Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer czyli według Ciebie co wchodzi w skład wyposażenia standardowego przyczepy z roku 1999, czyli roku produkcji tego Fendta?

Bo ja patrząc nawet na obecne katalogi Knausa widzę, że jest podobne wyposażenie w Sporcie i Sudwindzie, ale może czegoś niedowidzę....

Znaczy czego brakuje?

 

Widzisz, to nie tak.

Nie opieram się na katalogu, tylko na ofercie rynku i tego co podają sprzedający oraz tego co widzę. Dodatkowo, chyba mało kto kupuje gołą katalogowo przyczepkę i jeszcze nic później do niej nie dokłada

Tak pobieżnie, przy tej cenie za przyczepkę, brakuje mi chociaż tego:

ciepła woda (przynajmniej terma TT)

zasłona prysznicowa

Zbiornik wody

nadmuch ogrzewania po przyczepie

butle na gaz

Reduktor

zasilacz 12 V

kabel 230 V

korba do podpór

podnośnik

Koło zapasowe

schodek wejściowy

wąż do wody

Zabezpieczenie zaczepu

kołpaki felg

 

Często tak jest, że sprzedawca chcąc zwiększyć swój zysk, chowa wyposażenie i różne dodatki ze sprzedawanej przyczepy i wystawia je oddzielnie. Spotykałem się z takimi przypadkami, że wymontowywany był np. mover z przyczepy, bo spodziewana max. cena za przyczepę była taka sama jak bez niego, więc lepiej było sprzedawać osobno :miga:

 

Wracając do omawianej przyczepy - w/g mnie, ta budka jest zupełnie goła. Wiadomo, że jak przyczepka jest używana, to tym bardziej mogłaby coś mieć.

Każdy późniejszy wydatek generuje kolejne koszty i to duże (po zsumowaniu).

 

:hej:

 

P.S.

Być może coś z tego, co podałem jest w przyczepce, ale w opisie brak, a jak wspominałem wcześniej, opierałem się na opisie wyposażenia podanym przez sprzedającego.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jacku, a skąd mogliśmy wiedzieć. Nie sposób przeczytać wszystkiego, co pisane jest na Forum.

Mało tego, ogłoszenie nadal "stoi" :niewiem:

Forma reklamy :hmm:

http://otomoto.pl/show?id=T2759177

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, a skąd mogliśmy wiedzieć. Nie sposób przeczytać wszystkiego, co pisane jest na Forum.

Mało tego, ogłoszenie nadal "stoi" :niewiem:

Forma reklamy :hmm:

http://otomoto.pl/show?id=T2759177

 

:hej:

 

Sobie daję po głowie. Bo oglądałem tą przyczepkę wcześniej i nawet gratulowałem zakupu. swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ogarniać cały rynek i całe forum :-)

 

Pisałem 3 stycznia w wątku: http://forum.karawan...y/page__st__150 (post #152) w odpowiedzi na sugestie kol. mazowszanki odnośnie jednego z portali ogłoszeniowych, że jest słabo aktualizowany. Podałem przykład właśnie Fendt'a kol. latina, bo wciąż wisi tam w ogłoszeniu (http://www.auto.pl/g...od=524sg&zyr=13), a u nas już dłuższy czas jest w stosownym dziale z naszymi pojazdami. A tu widzę, że po paru dniach przyczepa powróciła w innym wątku.

 

Zatem gratulacje dla latina, że wybrał taką fajną budkę wzdudzającą zainteresowanie i dyskusję.

 

Inna sprawa, że duży sprzedawca z Kutna wykazuje jakąś niefrasobliwość. Chyba jednak powinno się oczekiwać, ze jak dał ogłoszneia i sprzedał przyczepę, to ogłoszenia wycofa. Bo tak, to ktoś moze sobie narobić smaku na "aktualną" ofertę, a tu klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie daję po głowie. Bo oglądałem tą przyczepkę wcześniej i nawet gratulowałem zakupu. swiety.gif

 

... a to już zmienia postać rzeczy :]

:hej:

 

Inna sprawa, że duży sprzedawca z Kutna wykazuje jakąś niefrasobliwość. Chyba jednak powinno się oczekiwać, ze jak dał ogłoszneia i sprzedał przyczepę, to ogłoszenia wycofa. Bo tak, to ktoś moze sobie narobić smaku na "aktualną" ofertę, a tu klops.

 

Tak, jak napisałem dwa posty wyżej:

to chyba taka "dziwna" forma reklamy dla firmy :niewiem:

Ludzie będą dzwonić, przyjeżdżać, pytać i przy okazji można o innych budkach powiedzieć :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Krzysztofie, pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoją opinią.

Jedźmy po kolei:

ciepła woda (przynajmniej terma TT) – ciepła woda nawet w nowych budkach nie jest wyposażeniem standardowym,

zasłona prysznicowa – tak do końca nigdzie nie ma napisane że jest prysznic, jest brodzik a więc prysznica może wcale nie być,

Zbiornik wody – oprócz angielek, gdzie jest zewnętrzny zbiornik wody, chyba jednak mało który sprzedawca decyduje się na jego wyciągnięcie,

nadmuch ogrzewania po przyczepie – a co jest pod stołem po prawej stronie patrząc na zdjęciu?

butle na gaz – butla 5kg niemiecka czy holenderska jest w Polsce niebezpiecznym złomem i tak nie ma co z nią legalnie robić, a butla 11kg polska dostępna jest na wymianę, czyli inwestycja oprócz gazu prawie zerowa,

Reduktor – też raczej jest, nie widziałem przyczepy bez reduktora....

zasilacz 12 V – naprawdę myślisz, że ktoś wyciąga zasilacz 12V z budki?

kabel 230 V – to rzeczywiście jest rzadko, ale w nowej budce też nie ma

korba do podpór – pewno jest

podnośnik – nie wiadomo, też nie jest na wyposażeniu seryjnym

Koło zapasowe – pewno jest

schodek wejściowy – nie ma na wyposażeniu nowego – koszt 34 zł

wąż do wody – nie ma zewnętrznego wlewu, nie ma węża, pewno jest mały wewnętrzny zbiornik

Zabezpieczenie zaczepu – tego nie ma w żadnym standardzie

kołpaki felg – to rzeczywiście poważny brak w wyposażeniu....

 

Standard to standard, a Saphir jest najniższym modelem w rodzinie.

Według mnie ta budka jak na Saphira na pewno jest wyposażona standardowo czyli normalnie...

Pamiętaj, że nie wszystkie narody mają taką zdolność jak my i ciągle coś ulepszają i dokładają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer nie każdy sprzedawca wypisuje wszystko. Dotarło do mnie to dopiero czytając Twój post. Ostatnio dużo przeglądam ogłoszeń, szczególnie tych w PL i w większości przypadków nie jest nawet napisane że posiada koło zapasowe. Zdarzają się też takie bez podania wymiarów i mas tylko: "zadbana, pachnie nowością" :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.