Skocz do zawartości

Tankowanie /samoobsługowe/ we Włoszech.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy tankując na stacjach samoobsługowych można zatankować "do pełna" czy wyznaczone ilości /10 litrów lub 20 itp/. Przypominam sobie jak wiele lat temu na stacji nie było takiej opcji. Tankowałem trochę na oko. 30 litrów i drugi raz dobrałem 5 które ledwo zmieściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy "automat" wydaje resztę...w zeszłym roku w Wenecji wrzuciłem 100Euro i zatankowałem za 70...reszty nie wydało tylko wypluło paragon, że przy następnym tankowaniu mam 30Euro kredytu...niestety z kredytu nie skorzystałem bo to było tankowanie na powrocie do PL :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartą można do pełna: najpierw się podchodzi do terminala, przykłada kartę, automat blokuje jakąś większą kwotę, zdaje się 200€, (ale nie pamiętam za dobrze czy to jest 200€ czy inna kwota). Za jakiś czas po zatakowaniu rozlicza na karcie tyle, za ile zatakowałeś, a resztę zablokowanej kwoty uwalnia.

Wada tego jest taka, że nawet jak chcesz zatankować za 20€ to Ci i tak zablokują 200, zdarza się że nawet na dobę, więc trzeba mieć pewien zapas na takie akcje. Ale czasem uwalnia już kilka minut po transakcji, nie wiem od czego to zależy. może od jakichś czasów rozliczeń międzybankowych.

Tylko tam jest ektremalny burdel z cenami: inne ceny są na pylonach, inne na dystrybutorze, a finalnie i tak kasują jeszcze inną kwotę.. Ja tam nie ogarniam o co chodzi z tymi cenami xd

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gucio1955 napisał(a):

Czy tankując na stacjach samoobsługowych można zatankować "do pełna" czy wyznaczone ilości /10 litrów lub 20 itp/. Przypominam sobie jak wiele lat temu na stacji nie było takiej opcji. Tankowałem trochę na oko. 30 litrów i drugi raz dobrałem 5 które ledwo zmieściłem.

Odkąd zrobili mnie italiańce ładne lata temu w bambuko o 1-szej w nocy ( ani kasy ani paliwa ) unikam jak ognia tankowania na samoobsługowych i radzę wszystkim nie ryzykować ; żeby odzyskać kasę musiałbym czekać do rana na obsługę , suma była na tyle mała , że pojechałem dalej i zatankowałem na normalnej z obsługą :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu tankowałem na stacji samoobsługowej Agip. Przy 100€ odbiło. Więcej nie lałem bo nie potrzebowałem, ale pewnie tyle zablokowało wcześniej na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż są stacje z limitami. Chyba najbezpieczniej jest płacić gotówką. Z mojej obserwacji Włosi też najczęściej płacą gotówka. 

Blokowanie EURO na koncie zdarza się również we Francji na przykład na stacjach Leclerca i jest to wkurzające. :wrrr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się jeździ bocznymi drogami, to praktycznie same automatyczne stacje są po drodze. Albo takie, gdzie obsługa jest w godż. 8-12 + 16-20, a poza tymi godzinami działają w trybie automatycznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Włoszech tankuje się samemu , podjeżdża się do dystrybutorów z napisem self , tam gdzie jest napis servito - nie ważne kto leje to i tak jest + od 0,05 do nawet 0,30 , najczęściej ok. 0,25 .zazwyczaj stoi tabliczka z info ile to kosztuje . Tylko gazu nie tankuje się samemu . Terminal blokuje ok. 100 EUR , jak potrzebuje się więcej uruchamia się samemu ceny na wczoraj ON 1,71 -1,85 , autostrada do 1,98 ,gaz ok 0,7 , Wczoraj wróciłem po miesięcznym objeździe Włoch

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.