, ona nie jest podwójna jak w kempingowych, chyba, że zapobiegnie temu zasówanie, hmmm.

 

 

 

 

Czekam na dalszą relację i jestem pod wrażeniem. :bravo:

Edytowane przez Sowa_77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skraplanie też mnie zastanawiało ale zdarzało mi się spać w osobówkach i jak miałem tą dodatkową zasłonę to nic się nie działo a jak jej nie było to faktycznie krople były tyle , że na szyberdachach wstawianych dodatkowo (szczelnych) . Te moje są z wentylacją dookoła szyby , tam jest specjalnie szpara , no i są uchylne ... stopień do góry i wszystkie problemy powinny byc rozwiązane .

 

Jednocześnie z dachem powstawała koncepcja drzwi wejściowych do przedziału mieszkalnego . Pisałem już wcześniej , że bolączką blaszaków kamperów są cholerne drzwi suwane . Nie dość , że hałasują to ciężko je obsługiwać i każde otwarcie wiąże się z sporą wymianą powietrza wewnątrz co w chłodne i zimowe dni i noce staje się bardzo upierdliwe , tak , tak ÔÇŽkamperem też jeździmy w zimie , Sylwester kamerowy jest najlepszy ÔÇŽ

 

Aby nie mieć z tym problemu kupiłem angola , drzwi suwane są z lewej strony i mogą być zawsze zamknięte albo też używane do lepszej wentylacji w upały lub jako serwisowe , za nimi zawsze coś tam można zamontować co wymaga czasami dostępu ÔÇŽ Tak więc w poszyciu prawym wyciąłem otwór odpowiadający szerokości drzwiom od iveco ale w wersji doka czyli taki czterodrzwiowy z przeważnie skrzynią z tyłu . Drzwi już miałem , więc tylko je wstawić ÔÇŽ pasowały tylko na szerokość , na wysokość za niskie , brakowało też odpowiednich zawiasów , które pozwoliły by otworzyć je o 180 stopni ( oryginalne tylko 90). Tu trzeba na chwilę się zatrzymać przy szerokości takich drzwi ÔÇŽ rzadko kiedy w kamperech spotkać można drzwi na tyle szerokie by były wygodne , nie chciałem montować takich kamerowych bo znowu by było cos nie tak a poza tym jak by to śmiesznie wyglądało ÔÇŽ Jak już są drzwi to jak wejść ? To kolejna wada blaszaków kamperów z suwanymi drzwiami , stopień jest zawsze bardzo wąski i niewygodny a nawet niebezpieczny ÔÇŽ ja stopień wykułem sobie na maxa ile się dało ÔÇŽ . AÔÇŽi jeszcze wrócę do drzwi , musiałem je przecież wydłużyć i do tego przydały się drzwi od boxera , pociąłem ramkę , dospawałem i ÔÇŽ powstały znowu jedyne takie na świecie ale takie jak powinny ÔÇŽ

post-8073-0-05351800-1317761238_thumb.jpg

post-8073-0-24482700-1317761388_thumb.jpg

post-8073-0-25750600-1317761388_thumb.jpg

post-8073-0-96193900-1317761473_thumb.jpg

post-8073-0-93614200-1317761560_thumb.jpg

post-8073-0-27916100-1317761626_thumb.jpg

post-8073-0-24310900-1317761709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Adamie, ale jak to będą takie blaszane typowo samochodowe drzwi z uszczelkami to i tak trzeba będzie trzasnąć, żeby się zamknęły. Z ty suwaniem to masz rację, szału można dostać jak obok stoi przerobiony dostawczak i jest rodzina z dziećmi. Kiedyś tak miałem koło 1 w nocy w Chorwacji jak przyjechali i około 6 rano jak odjeżdżali jacyś turyści. Z tymi drzwiami to jak już tak kombinujesz to może jakiś mechanizm z Mercedesa co domyka drzwi, co ? Te przetłoczenia po środku to tak ładnie się spasowały ? A jak takie spawane drzwi pomalujesz, to nie będzie rdzewieć, będzie jak w fabryce ? Jak z rantem do uszczelki, nie będą ciekły ? To są drobiazgi, ale czasami to one właśnie nie dają nam możliwości zrealizowania pomysłów. więcej takich właśnie też zdjęć. Sowa dobrze pytał o te skroplenia, nikt może nie wpaść na taki drobiazg jak wentylacja. Wszyscy śledzimy i kibicujemy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest IVECO 94 rok rozmiarowo podobny do Twojego, robiony w Niemczech. Zdjęcia są słabe, ale w porównaniu

z tym co Ty planujesz to wygląda ja epoka Gierka. Jeżeli zmieścisz się w założonym budżecie to pełen podziw.

A tak sobie myślę, że może warto zobaczyć tamtego w realu, nie popełnić tych samych błędów co Niemcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Z tymi drzwiami to jak już tak kombinujesz to może jakiś mechanizm z Mercedesa co domyka drzwi, co ? ,

 

Mówisz i masz :gitara: ... miałem dopiero wieczorem odkryć tą kartę ale nie będę taki tajemniczy ..... mechanizm domykania (mercedes kombi) już na swoim miejscu ........teraz wystarczy drzwi "załapać" na pierwszy stopień rygla a reszta robi się sama ....co do wykończenia ramy pod uszczelkę to może jednak wieczorem ...a zawiasy skleiłem z czterech od tylnej klapy skody fabii :skromny:

 

Wracając do drzwi ...i okna w nim ... nie mam jak do tej pory pomysłu na zagospodarowanie tego otworu ... nie mam takiego fabrycznego okna ( jeszcze nie trafiłem ) ale nie mam też przekonania , że takie będa najlepsze ... wolałbym może coś otwieranego w połowie albo ...im dziwniej tym lepiej . Może Wy coś fajnego podpowiecie ???

pozdrawiam i dzięki za dobre słowa ....

post-8073-0-86125900-1317794542_thumb.jpg

post-8073-0-24840900-1317794754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potrafisz zainspirować człowieka, dziś już przeglądałem allegro. Myślałem bardziej o kontenerze, no ale poczekam

na rozwój wypadków. Mam jeszcze pytanie o masy, myślałeś już o wadze zabudowy? I jeszcze jedno pytanie, na ile osób

był homologowany samochód, czy jest problem to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto typowo zarejestrowane jest na 3 osoby , ja chcę zrobić na cztery i nie jest to w POLSCE większym problemem , uwierzcie a jeśli komuś zdarzyły się złe przygody pod tym wzgledem to źle trafili ...gdzieś dalej jest następna stacja gdzie inne oko inaczej spojrzy na to samo :skromny:

 

 

 

O wadze zabudowy myślałem ale..... tego się nie da policzyć przed ... normalnie nie ma na to wzoru ani wskazań , moje auto przy swoich gabarytach ma ładowność tylko 1250 kg , mało prawda ? Teraz chcę dodać jedno miejsce dla człowieka a takowy w przepisach jest liczony jako 68 kg czyli na to co wsadzę do środka zostaje 1188 kg + jakiś tam błąd statystyczny i tolerancja , która ostatnio co do wagi na oś została bardzo zmniejszona .... jestem dobrej myśli bo inaczej miałbym problem największą wagę bedzie miała woda ... jeśli zbiorniki będą pełne i ...paliwo . Myślę pozytywnie i tego będę się trzymał kurczowo :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.