Skocz do zawartości

Czy ubikacja jest potrzebna w przyczepie


Mrsulki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po pierwszym wyjeździ równiż uważam że taki "awaryjny" laptop w przyczepie jest potrzebny. Przykład ? Proszę bardzo - na powrotnej drodze niedyspozycyjność żołądkowa u mojej córy - do najbliższej stacji daleko, lasu wkoło niet i tu kibel sprawdził się na 100%. Poza tym nocne wędrówki przy -3 stopniach też nie należą do przyjemności a po paru :ok: niestety tak się zdaża. Podsumowując kibel w przyczepie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja to tak se wykoncypowałem - lepiej mieć niż nie mieć. Dopiero teraz mam przyczepkę z kibelkiem, ale wiem jak jest nie mieć tego ustrojstwa. Poznałem już radości ganiania w ulewie w nocy na polu namiotowym bez żadnego oświetlenia do kibelka w którym przecieka dach. Miodzio :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest konieczna, w czasie majówki było -2 w nocy !!! Polecam wtedy biegać do toalet, które zwykle nie są ogrzewane i szaleje w nich wiatr. No i małe dzieci po co mają ocierać się o publiczne toalety. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem przenośna ubikacja nie jest przejawem zbytecznego luksusu.oczywiście kiedyś tego nie było i człowiek dawał sobie radę,ale są sytuacje w których jest bardzo pomocna.ostatnio na wyścigach na Bemowie w Warszawie wejście do Toitoja bez kaloszy i maski gazowej było samobójstwem,na ogrodzonym placu kilka tysięcy ludzi i ani jednego krzaka-sraczyk w przyczepie stał się wybawieniem.wyjście w nocy w krzaki w ulewnym deszczu też nie należy do przyjemności.

bez kibeelka można dać sobie radę,ale chyba nie o to chodzi.kupując przyczepę lub kampera oczekujemy jakiś ludzkich warunków,inaczej bydowali byśmy szałasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmmm z toi toiami jest tak z tymi kibelkami w cyccepkach... jak firm powiedzmy oszczedza i nie do toi toia nie zapoda tebletki lub plynu to efekt jak wspominasz koliber1111, ale ostatnio na jednym z dzikich biwakowisk zamiast starej serduszkowej slawojki byl toitoik i wrecz pachnialo choc na dnie zauwazyc sie dalo aktywnosc odwiedzajacych.. i papier nawet byl ... i woda.... luksus mowie wam... a takie luksusy spotkamy w drawienskim parku narodowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój może trochę sarkastyczny ton wynika z tego że z tematem tym w zasadzie nie mam nic wspólnego (powstał w wyniku posprzątania innego) Moja opinia w tym temacie odnosi się jedynie do zdjęcia które pokazuje umieszczenie kibelka bezpośrednio w przyczepie. Nie mam nic przeciwko kibelkowi w przyczepie ale w osobnym pomieszczeniu (chyba że ktoś lubi inaczej-rzecz gustu). Sam zresztą planuję zakup takowego.

Sądzę że temat i jego pomysłodawca powinni otrzymać czerwoną kartkę
Też jestem za Trza to było po prostu do śmietnika a nie temat tworzyć i jeszcze mnie umieszczać jako autora. :bzik:

Poza tym widzę że niektórzy pod płaszczykiem sprzątania forum wprowadzają cenzurę. NIEŁADNIE!!!! :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich majacych przenosne WC :piwko: i tych jeszcze nie zdecydowanych :ok: - postanowilem ze zakupie ten przybytek 21 wieku :piwko: - i mam kilka pytan do osob majacych doswiadczenie w tym temacie :piwko::piwko: - jakie firmy sa polecane przez Was ? - a jakich firm unikac ? - jak z awaryjnoscia ? ( szczelnoscia ) - czy kupic nowa ? - czy malo uzywana ? - wiem ze sa w kilku wielkosciach zbiorniki - jaki wybrac dla 3 osob ? - opiszcie swoje doswiadczenia - temat dawno nie odnawiany - moze nie tylko mnie sie przyda :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsza jest ta ze zbiornikiem na nieczystości o pojemności 21 litrów to nie będziesz przy 3 osobowej rodzinie wypróżniać ją co 2 dni,jedyna wada według Mnie że póżniej jest trochę za ciężka przy wypróżnianiu około 30 kg. ale poradziłem sobie z tym problemem kupując wózek (składany ) i nie mam potrzeby dżwigania.Ja ma firmy THETFORD PORTA POTTI 165 Elegance ( używam już 13 lat ),a są też o symbolu 465 E i 365 też mają pojemnośc zbiornika na nieczystości 21 ,a zbiornik górny na wodę 15 litrów i pompki harmonijkowe są w Castoramie,Praktikerze ale pamiętaj że ceny też sa rożne od 250 zł. do 360 zł. za ten sam kibelek.Jedyna rada z Mojej strony po sezonie trzeba kupić płyn odkażający ( brzydkie zapachy )którego leje się okolo 300 mililitrow. na 5 litrów letniej wodu i zostawia na około dobę potrzasając co jakiś czas kosztuje okolo 30 zł. 1 litrowe opakowanie.Mam nadzieję że wszystko opisałem ale jakby coś to pisz.POZDRAWIAM. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) - wlasnie taka kupilem THETFORD PORTA POTTI JUBILEE - uzywana - ale wizualnie w super stanie :] - jeszcze jej nie dostalem :] ( poczta polska :) ) - ciekawy jestem jak bedzie z szczelnoscia i eksploatacja :) - obecnie rozgladam sie za tania chemia do WC i papierem :] ( celulozowym ) - dziekuje wszystkim za rady :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie rozgladam sie za tania chemia do WC i papierem ( celulozowym ) - dziekuje wszystkim za rady

 

Na chemii chyba nie ma sensu oszczędzać. Ja kombinowałem i wróciłem do thetforda. Tanią chęmię (np. laplaya) żeby dawała podobny skutek trzeba wlać dwa razy tyle, zapach mniej intensywny, wolniejszy rozkład no i stosując więcej zużyjesz szybciej :) Twój wybór, ale ja poleciłbym Ci zastosować dobre preparaty.

 

A papier jak najbardziej - np. regina celulozowa. Cena do 8zł ( w auchan 6zł płaciłem) za 4 rolki, rozkłada się bezproblemowo i do tego jest mocniejsza od thetforda. Więc subiektywnie wolniej ją zużyjesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.