Skocz do zawartości

Kupuję przyczepę i już! Pomożecie?


JakubJakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze. Jest to mój pierwszy post na tej grupie ale liczę na wyrozumiałość. Szukam przyczepy w granicach około 15tys. Będzie to nasza pierwsza przyczepa, ale z kempingiem mamy sporo doświadczenia więc wiemy że to na pewno temat dla nas. Holownik Auris kombi 1.6 D4D 112 km 240nm dmc 1300. I szukamy teraz przyczepy. W zasadzie jedyny wymóg to dwa osobne spanka i wiadomo żeby była sucha ale na bajery się nie obrażam, może jeszcze jeden wymóg, żeby nie wyglądała jak stary grzyb. Czy możecie polecić mi konkretne oferty? Przyczepę planuje kupić w połowie lutego (dopiero wtedy w serwisie Toyoty zamontują mi hak), ale myślę że rekonesans wcześniej przeprowadzić można. Może ktoś z Was forumowicze zmienia swoją przyczepę i chciałby ją oddać w dobre ręce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, JakubJakub napisał(a):

Szukam przyczepy w granicach około 15tys. Będzie to nasza pierwsza przyczepa, ale z kempingiem mamy sporo doświadczenia więc wiemy że to na pewno temat dla nas. Holownik Auris kombi 1.6 D4D 112 km 240nm dmc 1300. I szukamy teraz przyczepy. W zasadzie jedyny wymóg to dwa osobne spanka i wiadomo żeby była sucha

Obawiam się Jakubie, że życie szybko zweryfikuje Twoje marzenia, bo żeby kupić przyzwoitą przyczepkę w dobrym stanie wielkości budki rzędu 5 metrów to będziesz zakładany budżet musiał przemnożyć minimum przez dwa a i w tym budżecie będziesz miał kłopoty znaleźć coś w dobrym stanie, suchego i nie po dzwonie ...

Czy masz już może jakieś Swoje przemyślenia - jakąś konkretną przyczepkę - z jakiegoś konkretnego ogłoszenia - coś konkretnego bo inaczej będzie Ci trudno pomóc...

Na początek poczytaj uważnie wątki w kąciku kupującego:

https://forum.karawaning.pl/forum/11-kącik-kupującego/

a wtedy może będzie Ci łatwiej samemu podejmować jakieś decyzje.

A jak już coś wpadnie Ci w oko to nie napalaj się - pojedź pooglądaj - porób dużo zdjęć i zamieść w wątku:

I na koniec rada - nie kupuj samemu - do samego zakupu poproś o pomoc kogoś kto o temacie ma pojęcie a nie będzie w zakup osobiście zaangażowany.

Powodzenia i pisz jak Ci idzie.

Pzdr

Włodek

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JakubJakub napisał(a):

Szukam przyczepy w granicach około 15tys.

Na początek to co ma wpływ na bezpieczeństwo, czyli wymiana starych, łysych opon, reduktora gazowego i sparciałych węży gazowych, zużytych okładzin ciernych, regulacja hamulców - ma być w tych pieniądzach czy masz coś ekstra odłożonego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JakubJakub napisał(a):

 Szukam przyczepy w granicach około 15tys... W zasadzie jedyny wymóg żeby była sucha ale na bajery się nie obrażam, może jeszcze jeden wymóg, żeby nie wyglądała jak stary grzyb.

Z takim budżetem to zapomnij. IMO nierealne. No chyba, że jakaś Niewiadówka.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na Niewiadówkę np. N126n  po remoncie w fajnym stanie może zabraknąć. 

Przy tym budżecie bym szukał właśnie Niewiadówki  tylko nie napisałeś nic o załogantach.

A sprawa chyba ważniejsza przed zakupem budy to hak , zapytaj czy konkretnie do Twojej Toyoty jest możliwość montażu i sprawdź jaką może ta Toyota ciągnąć przyczepę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał(a):

Myślę że jakaś Angielkę też uda się upolować... ale nie będzie to proste, o ile w ogóle realne...

Jakąś pewnie tak, w stanie pewnie takim jak w tym wątku: 

 

image.png.8f351f8202855173444ebbc848de39c1.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piotrowin napisał(a):

Na początek to co ma wpływ na bezpieczeństwo, czyli wymiana starych, łysych opon, reduktora gazowego i sparciałych węży gazowych, zużytych okładzin ciernych, regulacja hamulców - ma być w tych pieniądzach czy masz coś ekstra odłożonego?

 

Tak jak najbardziej. Nie oczekuję, że kupię igłę, do wakacji zamierzam zrobić remont tego, co potrzeba. Nowe opony nowe hamulce ewentualnie instalacja elektryczna i inne pierdoły. 

Z ogłoszeń, które znalazłem zainteresowały mnie poniższe:

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/burstner-581-ID6G6t8S.html
https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-420-CID5-IDXSlJz.html

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-beyerland-CID5-IDY7ySs.html

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/hobby-440-ID6FMakX.html

 

Kochani jestem laikiem i tak jak napisał kolega BuryKocur, lepiej jak zweryfikuje i schłodzi mnie forum, niż życie :)

 

10 godzin temu, Maras napisał(a):

Nawet na Niewiadówkę np. N126n  po remoncie w fajnym stanie może zabraknąć. 

Przy tym budżecie bym szukał właśnie Niewiadówki  tylko nie napisałeś nic o załogantach.

A sprawa chyba ważniejsza przed zakupem budy to hak , zapytaj czy konkretnie do Twojej Toyoty jest możliwość montażu i sprawdź jaką może ta Toyota ciągnąć przyczepę. 

Co do załogantów 2+pies, niewiadówka ma tylko problem z kibelkiem i chyba celuję w anglika. Co do montażu haka, ogarniają to w ASO a dmc pojazdu 1300 więc tutaj chyba nie będzie problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, JakubJakub napisał(a):

Szukam przyczepy w granicach około 15tys.

A ja myślę, że w tej cenie można coś kupić. Oczywiście nie rok 2010, ale coś z lat 90 powinno się udać. Na pewno powinieneś mieć dużo cierpliwość i wytrwałości w poszukiwaniach, bo zapewne chwilę potrwa zanim coś znajdziesz, ale sądzę że znajdziesz.  I jak wyżej koledzy pisali - najlepiej z kimś, kto ma doświadczenie w oględzinach, tak aby był w stanie podpowiedzieć Ci które usterki są istotne, a które mniej.   Jeżeli dodatkowo masz smykałkę do majsterkowania, masz miejsce, chęci i byłbyś w stanie samodzielnie coś podłubać, to zakres przyczep do wyboru się zwiększa.

Gdybyś uzupełnił profil o swoją lokalizację, to być może więcej osób z Twojej okolicy zgłosiło by się do pomocy.

Pozdro! T.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JakubJakub napisał(a):

Co do montażu haka, ogarniają to w ASO a dmc pojazdu 1300 więc tutaj chyba nie będzie problemu. 

To znaczy ?

Jakie masz Q1 i Q2 w dowodzie rejestracyjnym ?

Jakie F3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krzysztof57 napisał(a):

To znaczy ?

Jakie masz Q1 i Q2 w dowodzie rejestracyjnym ?

Jakie F3 ?

Sorki trochę bezładnie to napisałem. Może ciągnąć to 1300 pytałem 20 razy bo poprzednio kupiłem auto które miało max 400 więc to była kluczowa kwestia. (Dowód mam w aucie ale na 200% może ciągnąć przyczepę 1300 jak sumowałem masę auta z załadunkiem i masę przyczepy z załadunkiem w sensie max 1300 to wychodziło poniżej tej wartości maksymalnej zestawu)

59 minut temu, PanSamochodzik napisał(a):

A ja myślę, że w tej cenie można coś kupić. Oczywiście nie rok 2010, ale coś z lat 90 powinno się udać. Na pewno powinieneś mieć dużo cierpliwość i wytrwałości w poszukiwaniach, bo zapewne chwilę potrwa zanim coś znajdziesz, ale sądzę że znajdziesz.  I jak wyżej koledzy pisali - najlepiej z kimś, kto ma doświadczenie w oględzinach, tak aby był w stanie podpowiedzieć Ci które usterki są istotne, a które mniej.   Jeżeli dodatkowo masz smykałkę do majsterkowania, masz miejsce, chęci i byłbyś w stanie samodzielnie coś podłubać, to zakres przyczep do wyboru się zwiększa.

Gdybyś uzupełnił profil o swoją lokalizację, to być może więcej osób z Twojej okolicy zgłosiło by się do pomocy.

Pozdro! T.

Dokładnie w przedział lat 90 celuję na 2000+ nie mam co liczyć, tego jestem świadomy. I właśnie budżet zakłada ewentualne naprawy, powiedzmy, że w 22 tyś chciałbym się zamknąć. 

 

A ja generalnie mieszkam w Koninie w Wielkopolsce, ale zaraz tam lokalizację ogarnę :)

Edytowane przez JakubJakub (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JakubJakub napisał(a):

A ja generalnie mieszkam w Koninie w Wielkopolsce,

Gdybyś miał coś do oglądnięcia w mojej okolicy, to myślę że mógłbym pomóc. Sam szukałem ponad rok przyczepy, potem remontowałem swoją i 2 inne.

Szukaj intensywnie - powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, PanSamochodzik napisał(a):

Gdybyś miał coś do oglądnięcia w mojej okolicy, to myślę że mógłbym pomóc. Sam szukałem ponad rok przyczepy, potem remontowałem swoją i 2 inne.

Szukaj intensywnie - powodzenia !

Dziękuję na pewno skorzystam jeżeli coś się trafi. 

Przy okazji trafiłem jeszcze na kilka przyczep. 

https://www.olx.pl/d/oferta/hobby-440-CID5-IDV5gXK.html

https://www.olx.pl/d/oferta/chateau-lunar-550-przyczepa-kempingowa-CID5-IDY7Jtn.html

Ta druga dziwnie tania jak za ten rocznik. Ale gdyby była ok to chyba warto się przyjrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.