Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyszek mogłeś dać chłopakom wysilić wyobraźnie i trzeba było najpierw napisać że do kompletu oprócz tych dwóch, są jeszcze dwa nie widoczne na tej fotce. Była by zagadka  :hmm:

I centralka z żyroskopem sterująca całością  :thank:  :D....., i po zagadce  :(

Edytowane przez zbyszek 65 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te elementy przy kołach to podpory elektrycznie opuszczane a prześwit mieści sięw koncie zejścia więc nie jest tak źle, fotka troszkę przekłamuje ;-)

 

Nie widziałem jeszcze czegoś takiego :look:

Możesz coś więcej o tym napisać oraz, jak to działa :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki od naszego Poloneza mają bardzo pożądany kształt do takiego zastosowania ale niestety nie widzę z tworzywa.

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v12-c-p-mt-1209&category=18854&order=m&search_scope=category-18854&string=polonez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na szarą wodę ma sens ale raczej jako wspomaganie w sytuacji awaryjnej, gdzieś na parkingu, stąd jego pojemność nie musi być większa niż 20 l.

Podczas biwakowania można podstawić inny pojemnik, zamiast mordowaćsię z montażem dużego zbiornika. Nawiasem ostatnio wpadłem w głębokie koleiny i osiadłem na brzuchu, gdybym miał cokolwiek większego pod podłogą - zostałoby wyrwane z korzeniami.

W dziczy nie ma punktów odbioru ścieków więc wylewa się zawatość tam, gdzie nikomu to nie przeszkadza zapachowo, ani nie zagraża dostaniem się do wód powierzchniowych. W praktyce to kawałek nasłonecznionej ziemi - wszystko szybko odparowuje, resztę rozkłąda promieniowanie UV i inne naturalne procesy.

Zwierzęta też sikają w lasach i jakoś to się kręci.

Jako ciekawostkę przytoczę moje obserwacje z działki, gdzie najdorodniejsza trawa rośnie tam, gdzie lądują "ścieki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ruch w temacie :)

 

Zakupię zbiornik mobilny ( na Alle...) podstawiam pod spód, bez udziwnien, w sumie najprostsze rozwiązania sa najlepsze. Z tym prześwitem się zgodze, montaz takiego zbiornika napewno w jakimś stopniu go ograniczy. Dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Troszkę więcej napisałem w temacie

Autopoziomowanie przyczepy (Atmega+ADXL345+L298N) - algorytm?

 

 

Teraz już wiem, o co chodzi. Tam jest więcej fotek, więc wszystko dla mnie jasne. Zmyliło mnie to, co było widoczne na fotkach, które dałeś w tym temacie, czyli "takie białe coś", jak duża rolka. W żaden sposób nie mogłem wyobrazić sobie z tego podpór, zwłaszcza że sam też zamontowałem podpory elektryczne, ale "AL-KO E.C.S.", więc zasada działania i wygląd są jednak inne.

post-8228-0-02809200-1419014515_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

zbiornik już dawno pod budka i nawet testy pozytywnie już przeszedł a relacji jeszcze z tworzenia nie zdałem :mlot: a więc już nadrabiam zaległości i przedstawiam mój twór zbiornika na szara wode :-]

 

do zawieszenie wykorzystałem moje stare sanki które kiedyś stworzyłem pod zapasówke i dospawałem tylko odpowiednie mocowanie z kątowników by zbiornik się nie przesuwał A sam zbiornik ostatecznie stworzyłem z kastry budowlanej 90L (odpowiednio dociętej na wysokość) z pokrywą z blachy ocynkowanej Do tego zmieniłem rurki od umywalek na węże spiralne do basenów (działają jako syfon) a spust wody to zwykły wężyk od spłuczki i zawór kulowy :-]

 

wszystko wykonałem w jedno popołudnie a koszt 100zł nie przekroczył :-]

Z racji że czas sprzyja na drobne przeróbki i udogodnienia to przedstawię własnej roboty wózek na szarą wodę. Całość zrobiona z kształtownika 15x15mm. Kółka pozyskałem z pracy (kasacja sprzętu sportowego z lat 80-tych nazwa właściwa - kółko gimnastyczne) osadzone na pręcie fi12mm. Słupki boczne uniemożliwiające przesuwanie się zbiornika to przyspawane pręty fi4mm o długości 50mm, a na nie nałożone przedłużki z rurek ze starego namiotu typu iglo o długości 150mm. Wystarczyło poszerzyć otwór wiertłem 4,2mm i rurki wchodzą idealnie bez luzu z delikatnym oporem. Przednia nóżka to pokrętło z wewnętrznym gwintem M8 nakręcana na przyspawany kawałek gwintowanego pręta (może być też śruba byle by była z pełnym gwintem). Sznurek ze skakanki, a rączka z porwanych sprężyn do rozciągania (u mnie nic się nie marnuje :]). Co do zbiornika (20l) to gumowa mufa fi 50mm (wymiar zewnętrzny) z gumowym korkiem oraz odpowietrznik z wejścia do puszki elektrycznej natynkowej zakończony kawałkiem wężyka akwarystycznego. Całkowita wysokość wózka wraz ze zbiornikiem 32cm., waga 3kg. Koszt zrobienia wózka to 8zł. tyle zapłaciłem za kształtowniki resztę miałem co do zbiornika to 6zł za mufę i korek, razem 14zł. Po napełnieniu bańki na full wózek jest stabilny, nie chybotliwy (duże kółka go stabilizują). Opróżnianie w pozycji stojącej po odkręceniu oryginalnej nakrętki (działa jak odpowietrznik) i wyciągnięciu korka trwa błyskawicznie. Obowiązkowo bańkę musiałem przypiąć gumą bagażową celem zabezpieczenia przed wypadnięciem z wózka w trakcie opróżniania. I to by było na tyle

Pozdrawiam :hej:

post-7905-0-54617300-1483371589_thumb.jpg

post-7905-0-63535900-1483371638_thumb.jpg

post-7905-0-17082100-1483371685_thumb.jpg

post-7905-0-88682300-1483371927_thumb.jpg

post-7905-0-93024800-1483371989_thumb.jpg

post-7905-0-82067600-1483372066_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tak sie podepne pod temat. Mam takie pytanie mija cepka ma trzy wyjścia szarej wody tzn Zlew umywalka brodzik teraz tak brodzik i umuwalka. Jedno miejsce dwa wyjszcia oraz zlewozmywak kolejne wyjście w innym miejscu. Co myślicie o tym by to wszystko spiąć w jedną całość,jedno miejsce , by nie biegac na około budki i sprawdzac i wylewać wode. I tu moje wachania czy jak połącze w jeden kanał spustowy to układ nie bedzie sie zapowietrzał w momencie np żona zmywa naczynia a ja myje tece w łazience. Czy układ nie dedzie sie zasyfiał na dłuższych przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tak sie podepne pod temat. Mam takie pytanie mija cepka ma trzy wyjścia szarej wody tzn Zlew umywalka brodzik teraz tak brodzik i umuwalka. Jedno miejsce dwa wyjszcia oraz zlewozmywak kolejne wyjście w innym miejscu. Co myślicie o tym by to wszystko spiąć w jedną całość,jedno miejsce , by nie biegac na około budki i sprawdzac i wylewać wode. I tu moje wachania czy jak połącze w jeden kanał spustowy to układ nie bedzie sie zapowietrzał w momencie np żona zmywa naczynia a ja myje tece w łazience. Czy układ nie dedzie sie zasyfiał na dłuższych przewodach.

śmialutko możesz połączyć wszystko w jeden odpływ (ja w swoim Cimperku tyż podłączyłem 3 odpływy w jedną "dziurę" w podłodze),najgorzej było przeprowadzić odpływ ze zlewu kuchennego przez całą szerokość kampera  z zachowaniem (jak przedmówcy pisali) spadku, ale udało się i wszystko mam w środku (zima mnie nie straszna) a na zewnątrz wychodzi tylko jeden pionowy przewód do szarego zbiornika i 2 oddzielne od czystej-tyż tylko pionowe-używane do spuszczania wody po trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.