Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Krzysztofie, pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoją opinią.

Jedźmy po kolei:

ciepła woda (przynajmniej terma TT) – ciepła woda nawet w nowych budkach nie jest wyposażeniem standardowym,

zasłona prysznicowa – tak do końca nigdzie nie ma napisane że jest prysznic, jest brodzik a więc prysznica może wcale nie być,

Zbiornik wody – oprócz angielek, gdzie jest zewnętrzny zbiornik wody, chyba jednak mało który sprzedawca decyduje się na jego wyciągnięcie,

nadmuch ogrzewania po przyczepie – a co jest pod stołem po prawej stronie patrząc na zdjęciu?

butle na gaz – butla 5kg niemiecka czy holenderska jest w Polsce niebezpiecznym złomem i tak nie ma co z nią legalnie robić, a butla 11kg polska dostępna jest na wymianę, czyli inwestycja oprócz gazu prawie zerowa,

Reduktor – też raczej jest, nie widziałem przyczepy bez reduktora....

zasilacz 12 V – naprawdę myślisz, że ktoś wyciąga zasilacz 12V z budki?

kabel 230 V – to rzeczywiście jest rzadko, ale w nowej budce też nie ma

korba do podpór – pewno jest

podnośnik – nie wiadomo, też nie jest na wyposażeniu seryjnym

Koło zapasowe – pewno jest

schodek wejściowy – nie ma na wyposażeniu nowego – koszt 34 zł

wąż do wody – nie ma zewnętrznego wlewu, nie ma węża, pewno jest mały wewnętrzny zbiornik

Zabezpieczenie zaczepu – tego nie ma w żadnym standardzie

kołpaki felg – to rzeczywiście poważny brak w wyposażeniu....

 

Standard to standard, a Saphir jest najniższym modelem w rodzinie.

Według mnie ta budka jak na Saphira na pewno jest wyposażona standardowo czyli normalnie...

Pamiętaj, że nie wszystkie narody mają taką zdolność jak my i ciągle coś ulepszają i dokładają..

 

Miodzio !

Drogi i sympatyczny kolego !

Pozwolę sobie w dalszym ciągu podtrzymać moją opinię na temat wyposażenia omawianej przyczepy.

Wciąż mówisz o wyposażeniu standardowym dla niej - zgoda, może jest standardowe :niewiem: , ale jednocześnie bardzo ubogie.

Począwszy od mojego pierwszego postu na ten temat, cały czas pisałem o wyposażeniu przyczepy według podanego opisu i na tym się opierałem. Sprzedający też nigdzie nie podaje, że przyczepa posiada wyłącznie standardowe wyposażenie. Podkreślałem to kilka razy, przeczytaj raz jeszcze co tam pisałem "Wyposażenie bardzo ubogie - przynajmniej z opisu".

Post 843, zawierał dodatkowe wyjaśnienie mojego stanowiska.

Napiszę Ci jeszcze raz:

nigdzie nie twierdziłem, że przyczepa nie posiada standardowego wyposażenia, pisałem natomiast, że opierając się na spisie wyposażenia podanym przez sprzedającego, jest ono wyjątkowo ubogie, zwłaszcza przeglądając przyczepy z przedziału cenowego powyżej 25 tysięcy złotych. Jeśli biorę pod uwagę przyczepę za ponad 25 tysięcy i spodziewam się na jej wyposażeniu rzeczy np. wymienionych w cytowanym poście, to ten fakt nie jest chyba niczym dziwnym ? Takie rzeczy w tym zakresie cenowym, w/g mnie, to absolutne minimum, chyba, że koło zapasowe, kołpaki felg czy reduktor to jakiś wyjątkowy luksus.

Ciepła woda - no cóż, spodziewałbym się przynajmniej z termy (nie mówię już o bojlerze elektrycznym, a tym bardziej gazowym !).

Każdy z nas ma inne priorytety, dlatego rzeczy które podałem były tylko przykładem różnych drobiazgów, z których bardzo bym się cieszył (podkreślam - w tym zakresie cenowym przyczep). Równie dobrze, zamiast ciepłej wody, mogłaby być zainstalowana klima i może z niej, ktoś cieszyłby się jeszcze bardziej :niewiem: .

Reasumując: według opisu sprzedającego, stwierdzam, że przyczepa jest "goła" - brak nawet zbiornika wody, kołpaków kół, czy koła zapasowego :niewiem: .

Nie jest dla mnie istotne, czy coś z wyposażenia jest tanie, czy drogie. Jeśli czegoś nie było, to znaczy, że będę musiał to kiedyś dokupić i te wszystkie drobiazgi po zsumowaniu dadzą już konkretną kwotę :oslabiony:

 

ciepła woda (przynajmniej terma TT) – ciepła woda nawet w nowych budkach nie jest wyposażeniem standardowym,

zasłona prysznicowa – tak do końca nigdzie nie ma napisane że jest prysznic, jest brodzik a więc prysznica może wcale nie być,

 

Co ? Przy tej cenie prysznica też nie ma ???

 

Zbiornik wody – oprócz angielek, gdzie jest zewnętrzny zbiornik wody, chyba jednak mało który sprzedawca decyduje się na jego wyciągnięcie,

 

... a skąd wiem, że jest jakikolwiek :niewiem: Nie wiem, czy w/g standardu jest w tej przyczepie, a sprzedawca nie napisał, że jest :niewiem:

 

nadmuch ogrzewania po przyczepie – a co jest pod stołem po prawej stronie patrząc na zdjęciu?

 

 

Nie wiem :niewiem:, może otwór dla cyrkulacji powietrza :niewiem: Sprzedawca nie napisał, że jest nadmuch.

butle na gaz – butla 5kg niemiecka czy holenderska jest w Polsce niebezpiecznym złomem i tak nie ma co z nią legalnie robić, a butla 11kg polska dostępna jest na wymianę, czyli inwestycja oprócz gazu prawie zerowa,

 

Przyczepa używana, nie wiem przez kogo, więc butla mogła by być polska :niewiem: . Jeśli by była, to bez względu na to jaka, można zmienić zawór na "polski" i małym kosztem było by OK (taką usługę robią w Lublinie, przy okazji legalizując butlę).

 

 

Reduktor – też raczej jest, nie widziałem przyczepy bez reduktora....

 

Domysły ? W/g opisu go nie ma. Ja widziałem przyczepy bez niego, z samym wężem lub z reduktorem, ale przeterminowanym, więc nie ujmowano go w opisie.

 

zasilacz 12 V – naprawdę myślisz, że ktoś wyciąga zasilacz 12V z budki?

 

 

Ja nawet nie wiem czy fabrycznie jest, czy nie :niewiem:. Według opisu, nie ma. Być może przyczepa ma możliwość zasilania tylko z samochodu :niewiem: .

Gdzieś na forum czytałem, że ktoś kupił budkę z wymontowanym zasilaczem lub innym urządzeniem (chyba gdzieś w angielkach), nie pamiętam dokładnie, czyli zdarza się.

 

 

kabel 230 V – to rzeczywiście jest rzadko, ale w nowej budce też nie ma

 

 

Miło by było, gdyby był :skromny:

 

 

korba do podpór – pewno jest

 

 

Znowu domysły ? :niewiem:

 

 

podnośnik – nie wiadomo, też nie jest na wyposażeniu seryjnym

 

Też mógłby być, zwłaszcza, że od samochodu najczęściej nie pasuje :oslabiony:

 

 

Koło zapasowe – pewno jest

 

 

Coś dużo tych domysłów :mikolaj: Według opisu, brak :oslabiony:

 

 

schodek wejściowy – nie ma na wyposażeniu nowego – koszt 34 zł

 

Jeśli brak, to wydatek (powiedzmy od 34 zł. do ok. 180zł.) Takich wydatków, będzie jeszcze sporo i każda kwota jest warta, aby ją zaoszczędzić :hmm:

 

 

wąż do wody – nie ma zewnętrznego wlewu, nie ma węża, pewno jest mały wewnętrzny zbiornik

 

 

... może jest, a może nie ma :niewiem: W/g opisu brak :oslabiony:

 

Zabezpieczenie zaczepu – tego nie ma w żadnym standardzie

 

Nie pisałem o standardzie, w używanych przyczepach bardzo często jest. Po co jednak sprzedający miałby takie rzeczy dodawać, jeśli przy sprzedaży osobno, może uzyskać dodatkową gotówkę :niewiem::oslabiony:

 

kołpaki felg – to rzeczywiście poważny brak w wyposażeniu....

 

Poważny raczej nie, przy przyczepie za 6 tysięcy nawet bym nie zwrócił uwagi, a tu ? Ponad 25 tysięcy i czeka kolejny zakup.

Na dodatek, często trzeba kupić 4 sztuki (jak do samochodu). Najczęściej akurat tych, które nam się spodobają nie sprzedają po dwie sztuki :niewiem::oslabiony:

 

Miodzio - kochany Kolego :mikolaj: , przypominam - nie pisałem i nie piszę o wyposażeniu standardowym :nono:.

To tylko takie małe minimum przy 25 tysiącach. IMHO

 

:piwo:

 

 

:banan:

 

P.S.

Przykład opisu przyczepy z dużo niższego pułapu cen :skromny:

 

http://allegro.pl/kip-hyline-48-t-pietrowe-spanie-5-osobowy-kemping-i2049893166.html

 

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Krzysiu tłumaczą się tylko winni :-)Ubogie wyposażenie mówisz, a mnie się zdaje, że wcale nie. Większość osób w polskich realiach ma takie standardowe (czyli według Ciebie ubogie) wyposażenie. A może to nie jest ubogie...Możemy porównać to do samochodów, po prostu od jakiegoś momentu pewne wyposażenie staję się standardem i wszystkie auta zaczynają być w nie wyposażane. Niestety ciepła woda nie jest jeszcze standardem nawet w nowych budkach, czyli budka bez ciepłej wody jest standardem ale nie jest uboga. Standard nie jest wyposażeniem ubogim. Ubogie to poniżej standardu.

Powinieneś się ze mną zgodzić, że dosyć niefortunnie zamieściłeś to ogłoszenie Kipa - dałeś się właśnie złapać na haczyk w opisach handlarzy. Przypatrz się jeszcze raz i sprawdź to ogłoszenie i powiedz coś na temat WC chemicznego, jest gdzieś klapa serwisowa, bo ja nie widzę jakoś... więc może to WC przenośne a to już dzisiaj jest zaliczane do kategorii "ubogi".Właśnie tak podchodzi do rzeczy typowy handlarz - nabajeruje na temat darmowego stopnia za 34 zł, przedłużacza za 50 a nie pokaże łazienki - bo tu nie ma się czym chwalić, rocznika też jakoś nie widać w ogłoszeniu.Uwierz, że czasami jak ktoś powypisuje co dodaje gratis to może chce ukryć coś innego.Normalni ludzie w ogłoszeniach nie piszą: zbiornik wody, pompka wody, 8 m przewodów wodnych, 2 krany, zlewozmywak, umywalka, zatyczka do umywalki, zatyczka do zlewozmywaka, korek do zbiornika, tak piszą handlarze, żeby mniej świadomych nabywców zwabić swoją ofertą. Trudno takie czasy, trzeba umieć przefiltrować nadmiar informacji.

 

A znalazłem jeszcze:

hamulec najazdowy -a może być przyczepa bez?

gotowa do rejestracji lub zarejestrowana - to dziwne że sprzedawca nie zna statusu prawnego

To są rzeczy nieistotne a mające nadmiarem informacji oczarować nabywcę.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Krzysiu tłumaczą się tylko winni :-)

Witaj !

Widzisz, ja się nie tłumaczę (nie mam z czego :skromny: ), tylko Tobie tłumaczę, a to różnica :hmm:

 

Standard nie jest wyposażeniem ubogim.

Już tyle razy napisałem, że nie brałem pod uwagę tzw. standardu, a Ty wciąż swoje :jump:

Przykład Kipa był pierwszy, lepszy z brzegu i pokazywał, że jak ktoś chce, to napisze i o kablu i o podobnych rzeczach wyposażenia.

 

A znalazłem jeszcze:

hamulec najazdowy -a może być przyczepa bez?

gotowa do rejestracji lub zarejestrowana - to dziwne że sprzedawca nie zna statusu prawnego

Pozdrawiam Cię serdecznie!

 

- może. Np. przyczepa lekka, ale to inny temat, nie chodzi o sprawy techn., tylko o spis wyposażenia.

- myślę, że źle zrozumiałeś intencje sprzedającego. Chodzi raczej o to, że kupujący może sam przeprowadzić proces rejestracji, lub sprzedawca zarejestruje ją na siebie i dopiero sprzeda (np. firma, to tzw. faktura VAT marża, lub umowa cywilna).

 

Miodzio, możemy jeszcze długo dyskutować, ale jak napiszesz czwarty raz o standardzie, to ... :devil:

Ja już się poddaję hehe%281%29.gif

Zakładaj kurtkę i idziemy na :piwo:

 

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Kristofer - przy spotkaniu pifo.gif.

Rzeczywiście strona karawaning.net to chyba jedna z niewielu stron, gdzie opis faktyczny jest zgodny z rzeczywistością, a Klient przed zakupem jest szczegółowo informowany o wszystkich szczegółach, bez zbędnych ukwieceń typu kabel czy gniazdko. Dla mnie bardzo dobrą sprawą na tej stronie jest zamieszczenie prostego schematu rozkładu wnętrza przyczepy, daje od razu to szukającemu od razu jasność czy ta budko to coś co go interesuje.

 

Mądrze do sprawy sprzedaży podszedł według mnie Wojtek Chrysler, zaproponował cenę z pełnym dodatkowym wyposażeniem (telewizor, leżaki, krzesła, iles tych rzeczy nie było) i napisał że jak kogoś one nie interesują to o te rzeczy może obniżyć cenę. I najważniejsze, że Wojtkowy Knausik został w dobrych rękach na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo bez śniegu, ale bardziej zależy mi na mrozie niż na tym pierwszym. Szczerze mówiąc bez śniegu mogę się obejść, nawet zimą. Co innego dzieciaki, dla nich to jednak atrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to już czekam tylko na wiosnę. Czym cieplej tym lepiej. A u nas klimat nie rozpieszcza. Właśnie pokapuje śnieg z deszczem - paskudnie.

 

Z pozytywów to cieszę sie, że nie ma dużego mrozu to mniej za gaz do grzania chałupy zapłacę. Na to konto kupuję sobie co i rusz parę drobiazgów do budki. Dziś przybył porządny przewód na przedłużacz :yes: . Muszę tylko dokupić solidne wtyczki gumowe, a nie jakieś badziewie za 3 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozytywów to cieszę sie, że nie ma dużego mrozu to mniej za gaz do grzania chałupy zapłacę. Na to konto kupuję sobie co i rusz parę drobiazgów do budki.

:palacz: Z tym mrozem, to jeszcze może być różnie.

Na Twoim miejscu, bym nie szalał z tymi wydatkami - dopiero styczeń :devil:

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.