Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki od zeszłego roku. Firmy Goclever. Może trafiłeś na jakąś felerną, moja chodzi, choć nie wiem konkretnie jaki to model.

Wady: niby posiada baterię Noki ale nie idzie jej w telefonie naładować (próbowałem na dwóch). Słabo nagrywa dźwięk, ale to chyba mniej istotne. Moja w nocy bardzo słabo "widzi" i praktycznie nie ma co jej po zmroku używać.

Filmiki nagrywa po 2,  5 lub 15 minut. Kiedy karta się zapełni nagrywa od początku kasując automatycznie ostatnie filmiki.

 Moja jest- była firmy Omega.  Bateria w niej niema prawa pracować  w telefonie gdyż  ma tylko dwa wyjścia (+ i - ) a telefon potrzebuje trzeciego a nawet niektóre czwartego wyjścia z bateri . (nie wdając się w szczegóły po co)

W tej co miałem dźwięk też był do bani.

Nocne nagrywanie miała raczej OK , pod warunkiem oczywiście aktywowania podświetlenia IR.

 

 

Kiedy karta się zapełni nagrywa od początku kasując automatycznie ostatnie filmiki.

jesteś pewien ze "ostatnie " a nie pierwsze i kolejne?

 

Jeszcze nie nagrałem 32GB ale myślałem że jeśli ma nagrywać w "pętli" to powinien nakładać ostatni klip , kasując pierwszy.

 

 

 

 

A teraz  co do mojego przypadku.

Oczywiście zareklamowałem dzisiaj i co się okazało. Przyniesiono mi nowy egzemplarz i miał tę  samą wadę , nawet gorzej bo od razu zwieszona. potem przyniesiono następny , następny i po piątym kiedy kobieta zaczeła się zastanawiać że może coś sama źle robi (Ona sprawdzała) zawołała kumatego gościa z działu i stwierdził że cała partia jest skopana i kazał wycofać . 

Mnie zaproponowano Mantę z malutką dopłatą.

Póki co jestem nawet zadowolony z samej zmiany modelu bo w/w głos jest OK . Ładniejsza kompaktowa obudowa . wtyk zasilania przez mini usb , a nie okrągły więc bardziej uniwersalny. Mądrzejsze menu oraz HD choć  nie jest wymienione -zareklamowane na opakowaniu to w lepszej jakości niż w Omedze , która ma wyraźną i przyciągającą informacje na opakowaniu. Coś tam jeszcze na "+" nowa Manta , którą  otrzymałem  , ale teraz już  nie pamiętam na co zwróciłem uwagę.

 

Reasumując  , póki co odradzam zakup modelu CAR DVR OMEGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Za kolegą - odradzam również ten model.

Kupiłem i jeździłem przez pewien czas. Trochę dłużej niż ze sklepu do domu - trwało to parę tygodni. Po czym przestała w ogóle reagować. Wymieniono mi ją na gwarancji. Podpiąłem nową i okazuje się, że w CB radio szumy mam takie, że przestałem słyszeć rozmówców. W pierwszym momencie nie zwróciłem na to uwagi (radio z ASC), ale po kilku dniach zawiozłem do Selgrosa. Od tego momentu zaczęła się ostra jazda bez trzymanki. Selgros wysyła do ABC DATA, oni odsyłają z informacją, że usterki nie stwierdzili, ja w Selgrosie informuję precyzyjnie na czym polega usterka i podaję numer kontaktowy, odsyłają kamerkę, kamerka wraca z tą samą danotacją i tak w koło macieju. Niestety, kiedy ABC Data nie stwierdzi usterki w urządzeniu, nie reaguje. Nie kontaktuje się z klientem. Selgros na siebie nie weźmie odpowiedzialności, odsyła wszystko do dostawcy, a ten ma w nosie klienta. Przypuszczam, ze model kamerki też jest jakiś "walnięty", a do tego dokłada się obsługa klienta przez dostawcę. Jeśli więc chodzi o tą kamerkę - z daleka i nie dotykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się  przyznać  ale  takie nastawienie znam , Pracowałem w serwisie gwarancyjnym m.innymi dla Selgrosa , Makro jak i Geanta.

Druga niewygodna reklamacja to przepisanie zgłoszenia  z opinią z poprzedniej :)  Tylko "brak usterek  bądź "usterka mechaniczna" lub w skutek niewłaściwego użytkowania daje im możliwość  odbijania piłeczki do końca okresu gwarancyjnego a czas pobytu sprzętu z takim werdyktem nie zalicza się  do przedłużenia  terminu.

 

Myślisz że w serwisie sieciowym ktoś  się pochyli i sprawdzi z CB ? zwłaszcza jak będzie musiał wyjść  na dwór i zamontować jedno i drugie do sprawdzenia?

 

Byłem niedawno w wawie w renomowanym serwisie , renomowanej firmy światowej  przemysłowych monitorów dotykowych . Na 6 stanowisk serwisowych nikt nie zajmował się  elektroniką  , siedziało 4 gości znudzonych serfowaniem po sieci , Jedyny zasilacz laboratoryjny  jaki był w tym serwisie  kurzył się  na górnej półce obok jedynego tam oscyloskopu nowoczesny  aczkolwiek dla nich to chyba były relikty kamienia łupanego ,Na żadnym stanowisku nie było lutownicy  . W okół kartony z różnymi modułami , i to cały serwis , wymiany modułowe to 90% całego spektrum ich prac.

W dostarczonym do serwisu monitorze został obluzowany w płytce  slot komputera . Panowie Serwisanci wymienili całą płytę  główną  :D zamiast poprawić  luty. Klient sam naprawiać  nie mógł bo gwarancja a tym czasem gwarancji nie uznano i skasowano gościa za 1/3 ceny nowego monitora , który nie kosztował mało bo prawie 10.0000 PLN.

 

Banalna wymiana gniazda  Jack  w Walcmanie  by ich powaliła na kolana .

W większości serwisów cała robota teraz to wymienić  modulik , wklepać  sofcik , a jak nie to back do producenta albo jak towar nie wart kosztów przesyłki za ocean zwodzić  jelenia (czytaj klienta) do czasu końca reklamacji , Zwłaszcza tych 3miesięcznych .

 

 

 

Chcesz mieć  niezbity argument ?

Skołuj na chwile paralizator. Połóż  na stole kamerę i palnij jej łukiem z paralizatora w USB.

Gwarantuje że teraz reklamacje przyjmą i nie będą  mieli nic na odparcie . :D



Pasjonat "ostatnie" lub też pierwsze nagrane, w każdym razie najstarsze na karcie.

AAAAA  "najstarsze " to ma sens bo inaczej stale kasował by świerzy zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już słyszałem, żeby na 10s wrzucić do mikrofalówki. Ale ja taki jakiś dziwny - uczciwie chciałem. Wiem, że to już niemodne, że ja taki prehistoryczny. Ale ja tak chciałem :-( W uczciwym świecie żyje się lżej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wklejam dwa zdjęcia z kamerki, ale zdobiłem je w domu i troszkę słabym aparatem :oslabiony:

w rzeczywistości obraz jest na prawdę wyraźny szczególnie kiedy jest dzień  :yes:  a w nocy nawet w całkowitej

ciemności również wszystko doskonale widać na dosyć dużą odległość.

Jak kamerka będzie na przyczepce zapodam więcej zdjęć.

 

 

Widok przy oświetleniu sztucznym.

post-7306-0-91069900-1361294922_thumb.jpg

 

Widok przy całkowitej ciemności na odległości około 3-4m.

post-7306-0-15994000-1361294933_thumb.jpg

 

Zdjęcia robiłem aparatem słabej jakości i pierwsze przy sztucznym oświetleniu, ale ja jestem

zadowolony z jakości obrazu. Tak na prawdę trudno pokazać jakość tego obrazu za pomocą zdjęć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawowo masz dziesięć dni na zwrot nawet bez podania przyczyn. Jeszcze nie wszedleś w okres gwarancyjny, więc czym prędzej wymieniaj na nową. Moim zdaniem nie ma znaczenia, czy Selgros, czy inny. To dotyczy wszystkich sklepów.

 Tylko przy sprzedazy na odległość .

 

Dobry rejstrator to Mio ale kosztuje ok 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tylko przy sprzedazy na odległość

 

:ok: Piotrek, masz rację. Tyle rzeczy kupuje się teraz przez internet, że taka była pierwsza myśl :jump:

 

Wracając do kamerek rejestrujących MIO.

Kiedyś miałem kilka urządzeń tej firmy (telefon, palmtop, nawigacja i jeszcze coś tam), ze wszystkich byłem zadowolony.

Ogólnie mogę powiedzieć o tej firmie tak: przyzwoita jakość za rozsądną cenę, chociaż w przypadku wszelkich, tak modnych ostatnio rejestratorów, ceny są mocno przesadzone :hmm:

Te rejestratory MIO, o których wspominasz, są dostępne w dwóch wykonaniach: HD i Full HD (ok. 350 i 450 zł. z wysyłką).

 

Witam wklejam dwa zdjęcia z kamerki, ale zdobiłem je w domu i troszkę słabym aparatem :oslabiony:

Tomek, jaka jest szerokość tego pomieszczenia i jaka była odległość od obiektywu kamerki, do tych drzwi, które widać na wprost ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma może pomysł na jakieś hermetyczne złącze przy haku ( 3 kamery na budce)...oglądałem dziś u znajomego na busie (długa chłodnia) kamerę wifi...jakość była masakryczna - zbierało wszelkie możliwe zakłócenia (włącznie z dzwoniącą komórką!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przewód sygnałowy (video) nie posiada przypadkiem ferytowego filtra? (taki walec na kablu)  Bo może się  okazać  że po przedłużeniu przewodu będą Ci siać  na sygnale "harmoniczne " i będziesz miał zakłócenia w odbiorze.

Może też  być konieczne przy przedłużeniu przewodu zasilającego odfiltrowanie samego zasilania , ale to  pikuś bo wystarczy kondensator.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.