Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli przełączysz na tryb jazdy poniżej 3,5T to nie powinno naliczać opłat jedynie odnotować że tu i tu byłeś wtedy i wtedy (śledzą cie)

 

 

A interpretacja lasek z infolinii była taka że "jak podpisałeś umowę frajerze to masz viaboxa nawet do sracza zabierać" czyli jak jadę bez przyczepy to też muszę mieć na szybie (tylko przełączonego w stan brak poboru opłat) bo jak zostawię dajmy na to w domu lub w przyczepie to 3k pln mandatu .... i o to cała batalia.

 

 

już pisałem wcześniej że też dzwoniłem na ich infolinie i powiedziano mi że niemam obowiązku zabierać ze sobą tego pudełka gdy jadę samym samochodem i nie przekraczaczam 3,5T

niema podstaw prawnych aby mnie w jaki sposób ukarać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "ViaPudło" cały czas na szybie. Przełączam tryby. Mam głęboko gdzieś zdejmowanie etc. :niewiem:

Przyszła mi pierwsza faktura za lipiec jakieś 2 tygodnie temu. Sprawdzałem daty. Wszystko się zgadza. Opłaty pobrane tylko za jazdę z budką.

A to że mnie śledzą? Każdą komórkę są w stanie namierzyć, więc nie rozumiem w czym problem.... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

A to że mnie śledzą? Każdą komórkę są w stanie namierzyć, więc nie rozumiem w czym problem.... :niewiem:

 

oj śledzą, śledzą :policja: viatoll, komórki, internet, konta bankowe, itp itd - zamiast zająć się tym co powinni !

 

 

a ja na koncie stwierdziłem po jednej rozmowie z viatollem, że sami mi zasilili konto z tytułu korekty naliczonych opłat - rewelacja - SAMI, bez konieczności składania żadnej reklamacji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viatoll obowiązuje na płatnych obwobnicach miast nie na autostradach np.obwodnica Gdańska,Bydgoszczy(nie ma tam bramek do opłat).Brak viatolla to koszt 3000zł nie podlegający dyskusji.

 

 

Państwowy odcinek A2 Konin-Stryków/Łódź są bramki, A4 Wrocław-Katowice bramki w budowie. Płacą(A2), płacić będą(A4) wszyscy. Powyżej 3,5t poprzez viatolla, wyjazd oznakowaną bramką, pozostali gotówką/kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co jakis czas zerkam na konto internetowe viatoll'a...

na saldo zwrocili mi juz 2 pozycje ale do kwoty reklamacji jeszcze im daleko...

 

pozatym wczoraj dostalem rozliczenie za lipiec - biorac po uwage szybkosc ich pracy... reklamacje pewnie zamiast w 30 dni rozpatrza w 30 miesiecy...

 

zastanawia mnie tylko jedno - jak z tym oznaczeniem platnych odcinkow? jesli chodzi o nieoznaczone odcinki jako platne - czy oplata na nich pobierana jest zgodna z prawem?

 

przeciez powinnismy miec prawo wyboru drogi czy platna czy nie a w chwili obecnej to niewiadomo ktore sa platne... nie kazdy ma internet :)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac po uwage szybkosc ich pracy... reklamacje pewnie zamiast w 30 dni rozpatrza w 30 miesiecy...

ja bym się tym nie przejmował bo zgodnie z prawem reklamacja nie rozpatrzona w ciągu 30 dni uznawana jest za zasadną

no chyba że coś się pozmieniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze z innej beczki

na autostradzie A1 rozpoczęto pomiar prędkości radarami czy fotoradarami odcinkowymi.

Narazie bez mandatów tylko z pouczeniami ale .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z tym śledzeniem , wiadomo można ustalić kto gdzie i kiedy i ile średnio jechał ale napewno nie można na tej podstawie wystawić mandatu za przekroczenie predkości.

Jak ktos coć nawywijał to może sie obawiać sprawdzenia rachunku ale dla płacacego podatki to żadne zmartwienie :niewiem: , konto z banku może sledzić pani Zdenia z okienka w banku i co jej z tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, niestety w Niemczech tak jest - wydruki z OBU (ichniejszego viatolla) skutkują mandatami za prędkość, jak również (co gorsza) mandatami za nieutrzymywanie odpowiedniej odległości od wcześniejszego auta. Wiem, że przez pewien czas sporo kierowców podostawało za to 20-40 Eurowe mandaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do danych z OBU w Niemczech ma tylko BAG tamtejsze ITD. Na podstawie tychże NIC nie mogą zrobić, chyba że nie ściągnęło opłaty, popsuła się maszyneria. Dostaje firma przebieg trasy i za to płaci, nie za to że nie działa. W aucie na stałe zamontowany jest NIEMIECKI GPS, to jest dopiero INWIGILACJA. BAG nie może karać za prędkość, przejazd na czerwonym itd. Za zbyt mały odstęp kary zaczynają się od 100eur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, niestety w Niemczech tak jest - wydruki z OBU (ichniejszego viatolla) skutkują mandatami za prędkość, jak również (co gorsza) mandatami za nieutrzymywanie odpowiedniej odległości od wcześniejszego auta. Wiem, że przez pewien czas sporo kierowców podostawało za to 20-40 Eurowe mandaty.

 

Na podstawie zapisu z Toll Collect w Niemczech nie ma kar za odległość pomiędzy jadącymi w kolumnie autami. Do tego jest wykonywany pomiar kamerą tzw "odległościówka" i na podstawie tego pomiaru kierowca dostaje mandat.

 

Dostęp do danych z OBU w Niemczech ma tylko BAG tamtejsze ITD. Na podstawie tychże NIC nie mogą zrobić, chyba że nie ściągnęło opłaty, popsuła się maszyneria. Dostaje firma przebieg trasy i za to płaci, nie za to że nie działa. W aucie na stałe zamontowany jest NIEMIECKI GPS, to jest dopiero INWIGILACJA. BAG nie może karać za prędkość, przejazd na czerwonym itd. Za zbyt mały odstęp kary zaczynają się od 100eur.

 

 

Dostęp do danych z Toll Collect ma oprócz BAG, także policja niemiecka, służby celne i jeszcze inne służby. Jak "padnie" ci Toll Collect - możesz zjechać na pierwszą z brzegu stacje, gdzie wykupisz maut na planowana trasę. Za fakt niesprawności urządzenia o ile wykupiłeś ręcznie opłatę drogową nic Ci nie grozi. Jeśli zaś mimo sygnalizacji na uradzeniu jego niesprawności kontynuujesz jazdę to kary są bardzo wysokie a fakt ich ściągnięcia nieuchronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.