Skocz do zawartości

Grzałka akwarystyczna w zbiorniku wody


Rekomendowane odpowiedzi

pisałem kilka stron wcześniej, w skrócie - zasobnik ciepłej wody np ariston 1200W, 10L pojemności, izolowany, z termostatem

 

se_sg_small.jpg

pozostaje kwesta doprowadzenia ciepłej wody do umywalki, bo na razie nie chcę wymieniać kranu, więc jakiś mieszać trzeba będzie zastosować

na ten rok ma być wersja budżet, na przyszły jak bojler się sprawdzi to kupię baterię na ciepłą i zimną wodę z wylewką prysznicową :)

http://allegro.pl/za...1437965817.html

 

co do grzałki na zamówienie, wszystko można, pytanie ile to będzie kosztować

ja za ten zasobnik (używka) dałem 100zł, za tą cenę mam grzałkę, izolowany zbiornik, termostat ...

 

tylko uważaj z tym Aristonem żebys na sucho nie jechał bo spalisz my grzałkę - przerabiałem to już

każdy patent jest dobry pod warunkiem że działa, jest własnoręcznie zrobiony bo przynosi satysfakcję, jest tani w produkcji i skuteczny

 

To chyba coś takiego ... http://allegro.pl/gr...1455566084.html

 

A do tego coś takiego:

http://allegro.pl/pl...1468364030.html

 

 

 

takie pływaki sie nie nadają, mają za duży skok. musiałbyś mieć zbiornik z metr wysoki i dość szeroki żeby mial miejsce się położyć. ten patent pływaka też przerabiałem i w końcu zdecydowałem się na mały pływaczek jak w mailach wcześniej, ale ten typ pływaczka wymusił zastosowanie dodatkowego przekażnika - dodatkowe koszty ale coś za coś

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tylko uważaj z tym Aristonem żebys na sucho nie jechał bo spalisz my grzałkę - przerabiałem to już

każdy patent jest dobry pod warunkiem że działa, jest własnoręcznie zrobiony bo przynosi satysfakcję, jest tani w produkcji i skuteczny

 

:)

 

swoją drogą jak jest oryginalna Truma zabezpieczona ? jest tam jakiś pływak ?

kwestia umiejscowienia zbiornika, lub zastosowania zabezpieczeń przed opróżnieniem się wody :)

jeśli nic jej nie wypchnie, to tylko żeby sama nie wypłynęła i grzałka musi być cały czas w wodzie ;)

tak to ma wyglądać (ze strony elgena)

image337.gif

image368.gif

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem takie urządzenie, które wydaje się być niezłym rozwiązaniem, mam baniak 70 L, ta grzałka daje możliwość sterowania poziomem grzania zewnętrznie i ma duży zakres regulacji, grzałka nie jest szklana, i dzięki zastosowaniu zewnętrznego termometru brak możliwości przegrzania wody nawet jak ilość zbiorniku będzie mała.

http://allegro.pl/gr...1488997918.html

Edytowane przez maar79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio patrzyłem grzałki w Castoramie do grzejników łazienkowych tzw drabinek mają termostat i moc od 300do900wat tak myślę że po wykonaniu dodatkowego otworu i zamontowaniu w zbiorniku powinno być super z ciepłą wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio patrzyłem grzałki w Castoramie do grzejników łazienkowych tzw drabinek mają termostat i moc od 300do900wat tak myślę że po wykonaniu dodatkowego otworu i zamontowaniu w zbiorniku powinno być super z ciepłą wodą

 

pisu22 mnie natchnął i może już w tym sezonie, będe miał zbiornik na wodę wykorzystujący takie rozwiązanie. Do wykonania zbironika ma być użyta kwasówka stosowana w zakładach farmaceutycznych, dodatkowo zbiornik ma być wyposażony w pływak automatycznie wyłączający grzałkę poniżej pewnego poziomu wody. Jak już uda się sfinalizować temat to na pewno zamieszczę fotorelacje i koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, jak pisałem tak zrobiłem :)

Obraz%20001.jpg

podłączony tylko do testów (stąd węże prysznicowe), ale grzeje i pompka daje radę :dzieki:

 

na razie koszty to 100zł za baniak, dojdą jeszcze łączniki, węże, kran, zawór zwrotny itp,

wszystko powinno zamknąć się kwotą 200zł

ale w sumie mogło by zostać tak jak jest i też by działało - dzisiaj już umyłem ręce w ciepłej wodzie :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie.

patent gotowy więc obiecana fotorelacja i wyniki.

grzałka z uszczelkami oraz elementem przeciwnakrętki

post-1120-0-39748300-1301940333_thumb.jpg

otwór w zbiorniku

post-1120-0-88272900-1301940435_thumb.jpg

przykręcona grzalka - widok od środka zbiornika

post-1120-0-72875400-1301940517_thumb.jpg

grzaleczka od zewnatrz

post-1120-0-48116000-1301940567_thumb.jpg

widok na grzalkę w zbiorniku z widocznym elementem trzymającym pływaczek

post-1120-0-89703700-1301940614_thumb.jpg

to samo w innym ujęciu

post-1120-0-15396300-1301940707_thumb.jpg

opakowanie mózgu systemu czyli przekaźnika - puszka po zasilaczu komputerowym - calość zmontowana i gotowa do odpalenia

post-1120-0-74671300-1301940752_thumb.jpg

i na koniec widok ogólny patentu

post-1120-0-25700200-1301940865_thumb.jpg

 

trzeba było jeszcze podciągnąć zasilanie 230V do przekaźnika, ale to juz bułka z maslem

dodam, że system nie jest jeszcze gotowy - zdecydowalem na użycie wspomnianego we wcześniejszych postach regulatora obrotów wiertarki ktory będzie ograniczal moc grzałki gdyby sie okazalo, że na jakims polu 2000W wywala bezpieczniki.

 

a teraz wisienka na torcie - wyniki pomiarów czasu nagrzewania

woda okolo 60 litrow, temperatura początkowa 12 stopni.

czas nagrzewania 1,5 godziny

temperatura koncowa 40 stopni

więcej nie trzeba, ale jak ktos lubi wrzątek - no problemo.

pozdrawiam wynalazców...

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz podliczę koszty

grzałka - 100

pływak -37

przekaźnik ze stopką - 40

obudowa zasilacza - z odzysku

kabelki i inne pierdoły - pomijalne

 

czyli tak jak zakladalem około 180

dla wersji bardziej wypasionej

dodatkowo regulator mocy grzalki - 36 wiec calość wyjdzie do 220 PLNów

chyba warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o tym ? niedrogie, łatwe w montażu, duży wybór mocy , małe!! Same plusy :rolleyes: Tylko jak dobrać odpowiednią moc do wielkości zbiornika ? http://allegro.pl/gr...1546169779.html

Edytowane przez kazik1976 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o tym ? niedrogie, łatwe w montażu, duży wybór mocy , małe!! Same plusy :rolleyes: Tylko jak dobrać odpowiednią moc do wielkości zbiornika ? http://allegro.pl/gr...1546169779.html

 

jest bardzo dobra

musisz tylko zorganizować jeszcze parę komponentow i będzie hulało jak talala

o dobór mocy sie nie martw. dobierasz sobie grzałkę w zalezności od wielkości tzn jaka się zmieści do zbiornika i ma moc w przedziale 1000-2000 W. takie grzalki maja wbudowany termostat więc same sie wyłłączaja po uzyskaniu żądanej temperatury, a im mocniejsza tym szybciej wode podgrzeje, ale nie ma co przesadzać.

uważam, że taka ktorą pokazaleś jest optymalnym rozwiązaniem

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobne rozwiązania tyle że z mniejszymi mocami i również dobrze zdające egzamin w terenie były omawiane tu : http://forum.karawaning.pl/topic/2424-ciepla-woda-w-przyczepie/page__st__15 i tu również jest małe co nie co na ten temat : http://forum.karawaning.pl/topic/4903-uklad-zasilania-i-ogrzewania-wody/page__p__128110__fromsearch__1#entry128110

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz podliczę koszty

grzałka - 100

pływak -37

przekaźnik ze stopką - 40

obudowa zasilacza - z odzysku

kabelki i inne pierdoły - pomijalne

 

czyli tak jak zakladalem około 180

dla wersji bardziej wypasionej

dodatkowo regulator mocy grzalki - 36 wiec calość wyjdzie do 220 PLNów

chyba warto...

 

Możesz pozbyć się pływaka, jeżeli podniesiesz pompkę do góry, tak aby poziom wody nigdy nie był niższy od minimalnego - 77 zł w przód bo nie potrzebny przekaźnik. Jeżeli przekaźnik steruje włączenie grzałki z uwzględnieniem pozycji pływaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.