Skocz do zawartości

czym grzejecie w przyczepie?


lucy

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej cepce jest ogrzewanie centralne Prymus z bojlerem na ciepła wodę wszystko na gaz. Ale oprócz tego mam zamontowany na stałe konwerter na 230 V. Tak wyposażona przyczepa daje duży komfort cieplny i wybór źródła ciepła..:)

 

piotr - bardzo sie cieszymy ze masz wypas, ale to chyba nie odpowiedz na pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

piotr - bardzo sie cieszymy ze masz wypas, ale to chyba nie odpowiedz na pytanie :)

 

 

 

 

 

Konwerter 1 kv niskotemperaturowy zamontowałem sam na stałe i cały system się sprawdza. Jest to odpowiedz na pytanie: czym grzejecie ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie z podanych propozycji są dobre i z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Ja jednak byłbym ostrożny z nadmiernym dogrzewaniem . Wszystko zależy od gabarytów Twojej przyczepy . Jak mała to pytanie czy konieczne jest na starcie 2000W ??? Może lepiej mniej drastycznie ? Mniejszą mocą ale dłużej . Nie ma takiego obciążenia instalacji , jest tym samym bezpieczniej i chyba też bardziej komfortowo gdy nie szumi np. farelka . Grzejnik olejowy jest trochę ciężki (choć wydajny) . Chyba najlepszą propozycją jest grzejniczek bezszumowy (konwektorowy) z termostatem oraz mocą nie przekraczającą 1000W . Spokojnie wystarczy . Gdybyś jednak miał parcie na dogrzewanie dzieci a sam niekoniecznie lubisz wysokie temperatury to możesz też pomysleć o prześcieradle elektrycznym , np. takim : http://allegro.pl/przescieradlo-elektryczne-camry-cr-7405-koc-1-os-i1259981371.html

Mooooże nie jest to tani sposób na początek ale chyba godny zastanowienia .

Pozdrawiam i życzę owocnych przemyśleń. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter 1 kv niskotemperaturowy zamontowałem sam na stałe i cały system się sprawdza. Jest to odpowiedz na pytanie: czym grzejecie ?:)

 

Po 1 nie wiem czemu się denerwujesz.

 

Po 2 co to jest konwerter 1 kv niskotemperaturowy ??? Grzejesz konwerterem na 230 V ? Nie kumam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie wiem czemu się denerwujesz.

 

Po 2 co to jest konwerter 1 kv niskotemperaturowy ??? Grzejesz konwerterem na 230 V ? Nie kumam. :)

 

Grzejnik konwertorowy niskotemperaturowy jest to nowoczesne oszczędne źródło ciepła przy dostępie do 230v np. na kampingu gdzie i tak płacisz za prąd to po co zużywać gaz.:( P.S Grzejniki te są bezgłośne i mają wbudowany termostat który można ustawić na pożądaną temperaturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik konwertorowy niskotemperaturowy jest to nowoczesne oszczędne źródło ciepła przy dostępie do 230v np. na kampingu gdzie i tak płacisz za prąd to po co zużywać gaz.:) P.S Grzejniki te są bezgłośne i mają wbudowany termostat który można ustawić na pożądaną temperaturę :)

 

 

serduszka.gifserduszka.gifserduszka.gif piotr1 już wiem!!!

 

pisałeś wcześniej konwerter.

konwerter a konwertor to delikatna różnica - rozumiem, że wyrażenia konwertor używasz zamiennie do konwektor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serduszka.gifserduszka.gifserduszka.gif piotr1 już wiem!!!

 

pisałeś wcześniej konwerter.

konwerter a konwertor to delikatna różnica - rozumiem, że wyrażenia konwertor używasz zamiennie do konwektor ?

 

Niestety nie jestem fachowcem i czasem moge coś nieprecyzyjnie wyjaśnić lub opisać..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto spróbować połączyć dwa sposoby o których tu piszecie. Ja kiedyś tak robiłem i sprawdziło się.

 

Miałem grzejnik olejowy z dwoma przełącznikami 750/1250 W oraz tradycyjną Farelkę. "Olejaka włączyłem na 700W a farelkę na 1000W. Wiem że może to dziwne połączenie ale jak się okazało skuteczne. Farelka oddawała przyjemne ciepło w czasie w którym olej się po mału rozgrzewał. Jak już farelka nagrzała pomieszczenie i śpiworek w którym spałem wyłączyłem ją a zaraz po tym włączyłem olejaka na full czyli 2000W. I tak dopóki się nie położyłem spać mogło sobie huczeć, a gdy zasnąłem było już ciepło i cicho.

 

Dlatego proponuję Ci lucy tradycyjną farelkę w połączeniu z grzejnikiem konwektorowym* posiadającym termostat na cichy spokojny sen.

 

 

 

 

 

*piotr1, jacekwwa - dobrze napisałem :), :) już się zgubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter 1 kv

Witam niby wszystko już jasne to jeszcze małe sprostowanie jednostkę elektryczną "1kv" (1 kilowolt) jaką podał kolega "piotr1" nie występuje na polach kempingowych gdyż oznacza ona 1000V :) gdy nam wystarczy tylko 230V :) , a koledze "piotrowi1" chodziło raczej o 1kW (1kilowat)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co piszecie o ogrzewaniu pradem to racja i popieram, albowiem jeszcze nigdy nie wlaczylem swojej trumy i chyba nie wlacze.

Jezdze zawsze w takie miejsca gdzie jest prad i dyskusja z moja zona na temat innych miejsc jest i byla bezcelowa. :(

Obserwacje z 17 lat jezdzenia sa takie - olejak w przyczepie, farelka w przedsionku, kuchnia dwupalnikowa elektryczna, dziala super.

 

Jest jedno ale.

 

Pomijam temat wytrzymalosci zabezpieczen w puszce pradowej na kempingu i " mocy dostarczonej ", zakladam, ze prad jest wystarczajaco duzy.

Szkoda instalacji w przyczepie na ciagniecie naprawde duzego pradu przez na przyklad 2 albo 3 tygodnie, bo jak potem obejrzycie kolor przewodow, szczegolnie przewodu doprowadzajacego prad do gniazda gdzie jest CIAGLE wlaczony olejak, mimo tego, ze ma oczywiscie termostat, ale bywaly takie urlopy, ze po prostu grzalismy 3 tygodnie non stop, to ten kabel jak rowniez caly panel zabezpieczen na wejsciu do przyczepy wyglada na MOCNO przegrzany, co grozi... wiadomo czym. W najlepszym przypadku wyskoczeniem/ spaleniem bezpiecznika - w najgorszym - straza pozarna...

Rozwiazalem to w ten sposob, ze przewod z gniazda na kempingu jest naprawde gruby, a na koncu jest beben z bezpiecznikiem i kilkoma gniazdami - z tego bebna juz krotkim kablem OSOBNO zasilana jest przyczepa i jej graty, czyli oswietlenie, lodowka itd, OSOBNYMI kablami piec i farel do przedsionka, choc etap przedsionka juz Dzieki Bogu za mna i mam nadzieje nigdy wiecej tego badziewia nie rozkladac, 15 lat i wystarczy.....

 

Dodatkowym plusem tego rozwiazania jest to, ze gdy jednoczesnie wlaczymy za duzo odbiornikow np. piec, kuchenka i suszarka do wlosow lub odkurzacz, to najpierw wywali bezpiecznik w bebnie, czyli po naszej stronie mocy i zaoszczedzone nam bedzie chodzenie do kierownika kempingu i udawanie idioty...

 

J.:)

 

Marzenie - centrale ogrzewanie typu Primus/ Alde, ale na prad.

Gaz fajny ale do zapalniczek, to ma byc urlop a nie zastanawianie sie, czy starczy gazu i skad go wziac, nie mowiac o idiotycznych przegladach...:)

Na marginesie - Truma jest do sprzedania - trzeba sobie przyjechac i odkrecic..A szafka na buty w tym miejscu jest jak ta lala..

I zeby jasnosc byla - to o tym gazie to tylko moje zdanie, zeby rewolucji nie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam uważam, że trzeba mieć dwa niezależne źródła ogrzewania, gdy planuje się wyjazdy jesienno/zimowe

bo zawsze może być tak, że prądu braknie i jesteśmy ugotowani (choć tu akurat pasuje zamrożeni hehe)

a przyczepa to nie dom, jak wyłączymy grzanie to po godzinie jest zimno :)

 

mało było takich zlotów co prąd wybijało ? wtedy cyk włączam gaz i śpię spokojnie, a nie latam w środku nocy w poszukiwaniu prądu

niestety ale infrastruktura zwłaszcza na małych polach nie jest przygotowana na duże pobory prądu

dlatego szukając nowej budki, ogrzewanie gazowe niezależne od 220V było dla mnie podstawą, tak jak kibelek

teraz nie martwię się czy prądu starczy, jak jest to korzystam, ale jak wywali napięcie włączam trumę :)

 

ja np ostatnio grzałem sobie konwektorem i truma, truma na 2, resztę dogrzewał konwektor z termostatem ustawiony na 50% mocy, tj 1000W :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/grzejnik-panelowy-konwektor-appliance-aer-1000-i1255318427.html

 

Co prawda nie używam tego w przyczepie, ale jakbym nie miał trumy to bym używał czegoś takiego. Niesłyszalna praca, niewielki pobór prądu (1000W), termostat i niezła efektywność. Sprawdza mi się to jako podtrzymanie ciepła zimą na działce by łazienki i przy kuchni nic nie rozwaliło.

 

Mamy tam 2 panele po 1000W i mniejszy 600W.

post-8-037478200 1286559756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Konrad trzeba mieć jakąś alternatywę dla ogrzewania elektrycznego, zbyt dużo jest problemów z zasilaniem na naszych campingach. Jak sądzicie , czy sprawdził by się grzejnik gazowy ,coś w tym typie http://allegro.pl/piec-piecyk-grzejnik-grzewczy-gazowy-promiennik-ss-i1253217843.html .Fakt że ma duże wymiary,ale wydaje mi się dobrą alternatywną dla przyczep w ktorych nie zainstalowano ogrzewania gazowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.