Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

kamerki cofania w tej cenie zdecydowanie będą po zmroku ślepe - czarna plama.

 

nie wiem czy wydając 500zł coś tam zobaczysz, możesz ewentualnie wspierać się światłem przeciwmgielnym, lub dorobić np metrową taśmę led, zapalaną podczas cofania lub też ze światłem przeciwmgielnym.

 

nie wiem jaki przekrój ma skrętka komputerowa 0,5mm2 ? - tak czy inaczej, do przesyłu sygnału wykorzystałem 2 pary drucików, na pozostałych możesz puścić zasilanie.

 

natomiast przy kablu chinch - nie mam pojęcia - kupiłbym z gotowymi zarobionymi końcówkami - taki markowy, ekranowany, ze sklepu elektrycznego czy też dobrego marketu i jego użył - przecinając w odpowiednim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja się źle wyraziłem, u mnie po zmroku też coś tam widać - ale ja wiem też jak działają dużo droższe sprzęty i do innej jakości byłem przyzwyczajony. Nie ma za bardzo co kombinować - te diody podczerwieni są tam bardziej dla picu.

 

powiem tak - w płot nie wjedziesz, ale czarne wiaderko przeoczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną jak nie taką samą kamerę

http://allegro.pl/kamera-cofania-dzien-noc-z-diodami-ir-kolorowa-102-i3578457356.html

ale myślę że za tą cene jakośc obrazu jest zaskakująco dobra a monitor w aucie mam ze starego przenośnego DVD 7"

u mnie te diody działąją  , a jak swieci jeszcze swiatło cofania  to obraz jest wystarczający i napewno w czarne wiadro sie nie wjedzie

Edytowane przez jubi-tom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja chciałbym polecić coś  Tym , którzy jeszcze się  nie "okamerowali".
 

Świetna alternatywa dla prucia i ciągnięcia kabli przez cepę i auto stanowi zestaw Wi-Fi - nadajnik (transmiter) i odbiornik (receiver) do kamerek cofania.

 

post-8248-0-16770700-1381957308_thumb.jpg

 

Jak widać...dwa maluchy nie wiele większe od paczki zapałek. Pracujące w częstotliwości 2,4Ghz.

Jedną  część  (transmiter ) można zamontować  na tyle przyczepy  drugą  zaś  (receiver ) gdzieś w okolicy monitora .

Testowałem zestaw wraz z kamerką  cofania do VW. ( montowaną zamiast jednego z kloszy podświetlenia tablicy rejestracyjnej)

 

post-8248-0-53464600-1381957443_thumb.jpg

 

Obraz zadowalający, (foto ekranu  aparatem nie oddaje jakości) Jak widać  na foto doskonale widoczny hak więc "dokowanie" do zaczepu przyczepy od tej pory banalnie proste.

 

post-8248-0-55889800-1381957575_thumb.jpg

 

Co prawda na fotce widać  widok z kamerki , która leci z klapy do nawigacji przewodami ale  transmisja wi-fi na w/w sprzęcie w odległości dwukrotnie większej niż  mój cały zestaw (auto + przyczepa ) nie różni się  od prezentowanego.

Wedle instrukcji zasięg 50-80m więc duży zapas przy zastosowaniu w zestawie auto-cepa.

 

Na wiosnę montuje na stałe Wi-Fi do auta . Kamerka na klapie holownika uruchamia się automatycznie z chwilą  wrzucenia wstecznego biegu (niezależnie czy radio-nawigacja jest włączona czy nie) Natomiast dodatkową kamerę transmitowaną przez Wi-Fi będę zasilał jak poprzedniczkę - z akumulatora od wkrętarki, a w nawigacji podłaczoną  pod wejście "wideo in" by obraz był dostępny stale po kliknięciu opcji monitora , nie tylko w czasie cofania .

Oczywiście można nadajnik z kamerą  zasilić w przyczepie także jak w holowniku -ze  światła wstecznego lecz ja polecał bym niezależne zasilanie nadajnika i kamery bo daje nam to więcej możliwości wykorzystania sprzętu.Zwłaszcza iż  ich pobór prądu jest bardzo mały.

Np: w czasie jazdy zamontowana nawet prowizorycznie na tyle przyczepy np. w oknie pełni rolę  lusterka wstecznego w czasie jazdy,

Postawiona gdzieś w ogrodzie i ustawiona na brame zapewni doskonały wgląd w czasie trudnego manewru cofania- większy konfort niż na przyczepie .

Czy choćby jako kamera "inspekcyjna" przy zerkaniu tam gdzie wzrok nie sięga.

Dla mnie szczególną  role odgrywa w czasie parkowania nad jeziorem gdzie mam pochyły grunt i by zniwelować  nierówność  muszę  jednym kołem przyczepy najechać  na leżące koło zapasowe. Kamera wówczas ustawiona w trawie na ów koło i małą  rampę  najazdową  wyśmienicie pomaga mi w celowaniu na ten specyficzny najazd.

 

Ps.

Kamera jak i zestaw Wi-Fi dostępny na Allegro za nie wielką  kasę . Polecam i Pozdrawiam

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A używa ktoś z Kolegów takiego zestawu do przyczepy: kamera z wbudowanym nadajnikiem WI FI (z antenką jak ruter) i odbiór na smartfonie przez Wi FI ? Wtedy też odpadają te kabelki jakie zaprezentował Pasjonat. Jeżeli tak to poproszę o opinie. Czy kąt widzenia 67 stopni wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port, trochę za daleko poszedłeś jeżeli chodzi o możliwości  zestawu Pasjonata - (fajnie widzę działa) - ale owszem jest taka możliwość.

 

teoretycznie możesz kupić kamerkę typu IP - czyli sieciową, którą jesteś w stanie oglądać przez swojego smartfona - przed zakupem przetestuj możliwości.

 

do zestawu dokładasz router (najlepiej z zasilaniem 12V) i teoretycznie można, ale.... nie tak łatwo:

 

- kamerki IP są droższe, tanie mają kiepskie parametry obrazu

- przeważnie mały kąt widzenia jak do zastosowań na przyczepie

- mocno obciążysz baterię smartfona, duża też szansa na problemy z działaniem wifi

 

wiem, że kolega Pasjonat, nie ma na pewno problemów z Wifi - bo kamerkę używa podczas cofania czy też jazdy z przyczepą lub manewrów, muszę jednak poinformować, kogoś, kto chciałby używać ich np w domu, lub na stałe w pracy itd.

 

Kamerki działające w częstotliwości 2.4 Ghz - mają zabójcze działanie dla internetu Wi-fi takiego używanego w domu lub pracy, czy tez hot-spotów.  Jedna kamera potrafi skutecznie zakłócić działanie całej sieci w danym budynku, a w blokach spokojnie u kilku sąsiadów - przetestowane.

 

co innego kamery sieciowe IP - one łączą się z routerami, działają w tych samych sieciach, a nie zakłócają ich.  Wiem co piszę, pracowałem w firmie montującej monitoring, jednocześnie sprzedającej internet bezprzewodowy na szeroką skalę..... kamerki najprostsze w technologii 2,4 Ghz nadawały się przede wszystkim do zabijania sieci konkurencji........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec, myślałem własnie o kamerce sieciowej IP z wbudowanym ruterem, tylko te kąty 67 - 70 stopni. Ponoć do cofania przynajmniej 90 st lub większy (ze zniekształceniami).

 

jest jeszcze taka sprawa, że te kamerki z niższej półki cenowej, będą po ciemku ślepe, a czy ta ich mała antenka da radę dosłać płynny obraz do smartfona przez kilka warstw aluminium oraz blachy ? taki 100% sygnał bez sekundy zawieszenia się..... ja bym odpuścił, ale jak chcesz to sprawdzaj - może będzie to kolejny sposób na kamerę cofania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko jest ok, po za dziesiątkami przeważnie zbędnych informacji, ja na szybko nie doczytałem - czy kamera ma opcję routera - bo wydaje mi się, że ona potrafi połączyć się z innym urządzeniem, ale już sama sieci wifi nie "nadaje / rozdziela".

 

sprawa 2 - kamera ma obiektyw 3,6 mm czyli faktycznie kąt 67stopni - musiałbyś mieć dwie sztuki na rogach przyczepy lub pod podwoziem.

 

kamera pokazana w aukcji, ale raczej bez wymiarów i wagi, ale wielu klientów nie chciało obudów montować na elewacjach a co dopiero na przyczepie - wyglądało by to niestety komicznie.

 

podczerwień - niby jest, ale nie wierzyłbym w jej działanie nawet na odległość 3m w pełnej ciemności, do tego obraz na 99% nie będzie płynny nawet na laptopie podłączonym kablem lan - obym się mylił.

 

zdecydowanie kłopotliwa obsługa, nawet nie chce myśleć jak bardzo bym się w.......ił jakby kamera się zwiesiła a sam restart zasilania nic by nie dał... - wtedy smartfonem nie podepniesz się po kablu lan, więc musisz mieć laptopa, kabel, naładowaną baterię itd... - dla mnie to 100 razy bardziej utrudni obsługę niż pociągnięcie kabla pod podwoziem, oraz w aucie - max 2-3h roboty....  - pewnie mniej niż pierwsza konfiguracja połączenia wifi kamera - smartfon ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeteś fachowcem w tej dziedzinie, więc na pewno masz rację. Będę szukał dalej, tym bardziej, że chyba gabaryty swoje to ona ma. Co z tym kątem ? 90 starczy czy nie ? Jednak przesiądę się chyba na przewodową. Czy jest (chyba nie) jakiś sposób, żeby jako monitor wykożystać smartfona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.