Skocz do zawartości

Lodówka elektrolux


cyryl

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Dzięki zaraz to zamówię - tylko dopytam czy do moich wiatraczków będzie OK 12V 5W 2 pinowe ? i jak to wpiąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja jednak nie będę kombinował z potencjometrem bo trzeba by mieć jeszcze jakiś podgląd na temperaturę żeby regulować obroty. Myślę, że ten wrzucony przeze mnie sterownik będzie idealny bo ustawi się próg temperatury kiedy ma załączyć o niech się martwi za mnie

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cyryl napisał(a):

Dzięki zaraz to zamówię - tylko dopytam czy do moich wiatraczków będzie OK 12V 5W 2 pinowe ? i jak to wpiąć ?

 

Podłączenie jest bardzo proste. Z jednej strony zasilanie 12v ( + i -)z drugiej podłączasz wiatraczki ( tez + i -). Wszystko jest opisane na płytce. Pamiętaj tylko o bezpieczniku max 2A na zasilaniu.

Predkosc wentylatorów ustawiasz tak aby zbyt nie hałasowały a jednocześnie wywoływały ruch powietrza aby było go czuć na górnej kratce lodówki. Jak będzie b. gorąco to można zwiększyć prędkość kosztem wzrostu hałasu.

Zwróć też aby wiatraczki kręciły się w dobra stronę tzn aby wywoływały ruch powietrza z dołu do góry a nie odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wiatraczki u mnie już działają tylko chciałbym by można było regulować żeby trochę ciepła zostało bo robią  dobrą  robotę czuć powiew i nawet chodzą bardzo cicho jak na razie-nowe. Zaraz zamawiam i dam znać o efektach. Jeszcze raz wielkie dzięki,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wiatraczki u mnie już działają tylko chciałbym by można było regulować żeby trochę ciepła zostało bo robią  dobrą  robotę czuć powiew i nawet chodzą bardzo cicho jak na razie-nowe. Zaraz zamawiam i dam znać o efektach. Jeszcze raz wielkie dzięki,,,,
A jakiej wielkości masz te wentylatory?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Janusz63 napisał(a):

A jakiej wielkości masz te wentylatory?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

20 minut temu, Janusz63 napisał(a):

A jakiej wielkości masz te wentylatory?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki wielkwie wiatraczki u mnie już działają tylko chciałbym by można było regulować żeby trochę ciepła zostało bo robią  dobrą  robotę czuć powiew i nawet chodzą bardzo cicho jak na razie-nowe. Zaraz zamawiam i dam znać o efektach. Jeszcze raz wielkie dzięki,,,,

Widzę ,że się zaraziłeś '- moje są 12 x 12 x2 są też 14x14x2 zależy ile tam masz miejsca ,,

https://t.allegro.pl/oferta/akyga-aw-12d-bk-wentylator-120mm-2-pin-12v-wiatrak-11972439595?utm_source=notification&utm_medium=cartWithPayment&utm_campaign=cef7b135-c856-4150-84eb-687c2d87cdd6&snapshot=MjAyMy0wOS0xMlQxNzowNDoxMy44OTU0MTY3NzdaO2J1eWVyOzRhYWIzNGUzNzQzNmUwMmNlZjhiYWIzZGU5ZTVhNjBjMTFlOTU2ZTg5MDMwOTQ5MjFhZTlhY2QxNDc5YWE2NTc%3D&tr_n=buyer-cart&tr_id=4c4af210-518e-11ee-a25d-5d8ab2a9dda9-12601964&tr_d=allegro.pl&tr_c=offer&tr_s=FTKSKjzH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo kupiłem  sobie do przedsionka na napoje lodóweczkę 21 L elektrolux działa na wszystkie podpięcia ,,np.na gazie jak jest temp.zewnętrzna 15 C to za 1,5 godz. jest temp.11 C myślę,że są niezłe osiągi.

 

IMG20230915085820.jpg

IMG20230915085724.jpg

IMG20230915085808.jpg

IMG20230915085828.jpg

IMG20230915085729.jpg

IMG20230915085738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.09.2023 o 09:18, cyryl napisał(a):

 

 

 

 

 

 

 

kolego czy rozwiązałeś problem

 

W dniu 14.08.2023 o 15:45, cyryl napisał(a):

Wyjąłem na zewnątrz podłączyłem płomień jest ok wszystko działa jak należy tylko w lodówce kicha w zamrażalniku po ok.1.5 godz.

temperatura spadła do 10 C jeszcze na plusie a reszta bez zmian - zdjąłem drzwiczki zamrażalnika zobaczę jaka będzie temperatura w lodówce nie zależy mi na mrożeniu byle był jakiś chłód dający ochłodę dla żywności.

IMG20230814104926.jpg

IMG20230814105011.jpg

IMG20230814104922.jpg

IMG20230814104915.jpg

IMG20230814104912.jpg

IMG20230814104939.jpg

IMG20230814104931.jpg

Kolego, mam podobny problem z dokładnie taką samą lodówką, chłodzi bardzo dobrze około jednego dnia. W zamrażarce jest po jednym dniu sporo szronu który zaczyna się topić i w lodówce jest ciepło. Zgasiłem palnik opukałem rurki odczekałem około 3-4 godziny odpaliłem palnik i znowu chłodzi fajnie około jednego dnia i przestaje. Czy może Ty rozwiązałeś problem ze swoją lodówką ?

Edytowane przez dlugi1974 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dlugi1974 napisał(a):

 

kolego czy rozwiązałeś problem

 

Kolego, mam podobny problem z dokładnie taką samą lodówką, chłodzi bardzo dobrze około jednego dnia. W zamrażarce jest po jednym dniu sporo szronu który zaczyna się topić i w lodówce jest ciepło. Zgasiłem palnik opukałem rurki odczekałem około 3-4 godziny odpaliłem palnik i znowu chłodzi fajnie około jednego dnia i przestaje. Czy może Ty rozwiązałeś problem ze swoją lodówką ?

U mnie jest teraz wszystko OK po prostu zmieniłem pastę pod radiatorem w lodówce (Pasta silikonowa AG Termopasty Hpx)

oraz na nowy reduktor (50) w końcu nie wiem co pomogło bo zrobiłem to równocześnie ale u Ciebie może być co innego np. palnik mały płomień ale ja stawiałbym na radiator i nowa pasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest teraz wszystko OK po prostu zmieniłem pastę pod radiatorem w lodówce (Pasta silikonowa AG Termopasty Hpx)
oraz na nowy reduktor (50) w końcu nie wiem co pomogło bo zrobiłem to równocześnie ale u Ciebie może być co innego np. palnik mały płomień ale ja stawiałbym na radiator i nowa pasta.
No właśnie.... jaki powinien być ten płomień, powiedzmy na max nastawie? Mam pewne podejrzenia u siebie czy aby na pewno jest odpowiednio duży.. Regulacja płomienia jest ale czy w dobrym zakresie?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci kiedyś pisałem ale ale już rozebrałeś należało przed rozebraniem palnika wcześniej go opuścić i podpalić wtedy widzisz wysokość płomienia u mnie jest ok.5,6 cm ale możesz to jeszcze sprawdzić - może termo para jest źle ustawiona onaa ma swoje położenie może reduktor jest przypchany i nie puszcza odpowiedniego ciśnienia.

A Ty zmieniałeś pastę pod radiatorem? może ten pręcik termopary nie włożyłeś do prowadnicy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci kiedyś pisałem ale ale już rozebrałeś należało przed rozebraniem palnika wcześniej go opuścić i podpalić wtedy widzisz wysokość płomienia u mnie jest ok.5,6 cm ale możesz to jeszcze sprawdzić - może termo para jest źle ustawiona onaa ma swoje położenie może reduktor jest przypchany i nie puszcza odpowiedniego ciśnienia.
A Ty zmieniałeś pastę pod radiatorem? może ten pręcik termopary nie włożyłeś do prowadnicy ?.
To napisałeś do mnie czy do kol @dlugi1974?


Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

To napisałeś do mnie czy do kol [mention=42808]dlugi1974[/mention]?


Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Ja jeszcze mocno wierzę, że uda mi sie jeszcze wyjechać choć na długi (3- dniowy) weekend w tym roku a po powrocie wrócę do tematu bo nie chce mi sięprzed wyjazdem znów odklejać kratki żeby popatrzeć na płomień.. Wtedy przyjrzę się płomieniowi no i zamontuję wentylatory. Regulator z czujnikiem już mam:
https://allegro.pl/oferta/ag676b-termostat-cyfrowy-regulator-temperatury-12v-11097687728

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2023 o 17:33, cyryl napisał(a):

Na rybach kicha wszystkie się potopiły :jesc:

Wracając do Twojej sprawy jeśli jeszcze nie demontowałeś palnika to najpierw odkręć osłonę powinna być na 3 wkrętach zobaczysz przykręcony palnik jednym wkrętem jak go odkręcisz palnik Ci opadnie i wtedy możesz nawet go uruchomić będziesz widział wysokość płomienia powinien być ok.5,6 cm jak jest na ful i wtedy zobaczysz reakcje wysokości płomienia jak będziesz kręcił pokrętłem jeżeli nie będzie reakcji to dopiero możesz odkręcać przewód gazowy jak sugerował piotrowin tam przy palniku jest objemka na jednym wkręcie i  trzyma termoparę i iskrownik zapamiętaj ich ułożenie bo po przesunięciu termopary lub iskrownika może coś nie działać właściwie (bez strachu jest to proste). Teraz jeśli będziesz odkręcał przewód gazowy przy palniku to przy montażu ja stosowałem lakier olejny na gwint jest to pewność szczelności - chociaż po montażu możesz sprawdzić szczelność też np.płynem do naczyń. Do odkręcenia palnika użyłem klucza francuskiego by przytrzymać palnik i dopiero kluczem 11 odkręcałem.

To tyle moich mądrości i rad - może nie potrzebnie ale zawsze może pomóc.

Powodzenia i daj znać z efektów.

Przez kratkę nie zobaczysz wysokości płomienia musisz wyjąć lodówkę i zrobić tak jak pisałem wyżej - jeśli zdecydujesz się na wyjęcie lodówki to jak będziesz miał ją na zewnątrz to opukaj rurki podobno może robić się tam skrzep który przytyka opływ czynnika  (gdzieś to wyczytałem chociaż sam tego nie robiłem) bo jeszcze o tym nie wiedziałem powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.