Jump to content
kit

zbiornik szarej wody

Recommended Posts

szary11

W sumie to ciężko znaleźć budkę, która by miała oddzielne odpływy :hmm: Nie spotkałem jeszcze takiej, albo nie zwróciłem uwagi. A w tych co zwróciłem to odpływy były połączone, w niektórych nawet po ukosach przez ponad 2-3m. Więc spokojnie można łączyć :ok:

Maras

Dokładnie  tak :ok:  U mnie jest jeden odpływ  i sam jestem zdziwiony ,że mogłoby być inaczej.

Może jest tak ,że komuś odpadła "magistrala wodna" i jest przekonany ,że jest ori   :)

danielpoz

W sumie to ciężko znaleźć budkę, która by miała oddzielne odpływy :hmm: Nie spotkałem jeszcze takiej, albo nie zwróciłem uwagi. A w tych co zwróciłem to odpływy były połączone, w niektórych nawet po ukosach przez ponad 2-3m. Więc spokojnie można łączyć :ok:

Ja w Adrii właśnie miałem 3 osobne odpływy. Planowałem połączyć ale przez 6 lat nie mogłem się za to zabrać. Trudno :]

BartoszK

W Knausie mialem 2 - umywalka i brodzik + kuchnia

W Hobby mialem 2 - brodzik i umywalka + kuchnia

W LMC - 3 - brodzik, kuchnia, umywalka - kazde osobno...

W Hobby - 3 - brodzik, umywalka, kuchnia - kazde osobno

Cezarr

I powiedzcie  mi że używacie trzech osobnych zbiorników :]

Maras

I powiedzcie  mi że używacie trzech osobnych zbiorników :]

O to to to, miałem na myśli :ok:

BartoszK

I powiedzcie mi że używacie trzech osobnych zbiorników :]

Umywalki nie uzywam, mam 2 zbiorniki na szara i jak trzeba to sie ustawia, nawet brzeczki do nich ...

Ale czesto jest tak ze zlaczam 2 wezem do jednego odplywu...

na parkingach najcEsciej staje tak aby jeden walil w studzienke a drugi w kuwete ma szara.

Jednak w 90% i tak szara idzie w glebe ... tak gdzie mozna oczywiscie lub nie jest napisane ze nie mozna.

Edited by BartoszK (see edit history)

Cezarr

Troszkę to bez sensu powinien być jeden odpływ przecież nikt nie wozi trzech zbiorników. 

jacekzoo

Aż z ciekawości zobacze u mnie, nie wpadłbym na to że mogą być 3 odpływy :)

Kristofer

Układ "kanalizacji" w przyczepie, to jeden z prostszych i łatwiejszych w modernizacji.

Nawet, jeśli odpływów jest więcej (nie wiem, jaki cel przyświecał producentom takich modeli), to prawie wszystko jest pod podłogą, więc wszelkie przeróbki nie wymagają ani rozbiórki, ani wiercenia w umeblowaniu. Zasady montażu i prawidłowego działania są podobne, jak w inst. domowej.

snoozer

Mam pytanie do osób które mają na stałe zamontowane zbiorniki wody szarej. Czy macie zrobiony syfon przed wejściem do zbiornika? Czy nie stosuje się takich rozwiązań jak w tradycyjnej stacjonarnej kanalizacji? Jeśli są syfony to jak się je opróżnia przed zimą?

Edited by snoozer (see edit history)

Kristofer

Mam zbiornik zamontowany fabrycznie i brak na wejściu syfonu. Mam natomiast syfony na każdym odpływie (umywalka, brodzik, zlewozmywak). Są umieszczone tuż  za "sitkiem" odpływu i nie wyglądają, jak typowy syfon domowy, ale mają postać okrągłej puszki z tworzywa (wys. ok. 3 cm.) z wewnętrznym "labiryntem" utrzymującym niewielką ilość wody, której pozostawienie na okres zimowy niczym nie grozi. Pewnie i tak woda z nich odparuje w ciągu kilku dni, jeśli nie będą używane.

clands

Ja początkowo też myślałem o zbiorniku paliwowym ale wydaje mi się że wzdłuż ramy można by przymocować rurę pcv i pozaślepiać, tak z metr długą i 20 średnicy - to by dało 20 litrów na szarą wodę (jak rozmierzę to określę ile rury bo 30l mam na czystą wodę ).

Mam w Adrii 3 spusty wężem z rurki karbowanej 2,4mm. Wstępnie planuję na piance obsadzić w tej rurze/zbiorniku ten spust z umywalki bo wypada w środku tej  rury/zbiornika i bokiem doprowadzić do zbiornika spust zlewaka i brodzika. W miejscu dolnym zbiornika dać kran kulowy i zakładać na niego wąż spustowy do kratki ściekowej itp. 

O syfonie łatwo teoretyzować, a w praktyce to nie ma miejsca-zwłaszcza z brodzika przypodłogowego.

Jak ktoś/coś podobnego robił - to proszę o poradę.

ps. źle sypiam myśląc o uszczelnieniu i uniknięciu zapaszków....

Kamil_K

pomysł z rurą PCV analizowałem kiedyś przy Hobby i chyba czas do tego wrócić :) podpowiem, że przeglądałem rynny PCV bywają w większych średnicach więc jeszcze łatwiej dopasować odpowiednią :)

clands

Byłem w Leroy merlen wstępnie poorientować się w rurkach/wężach/trójnikach/zaworach/zbiornikach........jest tego tak dużo opcji, że po ok. pół godzinie wyszedłem z niczym...ale pewnie wrócę po wąż basenowy, bo elastyczny i z niego łatwo poformuje syfony. Do spuszczania zbiornika planuje prosty pierścień gumowy z korkiem - z opcją że chcąc zrzucić do kratki  usytuowanej 3 metry obok, to zamiast korka zapakuje o takiej średnicy wąż spustowy (myślę że wielkiego chlapau nie będzie przy tej operacji - w rękawiczce za 50 groszy przeżyję). 

ps. moim zdaniem taki zbiornik jest bardzo przydatny. Ostatnio stałem na mocno zaludnionym parkingu i zrezygnowałem z umycia rąk itp. - bo niezręcznie wychodzić z przyczepy z wiaderkiem i robić spektakl spływu szarej wody....