Skocz do zawartości

Lodówka elektrolux


cyryl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem chodzi tylko o pracę na gazie. Odpala bez problemów zazwyczaj za trzecim razem wcześnie (fuka) gdy zapali by osiągnąć jako taką temperature trwa ok.5,6 godz.gdy juz osiągnie przez noc zamrażalnik ma ok.-8 C reszta +2,5,3 C po ok.dobie wszystko traci temp.zamrażalnik +10 reszta +20 robi się kicha,, płomień OK kominek gorący a w lodówce ,,,,,

jakaś sugestia propozycja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak myślałem o tym ale ja już przerobiłem kilkanaście lat z lodówkami na gaz i nigdy nie miałem wiatraczka.Zawsze po uruchomieniu lodówka po ok.1 godz. już było czuć chłód i można było piwko wkładać,w tym przypadku trwa to ok 5,6 godz.a po 12 godz.dopiero jest to co powinno być po ok. godz. po drugie po odpaleniu mogę uwolnić zawór i świeczka nie gaśnie a wg mnie trzeba było zawsze jeszcze chwilę potrzymać by termo para trzymała otwarty zawór. sprawdzałem ją przez noc jest chłodno wtedy wiatraczek jest nie potrzebny aa ona dała mi kosza po porannym sprawdzeniu więc wyłączyłem by nie tracić gazu kominek był gorący .

Może to ta rurka termopary daje popalić? i nie trzyma temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na prądzie jest Ok? Bo z Twojego opisu problem wyglada jak u mnie i skłaniam się do wymiany pasty termoprzewodzącej pod radiatorem. Tyle ze u mnie i na gazie i na prądzie słabo chłodzi. W nocy temp jako taka a w dzień przy upałach lipa. Dla poprawy cyrkulacji powietrza po prostu zdejmuję górną kratkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba ją wyjmę i na zewnątrz na równym ja podepnę  na gazie bo przyczepa nie ma dobrego poziomu a ponadto będzie miała idealne chłodzenie ja u siebie radiator przykleiłem na świeżutkiej paście i nic.Na prądzie mnie nie interesuje.Zobaczę jakie będą efekty a może kupię tą rurkę z termoparą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem na zewnątrz podłączyłem płomień jest ok wszystko działa jak należy tylko w lodówce kicha w zamrażalniku po ok.1.5 godz.

temperatura spadła do 10 C jeszcze na plusie a reszta bez zmian - zdjąłem drzwiczki zamrażalnika zobaczę jaka będzie temperatura w lodówce nie zależy mi na mrożeniu byle był jakiś chłód dający ochłodę dla żywności.

IMG20230814104926.jpg

IMG20230814105011.jpg

IMG20230814104922.jpg

IMG20230814104915.jpg

IMG20230814104912.jpg

IMG20230814104939.jpg

IMG20230814104931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem do czego jest pokrętło i nie gaśnie ale mi chodzi o rozruch trzymam wciśnięte kilka naście sekund i odpalam jak odpali to puszcza pokrętło wciśnięte i dalej się pali. Teraz w poprzednich lodówkach w innej przyczepkach musiałem dłużej przytrzymać by zadziałała termopara bo po puszczeniu od razu gasło.Może to taki typ lodówki a może się mylę bo dalej mam ten sam kłopot schłodzi do zadawalającej temperatury by za jakiś czas było ciepło w lodówce.Zmieniłem pastę pod radiatorem ale jest marna 1.2 w/mK kupiłem inna GD 900 4.8 w/mK i czekam na dostawę zobaczę co się stanie.

Teraz mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś rozkręcał zawór gazu taki jak na fotce tam gdzie na środku wchodzi rurka z termoparą ona końcu  ma takie wgłębienie jak by na śrut....czy on tam występuje bo u mnie tego nie ma albo mi wypadł przy rozkręcaniu?.

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie a raczej dodanie 30 g pasty GD 900 przewodność (4,8) 16 zl do poprzedniej ilości też 30g ale tamta była o słabszej przewodności lodówka stała w słońcu była nagrzana w środku było 34 C mimo to odpaliłem lodówkę i po ok.2 godz.był efekt w zamrażalniku było ok.+5C w lodówce +12C  sprawdzałem co 1 godz.temperatura spadała po 5 godz.zamrażlnik -5C lodówka +7C rano miałem zamrażalnik -15C lodówka +0,9 C z tym że palnik był na ful. Z tego wynika że pasty musi być więcej i o dobrej przewodności.

Teraz zamontuję do przyczepy i powinno być OK a ponadto zamontuję na górnej kratce wiatraczki jak poleca Misio powinno pomóc w sprawności lodówki - myślę ,że to tyle dzięki za rady. pozdro....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Podepnę się pod temat żeby nie mnożyć wątków dotyczących tego samego zagadnienia...

Otóż udało mi się dzisiaj odpalić lodówkę :lol:, widzę płomień, z rury wydechowej wylatuje ciepłe powietrze. Problem mam w tym, że nie ma regulacji płomienia, czy jest na najmniejszym czy na max - płomień pali się taki sam, po półgodzinnej "pracy" nie można odczuć nawet chłodniejszego powietrza wewnątrz.

Jaka może być tego przyczyna? Tak ona wygląda:

 

20230908_202157.thumb.jpg.3d418ef80b4fe950033e0466c5ecedec.jpg

Jest na full:

20230908_202214.thumb.jpg.54c16ab83328fdb6e95d739353cedebf.jpg

Zgaduję - tutaj jest palnik?:

Palnik.thumb.jpg.3c366d4b501c52f19e49d1c9458a7951.jpg

Z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po półgodznie to za krótki czas , po godzinie powinno coś być chłodu a w zamrażalniku powinno być już jakiś wyraźny chłód ,jeżeli zamrażalnik chłodzi a w lodówce nie ma różnicy to trzeba dłużej poczekać ,jeżeli dalej nie będzie efektu to należałoby wymienić pastę pod radiatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez to - płomień bez możliwości regulacji, w lodówce ciepło
Palnik.jpg.85a0a8291c6c1d3b283758d3628296d3.jpg
Po odkręceniu dostałem się do dyszy. Było trochę kurzu, trochę rdzy. Przeczyściłem, przedmuchałem, skręciłem, mam temperaturę koło zera.
Dziekuję.
Czyli trzeba odkręcić to złącze na 11 klucz, tak? I to wystarczy aby się dostać do palnika?


Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Dziekuję.
Czyli trzeba odkręcić to złącze na 11 klucz, tak? I to wystarczy aby się dostać do palnika?


Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Dodam, że lodówka "na prądzie" chłodzi a w zamrażalniku są kostki do drinka ;-)


Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Po półgodznie to za krótki czas , po godzinie powinno coś być chłodu a w zamrażalniku powinno być już jakiś wyraźny chłód ,jeżeli zamrażalnik chłodzi a w lodówce nie ma różnicy to trzeba dłużej poczekać ,jeżeli dalej nie będzie efektu to należałoby wymienić pastę pod radiatorem.
Radiator już odkręcony, ze starej pasty wyczyszczony tylko zastanawiam się jakiej pasty użyć GD900 czy może silikonowej jakiej się używa do elektroniki..?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.