Skocz do zawartości

LEGALNE , FREE , kamperowanie w lasach Polski .


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

dostęp do działu "na dziko" i mapki powinien mieć każdy kto jest zarejestrowany na K.pl od 30 dni i napisał minimum 10 postów ...jeśli jest inaczej proszę to tu zgłosić .:swiety:

 

dostęp do działu "na dziko" i mapki powinien mieć każdy kto jest zarejestrowany na K.pl od 30 dni i napisał minimum 10 postów ...jeśli jest inaczej proszę to tu zgłosić .:swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyprostuję to: 30 zł jest za miejsce, sanitariaty z ciepłą wodą i prąd. Wiec jak dla mnie to prawie free.

Jest to cena za dobę, nie zależnie od ilości osób :)

Nie zależnie czy stawiasz niewiedówkę czy 6 metrową przyczepy z 2 przedsionkami :)

 

W ubiegłym roku byłem na kempingu KRYSTYNA w Rowach http://forum.karawan...mping-krystyna/

 

, płaciłem 24 złocisze za dobę , też sanitaiaty tam były ,nie powiem nawet prysznice z ciepłą wodą , prąd też był ( ja nie korzystałem - mam swoją elektrownię )

 

Idąc twoim torem rozumowania to ów kemping niech Kogut też wpisze do tych gdzie wszystko za free , no może prawie ...

Moim skromnym zdaniem jest to jakieś nieporozumienie .

Dla mnie kemping który zapodałeś winien znaleźć się w swoim miejscu , czyli katalogu kempingów . Natomiast pola biwakowe , czy też miejsca wskazane przez Nas forumowiczów powinien zkatalogować Kogut właśnie w tym katalogu. Owszem , można przyjąć , że i za niektóre miejsca wskazane przez nas trzeba nieraz zapłacić , lecz zapewne są to kwoty symboliczne płacone leśniczemu , czy też właścicielowi łąki nad jeziorem w lesie . Właśnie z takimi opłatami w niektórych miejscach na dziko , się spotkałem. Ale podkreślam były to kwoty symboliczne , np. pobyt za weekend 10 zł , a za pozostałe dni tygodnia gratis .Niebawem doślę Kogutowi kilka takich namiarów na takie właśnie miejsca.

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to u mnie dobrze ,i fajnie Ci Kogut to wychodzi ,sam coś dodam jak jakieś zdjęcia dopasuje,

mam parking w Koninkach bezpłatny ,dobra baza wypadowa na Tobołów kolejką a z tamtąd na Stare Wierchy ,Turbacz i wkoło górki ,stał tam teraz nawet kamper na narty przyjechali, i coś mi się zdaje że z prądem z ośrodka też można by się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogut , trzymaj się wcześniej ustalonych zasad , by to twoje dzieło przyniosło nam jakiś pożytek . Niech to będzie w miarę obiektywne i przyzwoite kompendium wiedzy na temat możliwości biwakowania w jakże uroczych zakątkach naszych regionów kraju .

 

Nie mieszaj zaś 'mydła z powidłem' , :niewiem: bo niezły bigos z tego Tobie wyjdzie , gdzie faktycznie niewiadomym będzie , czy postój z :przyczepa: w danym miejscu jest za darmoszkę :) , czy też trzeba będzie wybulić z portfela jakieś kwoty ( dla jednych może nic nie znaczące , dla innych naszych przyjaciół forumowiczów mogą okazać się znaczne ) za ten pobyt na pseudo kempingu ze sławojką :pupa: w tle. Przypomnę zatem , iż niektórzy z Was nieraz się dziwią , że jest nas zarejestrowanych na tym Forum kilka tysięcy , a raptem kilkaset załóg uczestniczy w zlotach , czy też czynnie bierze udział w różnych dyskusjach i polemikach tego portalu. A co jest tego przyczyną mili moi koledzy , ano to , że nie każdego z nas niestety stać na takie wyprawy czy biesiady. Spójrzmy mości forumowicze na ten problem może trochę z innej strony , bardziej tej realnej - bliższej naszej rzeczywistości . I właśnie pod tym też kątem szanowny kolego Kogucie należy spojrzeć na tę Twoją inicjatywę , a nie jednemu z nas okażesz pomoc w uprawianiu tej jakże pięknej formy wypoczynku jakim jest :biwak: karawaning .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogut ja jako administrator jestem jednak za tym żeby miejsca płatne, komercyjne trafiały do katalogu kempingów - w którym to jak najbardziej jest miejsce na pola namiotowe i agroturystyki. Nie po to robiono Katalog żeby go teraz dublować skromny.gif. Za bardzo naginasz swoją mapę "pod siebie" nie patrząc że zaburza ona pewien porządek Naszego forum hmm.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam się zasad ...FREE albo prawie .... przy każdym miejscu jest informacja czy płatne i ile i kiedy płatne bo są miejsca , które w sezonie są płatne mało a pozostałe 10 miesięcy Free ..... tego się nie da rozdzielić a szkoda by było zapominac o super miejscu kiedy za free można tam balować w czerwcu czy wrześniu ... :gitara:

 

 

 

Z dostępem widzę , że jest problem tych , którzy napisali mniej niz 50 postów ... pewnie AD już o tym wie i walczy :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

trzymam się zasad ...FREE albo prawie .... przy każdym miejscu jest informacja czy płatne i ile i kiedy płatne bo są miejsca , które w sezonie są płatne mało a pozostałe 10 miesięcy Free ..... tego się nie da rozdzielić a szkoda by było zapominac o super miejscu kiedy za free można tam balować w czerwcu czy wrześniu ... :gitara:

 

 

 

Z dostępem widzę , że jest problem tych , którzy napisali mniej niz 50 postów ... pewnie AD już o tym wie i walczy :dzieki:

 

Dla mnie lekki bajzel się robi. Baza powinna być klarowna. Jeśli szukam "dziewiczych" miejsc za "dziękuje" to wchodzę i odpisuje. Analogicznie, jestem w trasie, klikam w telefonie przeglądarkę i czytam. Nie mam czasu na analizę, czy sezon, czy darmo, czy tylko za 30 zł. Kryteria powinny być proste i jak najmniej ich, opisów kluczowych jak najmniej. To musi być proste w odbiorze, szczególnie na szybko, na małym ekranie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jeszcze raz zapytam jak mam rozdzielić albo podzielić jedno miejsce , które jest zaj..... i free do końca czerwca , lipiec i sierpień z kilka złotych , wrzesień i dalej free ??? Daję informację o tym , że jest taka sytuacja .

Jak mam rozdzielić miejsce za paczkę fajek dla gospodarza od agroturystyki gdzie byście chcieli takie miejsce "usadzić" ?

 

A może ja tej paczki fajek nie daję za miejsce tylko za wodę jaką dostałem od gospodarza , nie musiałem jej nalewać do pełna , wcale nie musiałem jej dotykac ...

 

nie popadajmy w skrajności i nie szukajmy problemu w temacie miejsca FRRE albo PRAWIE FREE ....

 

 

Nie będę dodawał miejsc do mapki kempingów gdzie płacę paczkę fajek albo kilka złotych babinie z laską , dla mnie jak nie dostanę FV to żaden to kemping tylko gościna a w gościnę to z kwiatkiem wypada choć jednym .... niech za te kilka złotych kupią sobie tego kwiatka albo piwo , nic mi do tego .

Ja nie znam miejsc z kempingami bo tam nie bywam , a jak bywam bo musze to potem jestem wk.... .

 

Obiecuję , że tam gdzie byłem i wiem co i jak to wstawię do mapki kempingów .

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogut, nie da się dogodzić każdemu.

 

Mnie się bardzo podoba to co robisz. Oczywiście czym wiecej opisu tym lepiej, ale nie jesteś darmowym przewodnikiem turystycznym więc nie mam wymagań. Jeśli gdzies dodasz wskazówki dojazdu to tym lepiej (jakieś szczególne punkty orientacyjne). Jeśli będziesz miał jakieś dodatkowe informacje: możliwość kąpieli (czystość wody), możliwość wodowania łódki, odległość do ew. sklepu itp. to tym lepiej. Ale nie przesadzajmy. Mapka i opisy mają być tylko sugetiami.

 

Dla mnie jest przy takich opisach najważniesze to:

- czy miejsce postoju jest legalne;

- czy jest w miarę bezpieczne (czym mniej ludzi tym zasadniczo bezpieczniej);

- co jest tam ciekawego;

- czy są media (żeby zaplanować przed wyjazdem);

- czy kosztuje prawie nic;

- jak dojechać i czy dam radę zestawem wjechać bez uszkodzeń;

- czy czekają jakieś niemiłe niespodzianki (np. uwaga - błotniste dno więc zapadasz się po pas w mule po wejściu do jeziora).

 

 

Gdy będzie taka informacja to sam podejmę decyzję, czy mam ochotę gdzieś jechać. Póki co aż miło patrzeć jak rośnie mapka. Obyś tylko opisy do wszystkich punktów dał radę uzupełnić. Tak mi się to podoba, że postaram się znaleźć też jakieś miejsca do wrzucenia na mapę. Ale muszę je najpierw wypróbować, żeby nie było teoretycznie, a praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.