Skocz do zawartości

Zlot na zakończenie lata


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Spablo - chodziło mi nie o miejsce zlotu, tylko region :jump: .

 

A co do Warki - spojrzałem na mapę... faktycznie nie jest w centrum ;-).:mlot:

 

 

Jurek - ja też chętnie pogadam w realu. Z Tobą, z Fingerem, Spablem i innymi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam nadzieję, że w końcu na jakimś zlocie się pojawisz bo chętnie bym wypił piwo w Twoim towarzystwie :piwo:

Może na najbliższym, jesiennym zlocie w ???? :jump:

 

Paweł ! jak czytam takie farmazony jakie wczoraj padły - to odechciewa mi się jakichkolwiek jazd ;(, a :piwko: chętnie wypiłbym i z Tobą i z Grzesiem i z Bogusiem i z Tomkiem i wieloma innymi osobami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znów Sława ? nie będzie za daleko ? :>

Rzecz jest o szeroko pojętym centrum Polski ale nie wiedziałem , że aż tak .

To nie jest złośliwy farmazon ?

Effendi , nie zniżaj się odpowiadając . Nie oczekuję odpowiedzi .

 

Kilka stron wstecz prosiłem o konkrety i mimo próśb pisane są wszelkiego rodzaju teksty zaczepne . Pytam , po co ?

 

Opisując , m.in. Warkę miałem na myśli przytoczenie pewnych zalet , które niewątpliwie ten kemping posiada . Oczywiście nie jest to idealny środek Polski ale jest to jedna z opcji lub inaczej , jedna ze zlotowych propozycji oprócz Kaput i innych , które wymienimy w swoich postach .

Jeszcze raz napiszę . Cierpliwie czekam na relację Luksusowej Budki , z której wyniknie czy możemy brać Kaputy pod uwagę . Może jeszcze jakieś propozycję padną . Jeśli tak to najlepiej poparte rozmową z właścicielem kempingu .

Gdybać nie ma co . Tylko rzeczowe informacje .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było centrum Polski to wbić cyrgiel na placu kościuszki w Łodzi i zatoczyć promieć o 200km :google::bravo:

 

 

Dorzuć jeszcze 100km i wszystkie zloty będą w "centrum Polski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie w idealnym centrum Polski, między Sieradzem a Turkiem, jest duży sztuczny zbiornik na rzece Warcie - Jeziorsko. Byłem tam w ubiegłym roku na małym kempingu. Było tani aż miło i warunki fajne. Jednak na zlot jest to kemping za mały. Jednak Jeziorsko to duży zbiornik i być może są wokół niego też inne kempingi, na których zlot mógłby być zorganizowany.

Zaletą Jeziorska jest:

- środek Polski - wszyscy będą mieć dalej lub bliżej, ale nie za daleko

- piękna przyroda na zbiorniku (w tym rezerwaty przyrodnicze - ornitologiczne)

- malownicza przyroda wokół Jeziorska (teren lekko pagórkowany z duża ilością lasów, fantastycznych zatoczek i klimatycznych leśnych dróżek

- etnologicznie i architektoniczne też jest to ciekawy rejon, jakich niewiele jest już w Polsce

- po Jeziorsku można pływać (żagle, kajaki, sprzęt motorowodny)

- w okolicy są ładne trasy rowerowe

- są ryby do łowienia i do kupienia

- jesienią odbywają się tu zloty migrujących na południe ptaków

- teren nie jest skomercjalizowany i otwarty na ludzi

- mam kolegę z roku - hydrologa, który mógłby przyjechać na zlot i opowiedzieć o geologi regionu, a głównie samego Jeziorska (pisał o nim pracę magisterską)

- gdyby pogadać wcześniej, można by zorganizować spływ kajakowy Wartą, np. od Sieradza pod kemping. Ujście Warty do Jeziorska jest tak malownicze, że aż trudno uwierzyć, że takie miejsca są w Polsce. Dodam, że rzeka na tym odcinku jest łagodna i bezpieczna i jako doświadczony kajakarz mogę być przewodnikiem i instruktorem dla laików.

Dziękuję i oddalam się do naprawiania budki. Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Jeziorskiem jest ośrodek Rafa

www.rafa.net.pl

i tam mamy zlocik 10-12.06 sekcji Łódzko Mazowieckiej to zobaczymy jak to wygląda

a jest jeszcze kamping w miejscowości Pęczniew też nad Jeziorskiem i jak bedzie możliwość z Rafy to podjade zobaczyć i pogadam na obu ośrodkach z właścicielami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No halo wszystkim :banan:

 

Nareszcie doczytałem dokońca :admin: .Srodek POLSKI jest ok jak dla mnie aczkolwiek myślę, że obok odległości ważna jest też jakość dojazdu. Byłem w kwietniu na spotkaniu organizowanym przez FINGER'a (dzięki FINGER było super :blagac: ) i odległość ponad 400km nie była problemem bo cały czas autostradą. Nie mamy ich wiele więc ciężko jest ale są drogi bardziej i mniej przelotowe. Nie byłem na wielu spotkaniach (ledwo trzech przy czym tylko dwa forumowe) więc moje doświadczenie jest żadne. Bardzo chcę być na zlocie forumowym X ale nie ukrywam, że odległość jak dla mnie ma ogromne znaczenie-dlatego nie byłem na IX. Zawsze ktoś ma dalej a ktoś bliżej i myślę, że administracja podaje termin i miejsce a reszta jedzie albo nie ale jest tyle chętnych na centrum Polski... mam nadzieję, że coś z tego będzie :brawo: . Swoją drogą marzy mi się organizacja np. XI ZLOTU :narcyz: . Zacznę coś myśleć już teraz ale najpierw muszę o tym porozmawiać z kimś kto już ma jakieś doświadczenie w takiej organizacji :palacz: . Czekam na dalszy bieg wydarzeń:tuptup: .

Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczy :bukiet: i do miłego zobaczenia :biwak::piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie by nie byl zlot...

marudzacych sie ugosci do upadlego co by w dzien spali zamiast marudzic

a z tymi co nie marudzom zrobi sie poranny rekonesans kogo jeszcze znieczulic...

 

bo jakos tak jest ze ci co marudzom i tak przyjezdzaja tam gdzie im sie nie podoba pierwotnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może o tym kempingu ktoś może coś bliższego powiedzieć http://www.babie-lato.pl/ ?

Oglądając stronę wydaje się , że jest to ciekawa propozycja . Blisko Pajęczna (miejsce corocznych zlotów Camperteamu).

Celowo powielam propozycję Spabla1 aby nie zginęła w gąszczu postów .

Może warto by było pokusić się o wyłuszczenie miejsc , które nas będą interesować i spełniać będą warunki do organizacji zlotu . Na początek pod kątem ilości miejsc (stanowisk) i następnie innych potrzeb , w tym również finasowych .

Wszystko po to by nie padały hurtem propozycje , które nie zostały sprawdzone .

Ja tylko Luksusowa Budka opisze Kaputy proponuję umieścić tą i inne sprawdzone miejsca na liście do akceptacji lub też ankiety .

 

PS - A propos ankiety . Może istniejącą ankietę z terminem zlotu bardziej wyeksponować . Chyba mało osób o niej wie .

:hmm: Chociaż patrząc na ilość oddanych głosów to jest ona proporcjonalna do ilości załóg na jesiennych zlotach .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.