Skocz do zawartości

Dyskusja na temat tragedii w Smoleńsku


Th0rn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Michal chyba sie naogladales Ucieczki z Nowego jorku wierzysz w to zeby stary Tupolev byl tak zmodyfikwoany???? jakos mi sie nie chce wierzyc... :ok:

 

Rosyjska technika umie zaskoczyć. Z tego co słyszałem to już za czasów wojny myślano o tym.

 

powiem szczerze, że dyskusją zeszła do bardzo niskiego poziomu, biorąc pod uwagę okoliczności...

 

 

Z bólem potwierdzam :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie czemu sarkofag dla Kaczyńskich będzie przed kryptą Marszałka Piłsudskiego

 

budowany jest kult Kaczyńskiego. Czytałem dzisiaj, że posłowie PiS zwrócą się do minister edukacji o wprowadzenie obowiązkowych wycieczek do Katynia i na Wawel. A na Wawelu, gdyby ktoś nawet nie chciał oglądać sarkofagu Kaczyńskich, to spojrzy tam miochodem przechodząc do krypty Piłsudskiego. Przewodniczka z Wawelu twierdzi, że już ma zamówienia na 2 lata naprzód na oprowadzanie wycieczek. Oczywiście każda wycieczka idąc do Piłsudskiego będzie przechodzić obok Kaczyńskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było różnie w przeszłości.

 

Zawsze tak jest z Polską.

 

Nie kasujcie tego Hyde Parku, może kiedyś inaczej na to spojrzymy.

 

Pytanie jest - po co Oni tam polecieli? - dla siebie?, dla reklamy? - pewnie trochę też, ale chyba przede wszystkim dla Tych co tam dali głowę za to, że my dziś piszemy na tym forum w tym dziwnym języku.

A gdzie pochowani - co to za znaczenie ma tu czy tam...

 

Straszne pisac o tym w ten sposób...

 

J.

 

PS. Dziwne, urodziłem się w socjaliżmie, skonczylem szkoły w socjaliżmie, a wychowali mnie jakoś tak inaczej, jestem nienormalny? może stary za bardzo już? może głupi?

A może wtedy po prostu nie było TVN 24, tylko o historii opowiadali Ci co ją znali i im zależało, żeby przetrwała?

Mnie wcale by nie przeszkadzało, żeby moje wnuki jechały ze szkołą do Krakowa, tez tam jeżdziłem w liceum i nie uważam, żeby był to czas stracony.To uważacie, ze takie budowle jak cmentarz w Wilnie albo we Lwowie albo pomnik w Zadworzu albo pod Wizną, albo Powstania 44 też są bez sensu?, można powiedziec, no tak, była po prostu kolejna wojna, jedni ginęli, inni szukali piwa w sklepie...

A jakby się tak stało, że zamiast nazwiska Kaczyński byłoby inne nazwisko na tym sarkofagu to tez byłoby powodem takich wypowiedzi?

 

Jakoś tak się nie mogłem powstrzymac, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Rosyjska technika umie zaskoczyć. Z tego co słyszałem to już za czasów wojny myślano o tym.

 

Rosjanie zawsze mieli najlepsze płatowce (konstrukcje), problem natomiast zawsze był z awioniką, elektroniką. Natomiast co do modernizacji, no cóż nie wiem, czy wiecie ale myśliwce z II WŚ są modernizowane do dzisiaj i wykorzystywane do nie lada wyczynów. Konstrukcje aluminiowe i ich stopy nie starzeją się, mogą się zużywać, ale właśnie po to wykonuje się remonty z wymianą całych podzespołów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Tych co tam dali głowę za to, że my dziś piszemy na tym forum w tym dziwnym języku.

 

ja z biegiem czasu, który znacznie przyspieszył w ostatnim tygodniu, coraz słabiej rozumiem to co zdarzyło się 70 lat temu w Katyniu ( ale również w Miednoje i w Charkowie ) Wiele osób przedstawia wydarzenia z przed 70 lat w taki sposób, jakby Polacy stoczyli tam największą bitwę w historii w sensie dosłownym. A tak nie było. Dokonano na nich straszliwego mordu. Mówmy wyraźnie i jasno o tym co było, a wszelkie przenośnie pozostawmy poetom. ( co nie znaczy, że nie doceniam ofiar, bólu rodzin, zakłamania historii dokonywanej przez sojusz radziecko-pzetpeerowski )

 

Mnie wcale by nie przeszkadzało, żeby moje wnuki jechały ze szkołą do Krakowa

 

mi też wcale by to nie przeszkadzało, gdyby wykluczyć z obowiązkowego programu wycieczek punkt, w którym nieświadome dzieci składałyby hołd Kaczyńskiemu. Wróciłby po prostu PRL ze swoimi pochodami pierwszomajowymi, świętem 22 lipca i rocznicą rewolucji październikowej. Przecież to co się wyprawia z zabieraniem przedszkolaków na Krakowskie Przedmieście przypomina wypisz wymaluj pożegnanie wielkiego wodza Stalina - po latach okazało się, że jednak nie był taki wielki. Pamiętajcie, że tak też może być z Kaczyńskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniach żałoby o zmarłym nie powinno się mówić źle i tak obecnie media przedstawiają Kaczyńskiego, na ocenę jego dokonać przyjdzie czas po żałobie, moim zdaniem nie wyróżniła się niczym szczególnym .

Wielki patriota - wielu z nas tez takimi jest

Wielki marzyciel wielkiej Polski - wielu z nas o tym marzy

Zginął tragicznie by zachować pamięć o ofiarach Katynia - tragiczny przypadek , a nie dokonanie.

To wszystko za mało moim zdaniem by pochować go na Wawelu wśród wielkich Polaków.

Za swojej prezydencji skrócił naród i nawet jego pochowek jest też kontrowersyjny ( choć już to nie jego decyzja i nie wiadomo czyja na dzień dzisiejszy)

Nie zgodzę się z taką wypowiedzią, że nie głosowałem na Kaczyńskiego to znaczy , że to nie mój prezydent - to jest nasz prezydent , choć wybrany nie po naszej myśli , ale wybrany w demokratycznych wyborach.

O tą demokracje walczono by nie było jak za czasów PRL , gdzie z mediów dowiadywaliśmy się , że krajem będzie rządził I sekretarz KC PZPR wybrany przez tą jedyną służba partię.

 

W chwili obecnej mówi się o nim dobrze, bo to czas żałoby i w narodzie nostalgia, żal człowieka, który w naszym imieniu reprezentował naszą ojczyznę i tak powinno być w okresie żałoby z oceną dokonać wstrzymajmy się - przyjdzie na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze chyba wywolujesz mnie do wypowiedzi bo to ja powiedzialem ze nie moj prezydent...no coz...moze to nie jest do konca trafne stwierdzenie...chodzilo mi bardziej o to ze nie glosowalem na niego...nie lubilem go...nie uwazam ze zasluguje na robienie z niego "Wielkiego Czlowieka" bo zwyczajnie nim nie byl...ba!! nawet nie byl dobrym prezydentem......co nie zmienia faktu ze przykro mi ze tyle osob zginelo....ale podkreslam zaluje wszystkich tych ludzi a nie jego bardziej bo byl prezydentem....dla mnie byl politykiem ot tyle....i to nieudolnym. A widze histeryków wokół którzy biadolą co to teraz będzie.....otóż Panie i Panowie...nic nie bedzie....karawana idzie dalej...dziekuje za uwage...milego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys czytal ze zrozumieniem to bys wiedzial ze drugie stwierdzenie bylo ironiczne w kontekscie rozmowy....ot tyle....powiem jasno....zaloba mogla trwac 1-2 dni i bylo by ok....ale nie bo lepiej zrobic miesiac aby wszyscy wokol mieli dosc i dochodzilo do zamieszek...a jak ktos jeszcze nie rozumie to mi sie juz nie chce klarowac....jak tam kto chce...czcijcie jak bożka, placzcie i histeryzujcie na jego pogrzebie...ja sie wypisuje :niewiem:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn - pewnie byś inaczej do tego podchodził, gdyby zmarł Twój bliski.

histeria - raczej nie wchodzi w grę. Ale smutek i płacz - to akurat jest ludzkie. I bardziej na miejscu niż durne żarty.

A zamieszki? Zdecydowana mniejszość, bardzo głośna powoduje tzw "zamieszanie". Wystarczy zaakceptować rzeczywistość. A historia oceni, czy wybór miejsca pochówku był OK.

Osobiście - nie uważam tego za super decyzję, ale też nie mam nic przeciwko temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest - po co Oni tam polecieli? - dla siebie?, dla reklamy? - pewnie trochę też, ale chyba przede wszystkim dla Tych co tam dali głowę za to, że my dziś piszemy na tym forum w tym dziwnym języku.

A gdzie pochowani - co to za znaczenie ma tu czy tam...

 

Ci co tam glowy dali , co zgineli zakatowani przez rosjan , zgineli za naszą wolność , za to żebyśmy mogli swobodnie tu żyć i swobodnie się wypowiadać .

Zyjemy w kraju demokratycznym ( szczęście , że tego doczekaliśmy) i nikt nie będzie mi wmawiał , że białe jest białe a czarne czarne ....Moim zdaniem decyzja pochówku na Wawelu była zła i nie potrzeba czekać na historię która nam wyłoży co i jak żeby to wiedzieć .Każdy ma oczy , uszy i pamięć .

Ja pamiętam i będę pamiętać dokonania naszego zmarłego Prezydenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Romas, to że masz taką Polskę jaką masz zawdzięczasz m.in twórcom SOLIDARNOŚCI. To nie był tylko Wałęsa. Wśród nich był (a nawet byli) Kaczyński, śp Walentynowicz i jeszcze kilku innych. Oceniając śp prezydenta poprzez kilka kiksów słownych strasznie spłycasz Jego udział w polityce (przed i po wyborach na prezydenta).

Niejednemu politykowi i zwykłemu człowiekowi na usta się ciśnie powiedzenie wścibskiemu dziennikarzynie "spieprzaj dziadu" i takie tam...

 

Decyzję o pochówku na Wawelu ktoś podjął. w mojej ocenie sytuacja wyglądała tak, że ktoś siła impulsu pod wpływem emocji wpadł na pomysł i zadał pytanie kard. Dziwiszowi. I tutaj najważniejsze. Mamy dwie alternatywy:

- Dziwisz nie zgadza się na to, a wtedy te same pismaki, które dzisiaj opluwają decyzję opluwali by to, ze się Dziwisz nie zgodził. Dodatkowo jeszcze parę innych osób by dołożyło od siebie.

- Dziwisz zgadza się - i mamy to co mamy.

Są pytania, których się nie zadaje, prośby których się nie wypowiada oraz decyzje, których się w ten sposób nie komentuje.

 

To moje prywatne zdanie a nie żaden przedruk z innych portali.

 

Zdanie swoje posiadam, i o nim powiedziałem. Nie jestem przekonany do pochówku śp Pana Prezydenta na Wawelu. Ale skoro podjęto taką decyzję, to się z nią zgadzam. Dyskusja w tym temacie jest bezzasadna bo do niczego nie doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn - pewnie byś inaczej do tego podchodził, gdyby zmarł Twój bliski.

histeria - raczej nie wchodzi w grę. Ale smutek i płacz - to akurat jest ludzkie. I bardziej na miejscu niż durne żarty.

A zamieszki? Zdecydowana mniejszość, bardzo głośna powoduje tzw "zamieszanie". Wystarczy zaakceptować rzeczywistość. A historia oceni, czy wybór miejsca pochówku był OK.

Osobiście - nie uważam tego za super decyzję, ale też nie mam nic przeciwko temu.

 

Pewnie masz racje z tym ze inaczej bym to widzial jakby ktos z mojej rodziny zginal...to chyba normalne...tyle ze mowisz ze smutek i placz to ludzkie...zgoda...tylko ze ja to rozumeim po stronie rodziny...a nie Pani czy Pana w telewizji ktorzy nic wspolnego nie mieli z wyzej wymienionymi i zalewaja sie krokodylimi lzami i biadola jak to bardzo kochali i szanowali Jasnie Panujacego...jak dla mnie to hipokryzja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.