Skocz do zawartości

Tankowanie /samoobsługowe/ we Włoszech.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie było ograniczenia do 80km/h - sprawdzone, było info, że jako zestaw powyżej 3,5t obowiązują mnie przepisy dla aut ciężarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

5 godzin temu, Sebeb napisał(a):

Zastanawia mnie na jakiej zasadzie Austriacy określili w moim przypadku, że auto + cepa jest powyżej 3,5t - wykupiona winieta na auto do 3,5t, strzelili mi fotę z tyłu i mandat, że powinienem jechac 80km/h jak ciężarówka ..... dostep do CEPIKU mają ?

Miałem to samo:


Doszliśmy do wniosku że muszą mieć wgląd do cepiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa w całej Europie - AmiGo

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.speedcams.android.map

 

Jako nawigacja jest ok. Ale najlepsza jest nakładka o ostrzeżeniach, działa jako nakładka dosłownie na wszystko.

Edytowane przez Crex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maarec napisał(a):

jest jakaś aplikacja typu Yanosik działająca we Włoszech ? może być po włosku :)

strach tam jechać patrząc na te ich kilkanaście tysięcy fotoradarów :(

Yanosik fajnie działa we Włoszech ale faktycznie on tam cały czas gada i gada 😆 czasami pewnie nie potrzebnie bo część radarów na pewno nie działa (takie w miasteczkach, czasem widać że rozwalone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, golob napisał(a):

Yanosik fajnie działa we Włoszech

Właśnie jestem we Włoszech. Potwierdzam że Yanosik tu działa. Czasem myli prędkości z tymi  ze znaków ale to rzadko. Tych fotoradarów wygladajacych jak smietniki  przy drogach mają pełno ale one jak dla mnie stoją puste (widać to prze te okienka) pewnie rotują nimi. Mało ich jest ale profesjonalnie wyglądają za to takie kamerki na słupkach jak znaki. Też Yanosik sygnalizuje je jako fotoradary. Trochę też tych odcikowych mają. Inna sprawa że Tiry tu walą po 90 i więcej i mają na te kible wywalone. W ogóle mam wrażenie że oni tu mają Dolce Vite na drogach kierunkowskaz jest tu rzeczą umową. Na rondach nie używają prawie wcale przy zjeździe. Ciągle linie też mają gdzieś a przy wyprzedzaniu o kierunkach zapomnij. W mniejszych miejscowościach używają klaksonu jak zbliżają się do skrzyżowania nie wiem ostrzegają że jest stop ale i tak się nie zamierzają na nim zatrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle teraz we Włoszech zmieniło się (albo lada moment zmienia) jakieś prawo dotyczące fotoradarów, słyszałem jakoś w zeszłym tygodniu będąc we Włoszech że ich premier czy ktoś z rządu ogłosił walkę z fotoradarami 😀. To nowe prawo nakłada jakieś specjalne warunki i ograniczenia dla fotoradarów, wymogi co do oznaczeń bardzo wyraźnych, miejsca z fotoradarami mają być wybierane staranniej a nie każda wioska swój itp. pewnie w necie można znaleźć więcej info konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2024 o 14:41, golob napisał(a):

Yanosik fajnie działa we Włoszech ale faktycznie on tam cały czas gada i gada 😆 czasami pewnie nie potrzebnie bo część radarów na pewno nie działa (takie w miasteczkach, czasem widać że rozwalone)

już kilka lat temu jeździłem z Yanosikiem i pokazywał fajnie, też miałem wrażenie, że z nadmiarem. Pytanie jak  tam teraz z aktualizacjami tych map. Lepiej na pewno pokazywałaby jakaś lokalna apka, Włosi pewnie takie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2024 o 21:22, MARKUSIK napisał(a):

Mijałem takich jak ty co Toyota 1.4 się wlekli i bali 80 jechać. To takie polskie , zazdrość jak samemu się nie może.

 

Jeżeli nie odróżniasz strachu od poszanowania przepisów i zdrowego rozsądku to tylko należy Ci współczuć. A z Twojego pisania o zazdrości akurat takiej, ogarnia  mnie przerażenie. I kończę z Toba polemikę bo po prostu szkoda mi czasu na ludzi, których moje jest najmojsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczorajszej trasy 

postanowiłem nie tankować we Włoszech bo denerwujące są te ich samoobsługowe stacje i zatankowałem dopiero we Wiedniu (9 zł na nasze litr wyszedł 😅)

W Austrii jechałem  100 ke i zaczynam wyprzedzać TIRa i tak patrzę kątem lusterka że policja za mną. Mówię no trudno pech. Skończyłem wyprzedzać i nadal na tempomacie 100 ke mam. Wyprzedzili mnie i pojechali.

W Austrii w innej sytuacji było ograniczenie do 100 . Miałem 89 i błysk zobaczyłem, więc jednak jakoś odróżniają te co powinny 80 jechać 🤷🏻‍♂️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2024 o 18:55, MARKUSIK napisał(a):

we Wiedniu (9 zł na nasze litr wyszedł 😅)

To chyba na autostradzie. Paliwo w AT jest niewiele droższe niż u nas. 

Ale kto bogatemu zabroni...🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Paliwo w AT jest niewiele droższe niż u nas. 

Ja z moich ostatnich tankowań w Villach mogę też to potwierdzić.

16 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Ale kto bogatemu zabroni...🙃

Nikt ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2024 o 18:55, MARKUSIK napisał(a):

Z wczorajszej trasy 

postanowiłem nie tankować we Włoszech bo denerwujące są te ich samoobsługowe stacje i zatankowałem dopiero we Wiedniu (9 zł na nasze litr wyszedł 😅)

W Austrii jechałem  100 ke i zaczynam wyprzedzać TIRa i tak patrzę kątem lusterka że policja za mną. Mówię no trudno pech. Skończyłem wyprzedzać i nadal na tempomacie 100 ke mam. Wyprzedzili mnie i pojechali.

W Austrii w innej sytuacji było ograniczenie do 100 . Miałem 89 i błysk zobaczyłem, więc jednak jakoś odróżniają te co powinny 80 jechać 🤷🏻‍♂️

 

Zobaczyłeś błysk bo zadziałała wysokościówka, a powyżej 2.5m obowiązuje zawsze 85km/h na wielu odcinkach, ale jak będzie kwit drukował kumaty policmajster to pominie twoje wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.