Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, miloszb napisał:

@voku ja mam już camperfita na jednym wężu, drugiego nie mam ale tam chciałbym długi wąż żeby butla stała na zewnątrz na ziemi ze zwykłym podłączeniem. No chyba że będę miał drugą kompozytową, np tą zieloną.
Czy są jakieś przejściówki z camperfita na standardowy gwint?
@misio planuje tylko kuchenkę, lodówka z sku a bojler mam niestety tylko z 230. Planuje przetwornice ale bojler i lodówka z aku nie ma szans.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

No to kup takie węże żeby pasowały i podłącz do zwykłej butli, ja mam takie LINK albo podłączam butle nano przez kamperfita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie zrozumiałem, ale patrzę bardzo sceptycznie na dodatkowy długi (kilka metrów :hmm:) wąż do podłączenia butli pod pełnym ciśnieniem, do reduktora.

Gdyby chodziło o ciśnienie gazu już po reduktorze, to OK. DuoControl ma specjalne węże wysokiego ciśnienia z dodatkowym zabezpieczeniem, więc podłączenie butli znajdującej się w bakiście (zaledwie kilkadziesiąt cm od reduktora) jest bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, miloszb napisał:

@voku ja mam już camperfita na jednym wężu, drugiego nie mam ale tam chciałbym długi wąż żeby butla stała na zewnątrz na ziemi ze zwykłym podłączeniem. No chyba że będę miał drugą kompozytową, np tą zieloną.
Czy są jakieś przejściówki z camperfita na standardowy gwint?
@misio planuje tylko kuchenkę, lodówka z sku a bojler mam niestety tylko z 230. Planuje przetwornice ale bojler i lodówka z aku nie ma szans.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

Butla na zewnątrz to moim zdaniem kiepskawy pomysł...

Kamperfita odkręcasz i masz zwykły gwint na zwykłą/stalową butlę...

Lodówka niekompresorowa na aku to pomyłka...

Gazu powinno starczyć...

Naprawdę nie masz miejsca na drugą butlę, chociaż małą jak Nano? A może jeszcze mniejsza - ja w lato najczęściej mam jako rezerwę taką 1kg...z małym gwintem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego dotyczy pytanie, czy tak można, czy to bezpieczne. Zwykła butla nie wejdzie do bakisty. Więc opcja na krutkim przewodzie odpada. Chciałem podłączyć taki przewód jak zalinkowal[mention=20868]voku[/mention] ale dłuższy niż 450mm. Nie pisałem nic o kilku metrach. Długość taka aby postawić butle na zewnątrz koło bakisty np 150cm. Czy to bezpieczne /dozwolone butla na zewnątrz?

@misio zupełnie nie pomyślałem że po odkreceniu camperfita jest gwint na zwykłą butle, dzięki za oświecenie

 

Jednym słowem muszę kupić drugą małą butle.

 

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przerobił miejsce na butle by mi weszła wieksza Ale wracając do pytania to ja nie znam zakazu by butla stała przy bakiście A wąż 50cm czy 100cm różnicy nie zrobi Kwestia tylko zabezpieczenia przed przypadkowymi uszkodzeniami itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja bym przerobił miejsce na butle


To jest plastikowa obudowa taka konstrukcja, przeróbka znaczy w sumie dewastacja.
W piątek zrobię zdjęcia.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, pojutrze oblookam możliwosci, może coś doradzicie. Tymczasem znikam jutro bladym świtem trzeba wstawać.
Dzięki za rady.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Misio napisał:

W zimę 4-5kg na dobę

to już wygląda jak najbardziej realnie skoro 4-5kg/24h w -12st. vs. 1,4kg/12h wiosną.

13 godzin temu, Voku napisał:

Możesz podpiąć drugi wąż w końcu po to się nazywa duo, do klik on kupujesz kamperfita https://goliat.com.pl/adaptor-kamperfit-do-butli-kompozytowej-bp,3,5232,3200 a reduktorem jest tu duo control.

jeszcze powrócę do tej wypowiedzi, bo sprawy gazy mnie trochę przerażają i wychodzę z założenia że lepiej spytać 3 razy niż narazić siebie i innych. Skoro duo jest reduktorem to od butli szedłby tylko wąż gumowy, załóżmy 120-150cm. Normalnie od razu na butli jest reduktor, za nim wąż. Jeśli w przypadku podłączenia do duo doszło by do uszkodzenia węża, to czy taki wyciek bezpośrednio z butli sam w sobie nie jest niebezpieczny? Nie chodzi mi ogólnie o wyciek gazu który zawsze jest niebezpieczny, mam nadzieję że mnie rozumiecie, pytam tutaj o kwestie rozprężania gazu bezpośrednio z butli, a nie z reduktora. Dokładnie to zauważył @Kristofer

Edytowane przez miloszb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, miloszb napisał:

A wiesz jak cenowo to wychodzi?
 

Nie mam pojęcia. Na stojaku z butlami był tylko ten baner, samych butli w ogóle nie było, na cenniku też ani słowa. Być może to nowość i dopiero reklamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.