Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tomii napisał:

Hipotetycznie jak butla stoi do góry nogami to chyba jest szansa żeby był tam w fazie ciekłej :D

Można nawet całą przyczepę postawić do góry kołami. Po co się ograniczać do samej butli:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 17:18, Wodnik Szuwarek napisał:
W dniu 11.03.2019 o 15:10, Misio napisał:
A ja ostatnio coś takiego zobaczyłem...
Trzeba by zadzwonić...
20190306_105945.thumb.jpg.2550980ddabd5065f23b1bf9e377e052.jpg

Dzięki za namiar, dzwoniłem i wszystko wiem. Wymieniają tylko domlight na te zielone lub zielone za zielone koszt 65 zł, nie sprzedają butli, można dostać taką za kaucję 250 zł. Nie wymieniają stalowych i nano na te zielone.

Wymieniał już ktoś u nich. Mam własnie pustego Dom Lighta i zastanawiam się czy do nich dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:
W dniu 17.03.2019 o 20:39, Voku napisał:
Wymieniał już ktoś u nich. Mam własnie pustego Dom Lighta i zastanawiam się czy do nich dzwonić.

Ja po weekendzie będę wymieniać pustą bp light. Dam znać co i jak po transakcji

mają jakiś punkt czy tylko samochód jeżdżący po mieście :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest jakiś punkt, ale trzeba się wcześniej umawiać bo towar przechodzi przez kierowcę który ma kasę fiskalną przy sobie.... Nie wnikam. Zobaczymy co z tego będzie. W weekend jadę po pustą butlę na działkę i zobaczymy co będzie

mają jakiś punkt czy tylko samochód jeżdżący po mieście :mlot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalizacja w przypadku butli stalowych jest to 10 lat. jak jest w przypadku butli kompozytowych nie udało mi się na szybko nic znaleźć  :rolleyes:

na stronie UDETu nie ma nic na ten temat na a dostęp do normy na którą powołuje się Greengas jest płatny więc ciężko stwierdzić na ile czasu jest legalizacja

http://greengas.pl/zastosowania/dane-techniczne.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voku napisał:

Wymieniłem właśnie u nich butle, lekka jakby była pusta. 

 

IMG_20190321_074450.jpg

Jestem zaskoczony. Te butle były przecież wycofywane.

W tej wersji było to najlepsze co pojawiło się w historii.

Najlżejsza , najbardziej pojemna i jeden ogromny plus - całkowicie przeźroczysta.

Ja zmieniłem 2 lata wstecz na nano i to jest kicha.

Nie mam czasu  czytać całego wątku. Może ktoś jednym zdaniem potwierdzić lub zaprzeczyć :

Czy te zielone BP wróciły do legalnego ogólnopolskiego obiegu ?

 

Co do gazu - polecam używać tylko czystego propanu. W przypadku mieszanki bardzo często zasyfiają się sadzą i zapychają kominki.

Miałem takie "awarie" w trakcie urlopów ,że lodówka nie chodziła . A to przez syf  z mieszanki.

Tylko czysty propan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kołnierzu od góry masz wytłoczoną datę produkcji, pojemność itd

W sensie, gdzie to sprawdzić? To są butle greengasu, napełniane propanem. Rozlewnia GasPol

 

Ja wymieniam w przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.