Jump to content
kit

zbiornik szarej wody

Recommended Posts

Kristofer

Widziałem już takie zbiorniki zamontowane w przyczepach, coś jak w kamperach dołożony zawór do spuszczania wody i już działa.

Mam coś takiego fabrycznie zamontowane :skromny:

Cezarr

Mam coś takiego fabrycznie zamontowane :skromny:

A czy 30 litrów to nie za mało :hmm: 

Kristofer

A czy 30 litrów to nie za mało :hmm:

To zależy. To tak, jak z budową domu, jeden buduje 130 m, a inny 250 :] bo takie ma "potrzeby".

U mnie jest 50 litrów i uważam, ze jest to optymalna wielkość (zbiornik wody użytkowej też ma tą samą pojemność).

Zdarzało mi się zapomnieć o opróżnieniu przed wyjazdem z kempingu, a to przecież dodatkowe 50 kg :pad:

Odpowietrzeniem jest mały otwór na samej górze jednej z bocznych krawędzi (jednocześnie to otwór przelewowy, gdyby ktoś zapomniał o objętości) ;)

No proszę :bravo:

Kolejny przykład na to, że przed zadaniem pytania warto wcześniej poszperać w forumowych tematach  ;) 

A tak mi się wydawało, ze już to kiedyś było.

Teraz trzeba scalić posty z tych dwóch tematów. :hmm:

Andrzejo19

A ja w dziczy nawet nie podstawiam zbiornika bo po co wieksza szkodę zrobi sie sikając do jeziora.

zbyszek 65

Ja również przerabiałem ten temat kilka lat wcześniej. Jeździmy w 2 osoby więc 30 l wystarcza i nie przeciążam przyczepy.Z przeróbki jesteśmy bardzo zadowoleni.  Może fotki troszkę pomogą :D

post-2554-0-86194600-1418840205_thumb.jpg

post-2554-0-82060300-1418840227_thumb.jpg

post-2554-0-65407700-1418840253_thumb.jpg

polo63

a u mnie jest założony 45 litrowej pojemności zbiornik benzyny ze skody jakiejś plastikowy z przerobionym spustem i też jest gitarra a i dużo taniej wyszło:) - może w te mańkę pójdź Robercie

Kristofer

Może fotki troszkę pomogą

Zaintrygowały mnie pewne drobiazgi, które zaznaczyłem na fotce, co to takiego ? :hmm:

post-8228-0-52640300-1418900321_thumb.jpg

maarec

Ja absolutnie nie chciałbym nikogo krytykować, ale muszę uczulić naśladowców - zostawiajcie sobie trochę więcej prześwitu pod przyczepą niż Kolega Zbyszek. Widzę, że wsadził on ładny kawałek pracy w swój zbiornik, ale wisi on bliżej ziemi niż nie jeden mover.

Kristofer - drobiazg najbliżej aparatu - to otwór wentylacyjny w podłodze - w Angielkach robili takie prostokątne, jest on zasłonięty osłoną (ładnie widać warstwę dolnej sklejki i styropian). Sam jestem ciekaw co to za pozostałe 2 ustrojstwa bliżej osi.

strus251

podręczne zasobniki "taśmy życia" w sytuacji awaryjnej.

Przynajmniej na coś takiego to wygląda ;)

Port

Trzeba to zdjęcie przerzucić do tematu "Zagadka" :hmm:

Kristofer

Kristofer - drobiazg najbliżej aparatu - to otwór wentylacyjny w podłodze - w Angielkach robili takie prostokątne, jest on zasłonięty osłoną (ładnie widać warstwę dolnej sklejki i styropian). Sam jestem ciekaw co to za pozostałe 2 ustrojstwa bliżej osi.

Dzięki za wyjaśnienie. Ciekawe, co było powodem, że już sam producent przewidywał potrzebę takiego otworu :hmm:

Robert1975

Bardzo dziękuje za odpowiedzi wszystkim Kolegom :),

Kristofer słuszna uwaga z opcją "szukaj" :) Z przesłanego linku przez Ciebie, wybiorę zbiornik na kólkach, 45 L, pomyślę o stelażu co by go zamontować pod spodem jak sugerujesz, pozostanie mi tylko kwestia monitorowania poziomu zapełnienia tego zbiornika, oczywiście wynik moich prac sporządzę w wersji foto i zamieszczę na forum. Albo zamocuje zbiornik na  coś w rodzaju windy ( jak na kolo zapasowe), stelaz z alu kątowników ( niska waga)albo kupię taki http://allegro.pl/zbiornik-baniak-na-brudna-wode-45-l-i4891940180.htmli będzie stał pod przyczepą ale najpierw miarka w ręce i muszę obadać o ile to będzie wystawać, słusznie napisał Port o prześwicie, biorąc pod uwagę moje wędkowania, teren będzie zróznicowany. Temat zamieszczony przez Kita( dzięki)wyczerpuje wiekszość moich pytań.

Edited by Robert1975 (see edit history)

zbyszek 65

Te elementy przy kołach to podpory elektrycznie opuszczane a prześwit mieści się w kącie zejścia więc nie jest tak źle, fotka troszkę przekłamuje ;-)

seba1

Zbyszek mogłeś dać chłopakom wysilić wyobraźnie i trzeba było najpierw napisać że do kompletu oprócz tych dwóch, są jeszcze dwa nie widoczne na tej fotce. Byłaby zagadka  :hmm: