Skocz do zawartości

Lodówka elektrolux


cyryl

Rekomendowane odpowiedzi

Może opukanie rurek pomoże może robić się zator lub termopara zmniejsza przepływ gazu lub przy palniku termopara nie jest na właściwym miejscu,,,
No ale gdyby termopara przy palniku nie była we właściwym miejscu to nie paliłby się płomień, ona odpowiada tylko za kontrolę płomień, czyli "jest płomień - puszczam gaz"...
Tak jak przy kuchence...

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 24.09.2023 o 13:19, cyryl napisał(a):

jeśli zdecydujesz się na wyjęcie lodówki to jak będziesz miał ją na zewnątrz to opukaj rurki podobno może robić się tam skrzep który przytyka opływ czynnika  (gdzieś to wyczytałem chociaż sam tego nie robiłem) bo jeszcze o tym nie wiedziałem powodzenia.

Tak, to prawda. Zastosowana mieszanka ma tendencje do krystalizowania się po dość krótkim czasie. Do tego często zdarza się (co potwierdził mi kolega, który te wynalazki naprawia), że spawy całej instalacji pozostawiają wiele do życzenia, wewnątrz potrafią być krupy, które skutecznie ograniczają przepływ. Jeśli więc zaczyna się krystalizować,  mamy do czynienia z sytuacją jak przy miażdżycy.

Wspomniane opukanie to tak naprawdę solidne nawalanie po instalacji. Zwykłe puk puk nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janusz63 napisał(a):

No ale gdyby termopara przy palniku nie była we właściwym miejscu to nie paliłby się płomień, ona odpowiada tylko za kontrolę płomień, czyli "jest płomień - puszczam gaz"...
Tak jak przy kuchence...

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Tak masz rację wobec powyższego zostaje otłuczenie rurek jak zaleca Marcin T,albo jak montowałeś radiator nie włożyłeś  tej rurki termopary nie do prowadnicy,ale obicie rurek zalecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a mógłbyś mi powiedzieć jak wymontować tą lodówkę bo wewnątrz po bokach tam nie ma żadnych wkrętów ! jak ona jest przykręcona ?
 
W czterech rogach są takie zaślepki a pod nimi śruby...20230926_154454.jpg20230926_154445.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dlugi1974 napisał(a):

kolego a mógłbyś mi powiedzieć jak wymontować tą lodówkę bo wewnątrz po bokach tam nie ma żadnych wkrętów ! jak ona jest przykręcona ?

 

Nie wiem jaką masz lodówkę może tak montowaną jak pisał Janusz63 ale ponadto musisz zdjąć blat lub kuchenkę z zlewem jak jest w moim przypadku w różnych przyczepach jest inaczej. Ja tz, cóka ma Adria Optima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cyryl napisał(a):

Nie wiem jaką masz lodówkę może tak montowaną jak pisał Janusz63 ale ponadto musisz zdjąć blat lub kuchenkę z zlewem jak jest w moim przypadku w różnych przyczepach jest inaczej. Ja tz, cóka ma Adria Optima.

Ja mam dokładnie taką lodówkę jak Twoja , po fotkach identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką sama to pewnie na górze jest blaszana kuchnia gazowa i zlewozmywak.

Jeśli tak jest to musisz odkręcić górna śrubę drzwi lodówki powinna być na płaski śrubokręt (ją tylko lekko popuścisz a reszta palcami)ściągasz drzwi tylko tam będą jeszcze takie podkładki dystansowe nie zgub ich -wtedy powinieneś zobaczyć 4 wkręt po 2 na jednej stronie i to tyle z przodu.Nie wiem jak masz montowany zlew i kuchenkę (jeśli tak masz jak u mnie) są trzy wkręty na płaski śrubokręt z przodu i jeden z boki reszta wkrętów z tyłu acha wcześniej jest jeszcze przykrycie ale to tylko z tyłu.Na przednim panelu musisz po ściągać gałki i odkręcić nakrętki mocujące pokrętła (tak samo musisz odkręcić palniki nimi kręcąc w lewo.Po zdjęciu tego wszystkiego zobaczysz górę lodówki i tam odkręcasz jedną rurkę od gazu na klucz 17 potrzebne są dwie 17-stki następnie odpinasz przewody 12 V i 240 V (zrób sobie fotki ) może jeszcze trzeba odkręcić kilka wkrętów blachy osłaniającą tył lodówki jak się z tym uporasz powinna z łatwością się wysunąć.Powodzenia zajmie Ci to ok.pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem po montażu potencjometru do siły pracy wiatraczków chłodzenia lodówki - podłączenie i montaż bardzo prosty koszt potencjometru jak dobrze pamiętam ok.9.50 zł.a dostawa ok.30 zł bo to idzie z Chin, ale jestem zadowolony działa idealnie - polecam.

 

IMG20231006144547.jpg

IMG20231006144551.jpg

IMG20231006145300.jpg

IMG20231006145308.jpg

IMG20231006145311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po montażu potencjometru do siły pracy wiatraczków chłodzenia lodówki - podłączenie i montaż bardzo prosty koszt potencjometru jak dobrze pamiętam ok.9.50 zł.a dostawa ok.30 zł bo to idzie z Chin, ale jestem zadowolony działa idealnie - polecam.
 
IMG20231006144547.thumb.jpg.2277ce3a0686b62c9102071ff4324093.jpg
IMG20231006144551.thumb.jpg.8bef3ef0baa41587b8e91db12d069214.jpg
IMG20231006145300.thumb.jpg.02c3a8d2833268e2689b6f51b1027da0.jpg
IMG20231006145308.thumb.jpg.1651e2a0d6b7ed14fc124563404c324d.jpg
IMG20231006145311.thumb.jpg.7bd62ee613b38c06039eeede8ff84450.jpg
I jak będziesz regulował, na podstawie czego będziesz ustalał obroty?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Janusz63 napisał(a):

I jak będziesz regulował, na podstawie czego będziesz ustalał obroty?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Na podstawie temperatury przy lodówce a także temperatury zewnętrznej np.na noc można wyłączyć (chociaż  noce też mogą być gorące) ale też w nocy nie otwierasz lodówki więc temp.powinna być stała sam ustalasz obroty jest upał dajesz na ful chłodzi się zmniejszasz obroty lub np.wyłączasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje twój pomysł jest lepszy bo nie trzeba myśleć czy jest tam gorąco samo reguluje a czy dobrze to się okaże - ale też ja mogę dać minimum  na stałe i będzie OK - podzielimy się efektami po sezonie 2024.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.