Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

Część "optyczną" rozumiem;) Miałam nadzieję,że skoro kamery (te lepsze przynajmniej) mają kąt widzenia 180st w poziomie i 110st w pionie, można taką kamerkę ustawić pionowo w dół i powinno być widać rogi przyczepy ( głównie na zderzaku mi zależy jako najbardziej wystającej części) oraz troszkę do tyłu ( wystarczą 1-2m). Pytanie tylko czy nawet jeżeli się tak da, to czy obraz nie będzie (przy polu widzenia 180st) tak zniekształcony,że praktycznie bezużyteczny (brak możliwości oceny odległości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bez względu na to, jak duży kąt widzenia jest podany w parametrach kamery, w omawianym przypadku chcesz wykorzystać jego skrajne wartości. Zniekształceń i to sporych należy się spodziewać, zwłaszcza, że mówimy o najzwyklejszych, budżetowych kamerach. Wszystko zależy nie tyle od samego przetwornika kamery, a obiektywu, a te będą tu miernej jakości, często nawet nie szklane tylko z tworzywa.

Myślę, że jedynie ktoś, kto ma tego typu kamerkę i ustawi ją zgodnie z Twoimi potrzebami, będzie mógł Ci udzielić oczekiwanej odpowiedzi. Dalej jednak nie bardzo rozumiem, jak w ten sposób uzyskany obraz może pomóc, aby nie zaczepić o coś narożnikiem :niewiem:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Bez względu na to, jak duży kąt widzenia jest podany w parametrach kamery, w omawianym przypadku chcesz wykorzystać jego skrajne wartości. Zniekształceń i to sporych należy się spodziewać, zwłaszcza, że mówimy o najzwyklejszych, budżetowych kamerach. Wszystko zależy nie tyle od samego przetwornika kamery, a obiektywu, a te będą tu miernej jakości, często nawet nie szklane tylko z tworzywa.

Myślę, że jedynie ktoś, kto ma tego typu kamerkę i ustawi ją zgodnie z Twoimi potrzebami, będzie mógł Ci udzielić oczekiwanej odpowiedzi. Dalej jednak nie bardzo rozumiem, jak w ten sposób uzyskany obraz może pomóc, aby nie zaczepić o coś narożnikiem :niewiem:

:hej:

 

Mogę domyślić się, że Koledze chodzi o tylni narożnik przyczepy po stronie zewnętrznej łuku podczas cofania, wtedy go nie widać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

 

Mogę domyślić się, że Koledze chodzi o tylni narożnik przyczepy po stronie zewnętrznej łuku podczas cofania, wtedy go nie widać.

 

Pozdrawiam

 

Tomek, wydaje mi się, że jednak nie:

[...] ..chodzi mi o zabezpieczenie się na okoliczność zahaczenia dupcią budki podczas jazdy do przodu w ciasnych zakrętach ( zachodzenie tyłu)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: czy kamera zamontowana na środku u góry będzie pomocna (obejmowała polem widzenia) narożniki przyczepy? - chodzi mi o zabezpieczenie się na okoliczność zahaczenia dupcią budki podczas jazdy do przodu w ciasnych zakrętach ( zachodzenie tyłu)

 

Ja już tak w Białym Brzegu na zeszłorocznej majówce urwałem obrysówkę o drzewo, dobrze że tylko lampkę urwałem

a nie coś więcej :-]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem ten oto zestaw

post-7306-0-95601400-1361017533_thumb.jpg

I po włączeniu muszę powiedzieć że obraz jest bardzo dobry również w nocy czy nawet

w całkowitej ciemności. Uważam że do manewrowania przyczepą będzie  :ok:

Kamera ma obudowę metalową z daszkiem który z pewnością służy aby słońce nie świeciło

w obiektyw. Jak zrobi się cieplej to ją zamontuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem ten oto zestaw

attachicon.gif3007652178.jpg

I po włączeniu muszę powiedzieć że obraz jest bardzo dobry również w nocy czy nawet

w całkowitej ciemności. Uważam że do manewrowania przyczepą będzie  :ok:

Kamera ma obudowę metalową z daszkiem który z pewnością służy aby słońce nie świeciło

w obiektyw. Jak zrobi się cieplej to ją zamontuje.

Pozdrawiam.

Tomek, zamieść fotki z monitora, jak już zamontujesz na przyczepie.

Najlepiej dwie w słoneczny dzień i pochmurny oraz jedną z nocy :dzieki: 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze lepiej film ;)

No właśnie, nie pomyślałem, dobry pomysł :ok:

Film może być dodatkowo, ponieważ z racji zachowania rozdzielczości, fotki mogą lepiej oddać to, co pokazuje monitorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zboczę  z tematu..

Dziś w Selgrosie kupiłem sobie taką  kamerkę do rejestracji trasy . Może nie ta cena bo moja jest z kartą 32G

Nie nacieszyłem się  nią  długo bo nagrała tylko trasę ze sklepu do domu , . W domu zmieniłem ustawienia z fabrycznych na np, jakość  HD, ustawiłem zegar i datę  i po ponownym uruchomieniu już "wisi" - na nic nie reaguje .

 

Mam pytanie . Czy ktoś  z Was ma takową  i ma jakieś  zdanie o tym sprzęcie ? Pytam dlatego bo zastanawiam się czy wymieniać na nowy ale ten sam model  czy wziąć kasę i kupić  coś  innego ?

 

Kolejne pytanie , jak wygląda procedura reklamacyjna w Selgrosach. czy wymieniają z "bomby" czy będę  zmuszony czekać  jakiś  ustalony termin na łaskawe rozpatrzenie reklamacji. ?

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zboczę  z tematu..

Dziś w Selgrosie kupiłem sobie taką  kamerkę do rejestracji trasy . Może nie ta cena bo moja jest z kartą 32G

Nie nacieszyłem się  nią  długo bo nagrała tylko trasę ze sklepu do domu , . W domu zmieniłem ustawienia z fabrycznych na np, jakość  HD, ustawiłem zegar i datę  i po ponownym uruchomieniu już "wisi" - na nic nie reaguje .

 

Mam pytanie . Czy ktoś  z Was ma takową  i ma jakieś  zdanie o tym sprzęcie ? Pytam dlatego bo zastanawiam się czy wymieniać na nowy ale ten sam model  czy wziąć kasę i kupić  coś  innego ?

 

Kolejne pytanie , jak wygląda procedura reklamacyjna w Selgrosach. czy wymieniają z "bomby" czy będę  zmuszony czekać  jakiś  ustalony termin na łaskawe rozpatrzenie reklamacji. ?

Ustawowo masz dziesięć dni na zwrot nawet bez podania przyczyn. Jeszcze nie wszedleś w okres gwarancyjny, więc czym prędzej wymieniaj na nową. Moim zdaniem nie ma znaczenia, czy Selgros, czy inny. To dotyczy wszystkich sklepów.

Jak z jakością tej kamerki, to już nie wiem.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w gazecie chyba MOTOR  czytałem o takich kamerkach i jedną z nich była kamerka firmy Omega

i w teście wypadła bardzo dobrze, tak więc jak napisał Krzysiek wymień na nową i będzie śmigać.

A tak na marginesie to czy te kamerki nie nagrywają tylko przez jakąś chwile a potem kasują nagranie

i nagrywają od nowa  :hmm: 

Może tu coś znajdziesz. http://www.spalaczbenzyny.pl/test-rejestratorow-trasy

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Czy ktoś  z Was ma takową  i ma jakieś  zdanie o tym sprzęcie ? 

 

Mam taki od zeszłego roku. Firmy Goclever. Może trafiłeś na jakąś felerną, moja chodzi, choć nie wiem konkretnie jaki to model.

Wady: niby posiada baterię Noki ale nie idzie jej w telefonie naładować (próbowałem na dwóch). Słabo nagrywa dźwięk, ale to chyba mniej istotne. Moja w nocy bardzo słabo "widzi" i praktycznie nie ma co jej po zmroku używać.

Filmiki nagrywa po 2,  5 lub 15 minut. Kiedy karta się zapełni nagrywa od początku kasując automatycznie ostatnie filmiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.