Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś na sąsiedzkiej BP.

Są niebieskie,8l = 65zł.

Rozmawiałem z obsługą, wymiana metalowej ,kaucja,reduktor i gaz to około 140zł.

Mam dwie metalowe, może bym wymienił na plastyki. :)  parę kilo lżej.

Mam tez roczną butlę, miałem ją zamontować w ramie, i tankować tak jak auto.

I mam dylemat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie tak są jak zielone,tylko innej firmy amergaz ,jakoś  tak.

Michał pokazał mi to co się zakłada na butlę. 

U siebie muszę obciąć na przewodzie końcówkę,i naciągnąć opaskę zacisnąć.

Tak to wizualnie mi wyglonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Misio napisał:

Nie

nano

Cała plastikowa, ale nie przezroczysta...

 

Tak tylko dla wyjasnienia.

Butla NANO to butla stalowa z warstwą kompozytu na zewnątrz, nie plastikowa, kompozytowa itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 09:33, comsio napisał:

A no i bliżej mi do montażu butli pod spodem auta.

Będą dwa tankowania w roku.:yes:

I tworzenie kg...też można ?

 

Strusiu, a tego nie wiedziałem...dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Strasznie dużo informacji, wiele przydatnych , przekopalem się przez ponad 200 wątków, ale nie znalszlem odpowiedzi na moje przyziemne pytania. Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Czy można używać butli stojącej na zewnątrz długim wężu? Czy takie coś się praktykuje, gdyby ją zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi.

Mam butle nano + klik on i do tego duo control. Czy mogę podpiac tam drugi wąż z gwintem na normalną butlę? Czy może są jakieś reduktory z klik on na gwint?

 

Powód kombinacji jest prozaiczny. Do bakisty wejdzie tylko nano (ledwo), jest najmniejszej pojemności, a jak się skończy na wyjeździe to łatwiej napełnić /kupić butlę zwykłą.

 

Kolejna sprawa, pewnie równie oczywista, jak przewozić dodatkowe butle? Czy są regulacje polska /zagranica?

Czytam że niektórzy z Was biorą po kilka na wyjazd, gdzie je trzymacie na miejscu, w budce czy na zewnątrz?

[mention=22353]jacekzoo[/mention] naprawde schodzi półtorej butli na dobę?! Ja zrobiłem próbny nocleg w warunkach 4st. ok 20.00, 2st. ok północy i - 2 nad ranem (test od 20 do 7 rano). Piec chodził na 6, godzinkę na 4 ale podkrecilem. I do rana spaliłem 1,4kg gazu a nad ranem było 24st w środku budzilem się z gorącą, bo nie przyzwyczajony do takich tropików.

 

 

Będę wdzięczny jeśli mnie trochę oświecicie. Szczególnie w temacie duo control i używania dwóch butli w różnych systemach.

 

Pozdrawiam wszystkich.

M.

 

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Przepraszam za literówki ale pisze z telefonu w pociągu do tego zasięg do.... Nie mogę edytować.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byliśmy na zimówce to mi zeszło ok 1,5 butli dom light, byliśmy podajże 3 doby, w nocy schodziło do -12 w dzień ok -2.

ale dużo zależy od wielkości budy i pieca, wcześniej miałem bude 495 i piec 3002, a teraz mam 560 i piec 5002, czyli tak jakby dwa piece w jednej obudowie i pewnie więcej wciągnie gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie różnica temperatur spora i w dzień na pewno duże straty przez otwieranie drzwi ale i tak wydaje się dużo, bo dom light ma 10kg gazu. Teraz jadę w kwietniu na 3 dni i zakladalem że 8 kg mi starczy, a tutaj taka informacja że aż się zdziwiłem. Ja jeszcze mialem rozszczelnione okna dachowe i ze 3 okna, bo nie wiedziałem jak z wentylacją. To była pierwsza noc z ogrzewaniem.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miloszb napisał:

Mam butle nano + klik on i do tego duo control. Czy mogę podpiac tam drugi wąż z gwintem na normalną butlę? Czy może są jakieś reduktory z klik on na gwint?

Możesz podpiąć drugi wąż w końcu po to się nazywa duo, do klik on kupujesz kamperfita https://goliat.com.pl/adaptor-kamperfit-do-butli-kompozytowej-bp,3,5232,3200 a reduktorem jest tu duo control.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę 4-5kg na dobę to norma...a nawet czasem więcej...

We wiosnę raczej 8-10kg powinno styknąć nawet na tydzień

W lato nawet może i 3tygodnie na 1 butli (ale też zależy co robisz z tym gazem - bo jak było wspomniane są różne piece, różne temperatury, jeszcze może pracować na tym lodówka i bojler...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voku ja mam już camperfita na jednym wężu, drugiego nie mam ale tam chciałbym długi wąż żeby butla stała na zewnątrz na ziemi ze zwykłym podłączeniem. No chyba że będę miał drugą kompozytową, np tą zieloną.
Czy są jakieś przejściówki z camperfita na standardowy gwint?
@misio planuje tylko kuchenkę, lodówka z sku a bojler mam niestety tylko z 230. Planuje przetwornice ale bojler i lodówka z aku nie ma szans.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.