Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie ma takiej możliwości.

widzenie pod kątem 120stopni jest dopiero "przy ustawieniu równoległym do ulicy"  po ok4metrach-

chyba żebyś kamerę zamontował w środku przyczepy :)

:przyczepa:  :piwko:  :piwko:  :piwko:  :piwko:

Edytowane przez hersones (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

no i moja kamera niby wodoszczelna, a zalała się wodą.

paragonu nie znalazłem, więc rozmontowałem i suszę,

nie wiem jak się tam do środka woda dostała, bo dodatkowo zalepiłem wszystkie śrubki sylikonem?  może przez kabel zasilający-

nie wiem ale lipna jednak ta kamerka

http://allegro.pl/kolorowa-kamera-cofania-parkowania-kombajn-tir-7-i5384364948.html

 

ale nie odpuszczam, sylikon idzie w ruch, suszarka do włosów i zobaczymy może zadziała :)

 

ps: wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i moja kamera niby wodoszczelna, a zalała się wodą.

paragonu nie znalazłem, więc rozmontowałem i suszę,

nie wiem jak się tam do środka woda dostała, bo dodatkowo zalepiłem wszystkie śrubki sylikonem?  może przez kabel zasilający-

nie wiem ale lipna jednak ta kamerka

http://allegro.pl/kolorowa-kamera-cofania-parkowania-kombajn-tir-7-i5384364948.html

 

ale nie odpuszczam, sylikon idzie w ruch, suszarka do włosów i zobaczymy może zadziała :)

 

ps: wesołych świąt

Czy komunikacja radiowa w tej kamerze cofania wiernie i bez zakłóceń przesyła obraz z za przyczepy? Niby zasięg 50 m, ale sama przyczepa na pewno ogranicza sprawność tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i moja kamera niby wodoszczelna, a zalała się wodą.

paragonu nie znalazłem, więc rozmontowałem i suszę,

nie wiem jak się tam do środka woda dostała, bo dodatkowo zalepiłem wszystkie śrubki sylikonem?  może przez kabel zasilający-

nie wiem ale lipna jednak ta kamerka

http://allegro.pl/kolorowa-kamera-cofania-parkowania-kombajn-tir-7-i5384364948.html

 

ale nie odpuszczam, sylikon idzie w ruch, suszarka do włosów i zobaczymy może zadziała :)

 

ps: wesołych świąt

No popatrz a u mnie działa bez problemu i nie ma akwarium w środku  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamontowaną też tanią kamerkę w samochodzie - w miejscu lampki podświetlenia tablicy - też franca zamokła i to w środku lata. Paragon gdzieś był, ale nie chciało mi się odsyłać, szczególnie, że demontaż nie jest prosty. Rozłożyłem, wysuszyłem, złożyłem, zabezpieczyłem uszczelniaczem :) i działa kolejne miesiące. Następna sztuka będzie uniwersalna w ramce od tablicy rejestracyjnej - w przyczepie wisi 2 rok i działa, w poprzedniej przyczepie też działała.

 

nie mniej jednak człowiek się oswaja z takimi gadżetami, zarówno w samochodzie jak przyczepie - jak już zamontowane to musi działać :).

 

P.S drugie wejście w monitorku - takim jak pisał Bartek - nakładanym na lusterko wsteczne aktualnie wykorzystuje jako widok z kamerki patrzącej na tylne siedzenie pojazdu - pięknie widać co tam robią dzieciaki... oczywiście chodzi mi czy oczy już zamknięte czy jeszcze się wahają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już doszedłem o co chodzi !!!   :)

sprawa w tym że przeciąłem (20cm od kamerki) kabel zasilający (zaizolowałem taśmą izolacyjną) i przedłużylem go,

bo był zbyt krótki - wsadziłem kable w rynienkę nad oknem :( (a tam ciągle mokro i wilgotno), więc 

..woda wchodziła pod tasme izolacyjną-pod koszulkę kabla-i prosto do środka kamerki  !

moja wina - teraz zabezpieczyłem to lepiej i mam nadzieję że będzie już ok


Czy komunikacja radiowa w tej kamerze cofania wiernie i bez zakłóceń przesyła obraz z za przyczepy? Niby zasięg 50 m, ale sama przyczepa na pewno ogranicza sprawność tego zestawu.

komunikacja jest ok, lekkie zakłócenia są, co jakiś czas, ale obraz jest b.przyzwoity

ja nadajnik kamery umieściłem w bakiście, więc pozbyłem się zakłóceń z przyczepy.


silikon na forum karawaningowym????

pamiętaj - tylko BUTYL :D :D :D

uu dzięki  :yes:

tak mi doradził Pan sprzedawca w sklepie budowlanym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są moduły bezprzewodowe do kamer cofania

 

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-3833-Modul-bezprzewodowy-do-kamer-cofania.html

 

Koszt na allegro około 50 zł.

 

Zasięg 50 m

Badziewie. Miałem to. Po 2 mc zasilacz przestał dawać wymagane napięcie na kamerkę. Nie wspominając już o tym że jak ktoś w kamperze się ruszył to przerywało zasięg aż właściwie się nie usadził, a u mnie odległość od kamerki do wyświetlacza to 5,5m mniej więcej.

Jakby jednak ktoś się skusił na nie to trzeba sprawdzać jakie mają końcówki, bo z tego co pamiętam więcej ofert było z microHD niż z RCA, a do większości monitorków RCA właśnie pasuje

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ..

Są zasady   http://forum.karawaning.pl/topic/10789-w%C4%85tek-powitalny/ 

 

 

Koszt ..

 

Żadnych kosztów ...

 

 

Zasięg ....

Klawiatura kompa jest bardzo blisko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taki sprzęt kupować u źródła, czyli na Aliexpress.com. Idzie to ok. 2-3 tygodnie ale znacznie taniej.

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.