Skocz do zawartości

czym grzejecie w przyczepie?


lucy

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata (raczej zimy) temu mieszkałem w przyczepie przez 2 tygodnie przy solidnym mrozie i truma chodziła na okrągło. Nie zauważyłem zadnych efektów ubocznych, no może poza ekonomicznymi bo 11 kg butla wystarczała na niecały tydzień. A i w letnie chłodniejsze noce również załączam ogrzewanie na całą noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

brakinol jeśli urządzenie jest sprawne to możesz spać spokojnie. Niestety nikt o zdrowych zmysłach nie zagwarantuje Ci poprzez forum że Twoja Truma jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem doposażyłem swoją przyczepę w elektryczne ogrzewanie TRUMA montowane w środku pieca gazowego. Z racji tego, że często korzystamy z rodzinką z budki w zimie na campingu (w tym roku Słowacja) ogrzewanie elektryczne jest dużo bardziej komfortowe i tańsze od gazowego. Najważniejsze, że nie ma możliwości, że w środku nocy braknie czy zamarznie gaz w butli :blagac: Grzałka max 2000 W z termostatem i regulacją 500/1000/2000 W, montaż bajecznie prosty dla każdego kto potrafi trzymać narzędzia w dłoni, poza tym wszystkie elementy znajdujące się wewnątrz pieca są fabrycznie przygotowane do montażu grzałki elektrycznej. W poprzedniej przyczepie miałem elektryczne ogrzewanie z wykorzystaniem dwóch piecyków konwektorowych i rozwiązanie dawało radę. Przewaga obecnego patentu jest taka, że ciepło jest rozprowadzane przez trumavent po całej przyczepie, a w związku z tym ogrzewa również pojemniki pod siedzeniami i łóżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej budce przy -18 stopniach, grzałem dwoma konwekcyjnymi grzejnikami 500 w + do tego truma na 2, teraz przy -12 jak byłem ostatnio to ogrzewanie elektryczne zamontowane w trumie ustawione na 2 000 W + nadmuch bez problemu dawało radę i w przyczepie można było zrobić saunę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małej przyczepy nie masz i miałem wrażenie, że 2000W może być mało zimą, ale z tego co piszesz jednak wystarcza :blagac: Nie głupie rozwiązanie, dla osób, które boją się np. gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie daje radę, najgorzej jest dźwignąć temperaturę z minus kilku stopni, ale wtedy włączam trumę na gaz na maksa i dodatkowo farelkę. Ja się gazu nie boję ale jakby nie patrzeć to w zimie na kempingu płacisz za 220v bez względu na to czy świecisz żarówkę czy grzejesz prądem całą przyczepkę. Przy niskich temperaturach butla BP wystarcza na 2 doby grzania, więc tanio to koniec końców nie wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do

gmikunda

 

gdzie kupiłes to urządzenie i jaki jest koszt ? Ja ma tez FENDA tylko większego FENDT 615 JOKER ogrzewanie gazowe sprawne ale grzeje dość słabo :piwo: podnosi temperaturę srednio o 7 - 8 stopni C od otoczenia.

Piec grzeje jak cholera wyciągałem go kolka razy grzeje aż dotknąć sie nie można ale w przyczepie jest nie za gorąco co moze byc przyczyna ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiamy o ogrzewaniu elektrycznym przyczepy to poza standartowym ogrzewaniu na gaz mam w Trumatic-u SL3002 zamontowaną dodatkową elektryczną grzałkę. Do wyboru za pomocą podwójnego pokrętła możemy wybierać określoną moc jaką w danej chwili potrzebujemy 500/1000 lub 2000 W.Drugie pokrętło ma jeszcze mozliwość ustawienia w skali 1-9 odpowiedniej mocy z wybranej wcześniej wartości.Ta dodatkowa grzałka nazywa się ULTRAHEAT firmy TRUMA.

Mam możliwość wyboru ogrzewania ,gazowe lub elektryczne albo gazowe i elektryczne jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,

 

Mam pytanie do kolegów którzy uzywają ogrzewania gazowego :)

 

O ile stopni podnosi wam ogrzewanie gazowe Truma temperature w przyczepie ???

 

Do jakiej tem. piec gazowy nagrzewa wam przyczepe ??

 

To zależy od temperatury zewnętrznej smirk(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.