Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

A ja to już czekam tylko na wiosnę. Czym cieplej tym lepiej. A u nas klimat nie rozpieszcza. Właśnie pokapuje śnieg z deszczem - paskudnie.

 

Z pozytywów to cieszę sie, że nie ma dużego mrozu to mniej za gaz do grzania chałupy zapłacę. Na to konto kupuję sobie co i rusz parę drobiazgów do budki. Dziś przybył porządny przewód na przedłużacz :yes: . Muszę tylko dokupić solidne wtyczki gumowe, a nie jakieś badziewie za 3 zł.

 

inhalt , jest wiele gumowych wtyczek i gniazdek do przedłużaczy , jak będziesz kupował to kup z oznaczeniem IP44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki - jeszcze nie kupiłem więc porada w samą porę.

 

Tylko gdzie tego oznaczenia szukać? Pewnie będę kupował w Castoramie, bo mam po drodze. Tam nie spodziewam się spotkać kompetentnego sprzedawcy (może się mylę, ale doświadczenie podpowiada...). Jak to IP44 znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki - jeszcze nie kupiłem więc porada w samą porę.

 

Tylko gdzie tego oznaczenia szukać? Pewnie będę kupował w Castoramie, bo mam po drodze. Tam nie spodziewam się spotkać kompetentnego sprzedawcy (może się mylę, ale doświadczenie podpowiada...). Jak to IP44 znaleźć?

 

 

 

Oznaczenie powinno być na wtyczce. Poza tym każdy pracownik Casto Ci pomoże.

 

Pozdrawiam

 

J.

 

BTW

 

Z tego co pamiętam to w marketach budowlanych wtyczki nie były najlepszej jakości. Może zajrzyj po prostu do elektrycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśneinia. Kupię na pewno wtyczkę i gniazdo z oznaczeniem IP44.

 

Zastanawiam się jeszcze nad długością przedłużacza. Myślałem o kupieniu przewodu OW 3x2.5, ale jak moja żona się dowiedziała, że ten typ nie powinien być stosowany na zewnątrz to mi zabroniła. Żony muszę słuchać więc poszukałem przewodu o wzmocnionej izolacji nadającego się do położenia w mokrej trawie. I nawet znalazłem w rozsądnej cenie, ale musiałem kupić cały zwój 100 metrów.

 

Teraz myślę, czy jest sens wozić ze sobą 100m przedłużacza ważące 30 kg, czy lepiej zrobić z niego 60m i pozostałe 40 wrzucić na forum do działu "sprzedam" w tej cenie w jakiej sam kupiłem. Dodam, że ten długi mam zamiar zrobić ze zwykłą wtyczką polską, a mam jeszcze drugi o długości 12m z wtyczką CEE, bo ponoć na zagranicznych kempingach jest to bardziej popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 metrów według mnie za dużo,

Ale 12 m z CEE to jest za mało. Czasami musisz puścić przewód po obwodzie parceli a stoisz budką akurat tak, że masz z drugiej strony przyłącze półtora parceli dalej.

Myślę, że dwa przedłużacze po około 25-30 m to minimum, plus ewentualnie jakaś przejściówka, żeby w razie czego je spiąć. Wtedy i w Polsce i zagranicą jesteś spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inhalt , tutaj rozmawialiśmy nt. przewodu http://forum.karawan...C5%82u%C5%BCacz znajdziesz tam i moją samoróbke #80.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdziesz tam i moją samoróbke #80.

 

No i własnie też mam kupiony przewód OPD/HO7RN-F3X2.5 :yes: .

 

Przedłużacz "chorwacki" mam krótki, 12-metrowy, ale z jednej strony ma wtyczkę CEE, a z drugiej planuję zwykłe gniazdo "polskie" tylko porządne (minimum IP44 jak się okazuje). I do tego gniazda mam zamiar podłączać dalej mój podstawowy przedłużacz. Poza tym póki co nie wybieram się do Chorwacji (z pewnych względów, ale to inny temat) wiec to jest mało ważne.

 

Istotny jest przedłużacz "polski". Mam już przewód. Mam wtyczkę do podłączania do przyczepy. Ale nie mam nic dalej. Stąd pytałem jaki powinien być długi. Ale teraz widzę, że w przytoczonym wątku była sugestia, żeby nie podłączać bezpośrednio przyczepy, tylko podciągnąć sobie prąd do przedsionka i dalej do przyczepy krótkim odcinkiem przewodu.

Ja planowałem inaczej. Do przyczepy bezpośrednio bez żadnych łączeń, a na potrzeby oświetlenia przedsionka po prostu podciągnąć zwykłym domowym przedłuzaczem z przyczepy przez uchylone okno. Czy to niepraktyczny pomysł?

 

No i widzę, że 100m to jednak przesada. Chyba zrobię 60m przedłużacza i pomyślę później co zrobić z odcinkiem 40m. Może sobie zostawię albo też zrobię z niego przedłużacz. Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pewnie kolejna ściema w stylu: przelej zaliczkę, a my ściągniemy auto...

ostatnio siedziałem trochę na bezwypadkowe.net sporo różnych oszustw opisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to omawiane na CT. To drugie auto jest za ok. 240 000 zł na mobile.eu. Nawet sprawa poszła na policję. Ktoś kopiuje ogłoszenie, daje śmieszną cenę, chce zaliczkę, która przepada razem z gościem jak wpłacisz.... Żadnych danych sprzedającego, nic.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama osoba zamieszcza podobne ogłoszenia w wielu miejscach (samochody osobowe też).

Widziałem takie "atrakcyjne" ogłoszenia już wiele razy. Często jako miejsce, podana jest tylko Warszawa i to wszystko.:oslabiony:

Widocznie, od czasu, do czasu znajdzie się jakiś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.