Skocz do zawartości

Kupuję przyczepę i już! Pomożecie?


JakubJakub

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, JakubJakub napisał(a):

czy według szanownego forum warto robić kilometry?

Tego nigdy nie wiesz .... ale ... jedno jest pewne - im więcej budek zobaczysz tym więcej nabędziesz doświadczenia w ocenie kolejnej przyczepki...

Także kilometrów nigdy nie ma za wiele ...

Nadal Cie zapraszam ... może będzie prościej ...

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

Tego nigdy nie wiesz .... ale ... jedno jest pewne - im więcej budek zobaczysz tym więcej nabędziesz doświadczenia w ocenie kolejnej przyczepki...

Także kilometrów nigdy nie ma za wiele ...

Nadal Cie zapraszam ... może będzie prościej ...

pzdr

Włodek

Wybiorę się z chęcią, tylko logistycznie na razie nie mam możliwości, trochę duże obłożenie w pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JakubJakub napisał(a):

Wybiorę się z chęcią,

Jakub - z przyjemnością Tobie - lub Wam z Twoją żoną - przybliżę temat na co zwracać uwagę kupując budkę tylko takie oględziny i Twoją wizytę dobrze odbyć jak będzie cieplej - póki co mam budkę pod pokrowcem a i turlanie się pod nią i oględziny podwozia w obecnych warunkach klimatycznych może nie być najfajniejsze.

Także Kuba - jeżeli mogę coś zaproponować to poczekajmy na odrobinkę lepszą pogodę.

Bo póki to budka moja wygląda opatulona na zimę tak jak poniżej a jeszcze dodatkowo wszystko pokryte jest obecnie śniegiem...

pzdr

Włodek

 

IMG_0076.JPG

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) moja jak przed wigilią zobaczyła , że brama otwarta to rwała się sama do wyjazdu :laugh:  a po 10-ciu minutach już miałem chętnych do zakupu tak że tylko sprawdziłem czy wszystko jest ok i szybko zmykałem do domu ; a swoją drogą to kiedyś chyba jak mniemam pobiłem rekord w sprzedaży Niewiadówki bo po 3 minutach od wystawienia na OLX już miałem telefon a po 2 godzinach tenże klient pokonał 90 km i bez targowania został nowym właścicielem . Wnioski : sprzęt zadbany w dobrym stanie technicznym takim , że można zapinać i jechać na objazd Europy przy rozsądnej cenie szybko znajdzie nowego właściciela ; przy zakupie obecnej przyczepki (szukałem  dokładnie tego modelu i z tym wypasem )też trafiłem w totolotka bo poprzedni właściciel w czwartek wystawił rano w necie , w południe jak dzwoniłem to mówił , że już miał kilkanaście telefonów i kilku z deklaracją , że w sobotę przyjadą więc tylko spytałem czy już ktoś może przyrezerwował i jak usłyszałem , że nie to poprosiłem o rezerwację do następnego dnia bo mam 200 km na dojazd i w piątek po południu już targałem ogon do domu . Sprzedający nie miał nic do ukrycia , jak zobaczył , że chcę oglądać spód przyczepy to dla mojego komfortu i wygody przyniósł mi z domu kocyk i mówiąc , że nie chce mi przeszkadzać w oględzinach poszedł do domu ( na glebie spędziłem sporo czasu oglądając wszystkie narożniki , nadkola i podłogę oczywiście z cienkim śrubokręcikiem ;) ) środek budy też zlustrowałem dogłębnie a na sprawdzenie lodówki , ogrzewania , CW , kuchenki , turbowentu , muvera , solarów , TV , prostownika i innych pierdół zaprosiłem właściciela i przy jego pomocy wszystko dokładnie sprawdziliśmy wspólnie - no i nie było się do czego przyczepić w celu zbicia ceny a nawet byłoby mi głupio w takiej sytuacji się targować a na moje pytanie czy może na magiczne słowo ,, sprzedana " mogę liczyć na jakiś upust usłyszałem , że oczywiście no jak , że by miało być inaczej  i aż sam się zdziwiłem , że aż tyle :bzik: . Tak , że różnie to bywa przy tych poszukiwaniach ; jak kiedyś szukałem porządnej niewiadówki to zjezdziłem całą PL i nie znalazłem przez rok a jak odpuściłem to trafiła mi się w super stanie 2 km od domu :)

pozdrawiam i udanych poszukiwań :hej:

20221002_160050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

I stało się. Dokładnie dziś bo 13 to dobry dzień, po obejrzeniu nie wiem już ilu przyczep, po analizie każdego kawałka podłogi wnętrza i zewnętrza, sprawdzeniu każdego sprzętu, objechaniu praktycznie całej lewej części Polski (no poza Szczecinem i Zgorzelcem), po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw, kupiłem Hobby 440 claasic. Bez mankamentów się nie obyło ale nie da się kupić 30 letniej przyczepy bez mankamentów na prawdę możecie mi wierzyć na słowo. Do zrobienia bakista (uszczelnić i może pospawać małe pęknięcia, brak oryginalnych ograniczników okien, jeden mokry fragment podłogi przy baliście z zewnątrz na szczęście ściana sucha więc wina uszczelnienia samej bakisty i jakieś tam pierdoły jeszcze ale na prawdę niewielkie). Hobby z 93r. Z cała historią od początku użytkowania wszystkie szyby oryginalne poza przednią oczywiście. Sucha jak wiór żadnych pleśni grzybów i innych historii całe wnętrze w oryginale, regularnie robione uszczelnienie zewnętrzne (twardych silikonow brak), wszystkie wypełniania rowków listwowych na miejscu, nowe oryginalne łożyska i hamulce (zostało wymienić amortyzatory) całkiem zdrowy przedsionek i pokrowiec na zimę i to wszystko poniżej 20tys. Jestem cholernie zadowolony ;) (no ale trochę mnie to kosztowało) ;P

IMG-20240213-WA0011.jpg

IMG-20240213-WA0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JakubJakub napisał(a):

I stało się. Dokładnie dziś bo 13 to dobry dzień, po obejrzeniu nie wiem już ilu przyczep, po analizie każdego kawałka podłogi wnętrza i zewnętrza, sprawdzeniu każdego sprzętu, objechaniu praktycznie całej lewej części Polski (no poza Szczecinem i Zgorzelcem), po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw, kupiłem Hobby 440 claasic. Bez mankamentów się nie obyło ale nie da się kupić 30 letniej przyczepy bez mankamentów na prawdę możecie mi wierzyć na słowo. Do zrobienia bakista (uszczelnić i może pospawać małe pęknięcia, brak oryginalnych ograniczników okien, jeden mokry fragment podłogi przy baliście z zewnątrz na szczęście ściana sucha więc wina uszczelnienia samej bakisty i jakieś tam pierdoły jeszcze ale na prawdę niewielkie). Hobby z 93r. Z cała historią od początku użytkowania wszystkie szyby oryginalne poza przednią oczywiście. Sucha jak wiór żadnych pleśni grzybów i innych historii całe wnętrze w oryginale, regularnie robione uszczelnienie zewnętrzne (twardych silikonow brak), wszystkie wypełniania rowków listwowych na miejscu, nowe oryginalne łożyska i hamulce (zostało wymienić amortyzatory) całkiem zdrowy przedsionek i pokrowiec na zimę i to wszystko poniżej 20tys. Jestem cholernie zadowolony ;) (no ale trochę mnie to kosztowało) ;P

IMG-20240213-WA0011.jpg

IMG-20240213-WA0003.jpg

Gratulacje!!! Mam podobną, tylko 455. Teraz powinieneś założyć dla niej oddzielny wątek gdzie będziesz chwalił się modyfikacjami, naprawami itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JakubJakub napisał(a):

kupiłem Hobby

Gratulacje i witaj w klubie :)

 

W dniu 14.01.2024 o 22:41, Ciapek99 napisał(a):

w sensie ta Hobby była w idealnym stanie? Ciekawe czy to rodzynek. Cięzko o suchą kilkuletnią Hobby....
Zadowolenia z użytkowania tak czy owak. ;)

Była w stanie b. dobrym , sucha była i jest dalej ; przejechała w ulewach całą Serbię , przeżyła niejedną burzę i gdyby coś było ze szczelnością to na bank by wyszło :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

szukam porady, a w temacie jestem mało obeznany.

Przyczepa ma być min 4-osobowa, standard raczej wyższy niż niższy, ogólnie byłem zdecydowany na  Hobby DE LUXE 495 WFB, ale ostatnio na targach wpadła mi w oko inna, problem z nią jest taki że w polskim Internecie ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na jej temat. 

Znalazłem tylko stronę producenta przyczep kempingowych "tu była reklama" 

Poza tym cisza, może ktoś coś wie i może podpowiedzieć czy to sprawdzona firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podałeś ich stronę, to właśnie na ich stronie jest taka oto adnotacja:

Przyczepy KEMPINGOWE

Już wkrótce do naszej rodziny przyczep gastronomicznych dołączy rozwiązanie idealne na wakacyjne wypady.

 

Skąd chciałbyś mieć opinie o tych przyczepach? Wiesz, żeby coś reklamować, to trzeba to coś mieć... tak mi się w każdym razie wydaje...

 

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale w Niemczech przyczepa jest dostępna do kupienia, informacja na polskiej stronie dotyczy najprawdopodobniej rynku polskiego. Rozumiem że koledzy nie mają informacji na temat tej przyczepy? Tak jak pisałem nie znam się na tym jestem zielony, podejrzewam że większość ludzi na tym forum jednak ma o tym pojęcie, nawet tylko po informacji ze strony ktoś kto siedzi w temacie coś może na jej temat napisać.

A i właśnie znalazłem ofertę na olxie, czyli jednak można ją kupić w Polsce. Nie podaje linku bo zaraz będzie że reklama ;)

Edytowane przez tymborek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa przyczepki gastronomiczne robione w CN na “wzor” Airstream (nie da sie powownac roznica jest kolosalna) - ale sa bardziej ekonomiczne.

Jest tego troche tam gdzie mieszkam i wiekszosc ma przezroczysta tasme na nitach (ciekna).

Widac albo Chinski producent rozszerza oferte o wypoczynkowe (i impoter bedzie je brandowal) albo importer stwierdzil ze sam mebelki wrzuci i sprzeda za grube dudki.

Jak dla mnie Chinski badziew ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.