Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam dwie kamery cofania ,jedna ma ładny biust i zgrabny tyłek ,głośno krzyczy ,druga też głośno krzyczy i szybko biega wokół auta i przyczepy,obie bezprzewodowe na baterie słoneczne  :]  :]  :]  :]

 

O i to jest najwłaściwszy z argumentów nie kupowania elektroniki. Pomimo, że to rozwiązanie w ogólnym rozrachunku jest najdroższe :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

myśle że fajnie jest jadąc widzieć co jest za tobą..nie mówiąc już o cofaniu

 

Też mi się tak wydaje :hmm:

tzn że słaba ta kamerka?

 

... tzn., że kamerka, to taki "średniak", ale najgorszy jest monitor, który ma beznadziejny kontrast i rozdzielczość (kolory pewnie też, bo niby dlaczego miały by się wyróżniać).

Jeśli parametry zestawu Ci odpowiadają, to sam możesz go sobie skompletować (wyjdzie przynajmniej dużo taniej):

 

http://allegro.pl/kamera-cofania-parkowania-bus-tir-autokar-12-24v-i5366995024.html

http://allegro.pl/monitor-tft-lcd-7cali-kamera-cofania-gps-dvd-kolor-i5377636662.html

http://allegro.pl/modul-bezprzewodowy-wifi-do-kamer-cofania-rca-i5108529860.html

 

Z w/w linków: 271,49 zł. (z przesyłką kurierską i priorytetem)

Twój link: 369,86 zł. (z przesyłką priorytetem)

 

Oszczędność ok. 100 zł. ;)

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co @Kristofer sądzisz o tym zestawie?

http://allegro.pl/zestaw-parkowania-kamera-cofania-monitor-lcd-7-i5226684372.html

 

Są (monitor i kamera) o lepszej rozdzielczości ... a reszta ?

 

Nie polecam użytkownika allegro "ciastkowy_potwor" - kupiłem u niego kamerę cofania do samochodu i po zakupie brak odpowiedzi, zero kontaktu (kamera nie miała funkcji "mirror" w opisie aukcji było, że ma - do mnie zero odpowiedzi natomiast opis aukcji został zmieniony ;)  )

 

A ktoś ma może doświadczenia z "julifull" z mojego linka ? Bo się przymierzam do zakupu tego zestawu z linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g opisu, monitor wygląda na lepszy, a kamera na słabszą. Wszystko możesz skompletować osobno, w/ uznania, chyba że znajdziesz odpowiedni i w niewygórowanej cenie zestaw.

Jest tego sprzętu tak dużo, że powinieneś obrać sobie jakieś konkretne kryteria i tym się kierować w poszukiwaniach i wyborze.

Mam na myśli zwłaszcza wielkość i rozdzielczość ekranu ew. jasność i kontrast oraz rozdzielczość i czułość kamery, ew. kąt widzenia.

Na dobrą sprawę, większość z tych urządzeń jest "taka sobie" i dopiero fizyczne podłączenie pokazuje zalety, bądź niedostatki tego sprzętu, dlatego omawianie go wyłącznie na podstawie opisów, może nie mieć swojego potwierdzenia po zakupie.

Oczekiwania kupujących też są różne, więc jakością obrazu, jedni są zachwyceni, a inni załamani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem, monitor ma naprawdę dobry kontrast, rozdzielczość i kolory,

kamerka - obraz jest rewelacyjny - jak dla mnie :) zarówno w dzień jak i w nocy (podczerwień radzi sobie świetnie)

prześlę fotki jak wszystko podłączę do przyczepy i zobaczymy jak działa podczas jazdy ... mam nadzieję, że dalej ok

dzięki za porady

Edytowane przez hersones (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było zobaczyć filmik z kamery cofania "z cofania" zestawem. Nie widać krawędzi przyczepy i mógłby być problem.

No właśnie nie widać, może jest tam jakaś regulacja konta widzenia ale nie wiem :niewiem:

a może po prostu nie ma takiej możliwości aby było widać boki przyczepy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To jeszcze się pochwal co kupiłeś? ;) - żebyśmy wiedzieli co jest "rewelacyjne" ;)

 

pozdr

wojtek

pisałem wyżej, ale ok pokaże jeszcze raz to kupiłem: http://allegro.pl/kolorowa-kamera-cofania-parkowania-kombajn-tir-7-i5384364948.html

to samo co TOM3653 http://allegro.pl/zestaw-parkowania-kamera-cofania-monitor-lcd-7-i4820338607.html

tyle że moja jest bezprzewodowa (ma dodatkowo antenki :)

 

 jestem zadowolony, widać pięknie i w pełni zastępuje wsteczne lusterko. faktycznie trochę przekłamuje kolory, ale na monitorku jest regulacja i można lekko dostroić, 

Prusiak - zależy jak sobie kamerę ustawisz jeśli chcesz jej używać tylko do cofania, ustawiasz kamerę tak by widać było zderzak(skierowaną w dół) i pięknie sobie cofasz..

jeśli chcesz widzieć co za tobą jedzie (i to spokojnie do kilkuset metrów w tył lub dalej), kto cię wyprzedza itp kamerę ustawiasz tak by "patrzyła" w tył prawie równolegle do drogi

TOM - kamerka ma 3 ustawienia regulujesz sobie dowolnie: owiewkę, obudowę i kamerę, zobacz jak to jest pokazane zresztą tu http://allegro.pl/zestaw-parkowania-kamera-cofania-monitor-lcd-7-i4820338607.html

 

:bzik:

Edytowane przez hersones (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerę mam zamontowaną nad tylnym oknem, regulowałem wszystkim ale boków przyczepy nie widzę

zresztą przy kącie  widzenie 120 stopni to i tak raczej niemożliwe. :hmm:

 

 

Jak ją skierujesz ją (tak jak napisał kolega Hersones) w dół, to zobaczysz i tylną ścianę przyczepy ale obserwacja drogi za przyczepą nie będzie już możliwa.

Jak się przesiadłem z przyczepy (gdzie miałem kamerę ustawioną na drogę) na kampera (gdzie kamera patrzy w dół) to w pierwszym odruchu chciałem przestawić ją na drogę ale zdałem sobie sprawę, że wtedy nie będzie tak pomocna przy cofaniu jak jest pomocna teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ją skierujesz ją (tak jak napisał kolega Hersones) w dół, to zobaczysz i tylną ścianę przyczepy ale obserwacja drogi za przyczepą nie będzie już możliwa.

Jak się przesiadłem z przyczepy (gdzie miałem kamerę ustawioną na drogę) na kampera (gdzie kamera patrzy w dół) to w pierwszym odruchu chciałem przestawić ją na drogę ale zdałem sobie sprawę, że wtedy nie będzie tak pomocna przy cofaniu jak jest pomocna teraz.

Jest na to rozwiązanie - dwie kamery :) Ja tak mam, jedną zaraz przy krawędzi dachu a drugą przy tablicy rejestracyjnej. Ta na górze patrzy w dół, ale szczerze mówiąc przydaje się to tylko w czasie gdy nie mam rowerów na bagażniku - czyli w sezonie wczesno wiosennym i późno jesiennym, a ta przy tablicy rejestracyjnej jest ustawiona poziomo wzdłuż jezdni i ma tą zaletę że w górze ekranu widzę końcówkę bagażnika rowerowego, więc również przy cofaniu jest pomocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rozwiązanie - dwie kamery :) Ja tak mam, jedną zaraz przy krawędzi dachu a drugą przy tablicy rejestracyjnej. Ta na górze patrzy w dół, ale szczerze mówiąc przydaje się to tylko w czasie gdy nie mam rowerów na bagażniku - czyli w sezonie wczesno wiosennym i późno jesiennym, a ta przy tablicy rejestracyjnej jest ustawiona poziomo wzdłuż jezdni i ma tą zaletę że w górze ekranu widzę końcówkę bagażnika rowerowego, więc również przy cofaniu jest pomocna

A jak z podglądem z obu kamer ? przełącznik czy może monitor ma funkcje PIP czyli  Picture in Picture- obraz w obrazie, tak jak w telewizorach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.