Skocz do zawartości

Lodówka elektrolux


cyryl

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Janusz63 napisał(a):

Jedno jeszcze pytanie.. do uszczelnienia kratek wentylacyjnych kupiłem taśmę butylową (białą ale kolor to chyba beż znaczenia), natomiast ta taśma to jedna wielka porażka! Oddzielanie papieru izolującego od butylu to kara za grzechy!
Czytałem o Sika 710 - ma dużo pochlebnych opinii ale jedno co ludzi wq..wia to to, że straaaasznie się ciąąągnie.

Ja taśmę butylową zwilżam wodą. Nie klei się do rąk, można dobrze ułożyć. Woda za chwilę odparuje i jest git. Oczywiście musi być ciepło do tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kupiłem ten uszczelniacz:

https://allegro.pl/oferta/uszczelniacz-butylowy-dekalin-bialy-310-ml-14292582658

Sprawdzę jutro jak dojdzie...

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Ja taśmę butylową zwilżam wodą. Nie klei się do rąk, można dobrze ułożyć. Woda za chwilę odparuje i jest git. Oczywiście musi być ciepło do tej operacji.
A jak ją zwilżysz to lepiej papier się oddziela? Bo czytam opinie i widzę, że nie tylko u mnie przekleństwa na tą taśmę padają...

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/uszczelniacz-butylowy-dekalin-bialy-310-ml-14292582658

To bardzo dobry uszczelniacz godny polecenia nie wysycha dlatego dobrze uszczelnia - ciągle plastyczny ,,

a propo -lodówki działa jak należy mrozi i chłodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/uszczelniacz-butylowy-dekalin-bialy-310-ml-14292582658
To bardzo dobry uszczelniacz godny polecenia nie wysycha dlatego dobrze uszczelnia - ciągle plastyczny ,,
a propo -lodówki działa jak należy mrozi i chłodzi?
Popracowała ok. 1h i rurka, która ma styk z radiatorem była mocno zimna. Dłużej nie pozwoliłem jej pracować bo radiator zdjęty czeka na nadejście pasty..

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Janusz63 napisał(a):

ale biały to on nie jest...

Tak na prawdę to kolor nieistotny. Biały, czy szary to jest bezpośrednio po aplikacji. Potem i tak będzie czarny.

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Janusz63 napisał(a):

Popracowała ok. 1h i rurka, która ma styk z radiatorem była mocno zimna. Dłużej nie pozwoliłem jej pracować bo radiator zdjęty czeka na nadejście pasty..

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Pasty nie żałuj daj wszystko nie wiem jaką w końcu kupiłeć ale jak tą co poleciłem tam jest 100g daj wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty nie żałuj daj wszystko nie wiem jaką w końcu kupiłeć ale jak tą co poleciłem tam jest 100g daj wszystko.
Ostatecznie i definitywnie GD900 została zwrócona a oczekuję na tą, jest w drodze:

https://allegro.pl/oferta/ag-pasta-silikonowa-termoprzewodzaca-hpx-100g-w-wa-12432348647

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc przejazdem w New Sącz wstąpiłem do Julki i kupiłem taki termometr do lodówki:

Termometr.thumb.jpg.cb6dceb4618837a81200e31023e3a88d.jpg

Po powrocie z trasy w paczkomacie czekała na mnie już zakupiona pasta (HPX) tak więc bez zwłoki przystąpiłem do smarowania. A, że w przyczepie ten właśnie termometr wskazywał 29,5*C to pasta była niemal płynna. Ale nie dałem się, walczyłem ostro - nałożyłem prawie całą zawartość opakowania na rurkę i na radiator w znanym miejscu. Odpaliłem lodówkę na 230V, wstawiłem do środka termometr i zapisywałem temperatury:

18:12 - 28,5*C   (start)

19:12 - 25,5*C

20:07 - 18,6*C

21:11 - 11,7*C

21:40 - 10,6*C  (koniec prób)

Jakie wg Was są te wyniki?

Na gazie jutro sprawdzę.

 

Jeśli chodzi o ten uszczelniacz butylowy Dekalin.. też dzisiaj go odebrałem i sprawdziłem. Powiem Wam tak: bije wszelkie taśmy butylowe i inne wynalazki na łeb (!)

REWELACJA !!! Wyciska się jak silikon, nadmiar się zbiera elegancko, myje się benzyną ekstrakcyjną (byle nie zdążył przyschnąć). Cud mniód malyna !
 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Janusz63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj test temperatury jest nie zły 18.12 początek można powiedzieć ,że 18,30 bo nim się nagrzeje grzałka itp. a temperatura była wysoka to jest ok.2 godz,z groszami a lodówka pewnie pusta - jest dobrze. Na gazie pewnie będzie dłużej ,,,, ale termometry OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testy na gazie. Palnik na max.:

10:14 - 21,8*C - START (lodówka na noc była otwarta - temp. w lodówce = temp. w przyczepie)

11:14 - 21,8*C

11:47 - 18,5*C

13:37 - 14,7*C

14:15 - 15,1*C (po południu słońce intensywnie oświecało górną kratkę wentylacyjną - temp. na zew. 32*C)

wziernik o tej porze wyglądał tak (czy to normalne?):

 

Wziernik.thumb.jpg.10d8eb74ad5ef8d924c5d4456a2d9ed7.jpg

15:20 - 15,8*C

15:47 - 16,0*C

16,37 - 16,3*C

17:45 - 14,4*C (słońce opuściło górną kratkę)

18:30 - 13,7*C

20:57 - 9,7*C (temp. na zewnątrz przyczepy 16,5*C)

 

Jeśli mam być szczery to trochę rozczarowała mnie ta praca na gazie, rozumiem, że upał na zewnątrz ale że sobie z nim nie poradziła to ja dziękuję za taką ekonomiczność pracy na gazie. Prądowo lepiej wypada. Nie wiem czy pomogłyby wentylatory na radiatorze zewnętrznym przy takim upale, na pewno w jakimś stopniu tak ale jak to młodzież mówi "szału nie ma"

 

 

 

Edytowane przez Janusz63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz założone wiatraczki na górnej kratce odprowadzające ciepło ?Ja bym zalecił włożenia coś do lodówki by ją zapełnić na pewno szybciej złapie chłód ja miałem podobnie ale wiatraczki pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Janusz63 napisał(a):

Dzisiaj testy na gazie. Palnik na max.:

10:14 - 21,8*C - START (lodówka na noc była otwarta - temp. w lodówce = temp. w przyczepie)

11:14 - 21,8*C

11:47 - 18,5*C

13:37 - 14,7*C

14:15 - 15,1*C (po południu słońce intensywnie oświecało górną kratkę wentylacyjną - temp. na zew. 32*C)

wziernik o tej porze wyglądał tak (czy to normalne?):

 

Wziernik.thumb.jpg.10d8eb74ad5ef8d924c5d4456a2d9ed7.jpg

15:20 - 15,8*C

15:47 - 16,0*C

16,37 - 16,3*C

17:45 - 14,4*C (słońce opuściło górną kratkę)

18:30 - 13,7*C

20:57 - 9,7*C (temp. na zewnątrz przyczepy 16,5*C)

 

Jeśli mam być szczery to trochę rozczarowała mnie ta praca na gazie, rozumiem, że upał na zewnątrz ale że sobie z nim nie poradziła to ja dziękuję za taką ekonomiczność pracy na gazie. Prądowo lepiej wypada. Nie wiem czy pomogłyby wentylatory na radiatorze zewnętrznym przy takim upale, na pewno w jakimś stopniu tak ale jak to młodzież mówi "szału nie ma"

 

 

 

Trochę słabo. U mnie przy temperaturach rzędu 30st osiąga max. 10-12st przy dużym zapełnieniu i okresowym otwieraniu. Po nocy mam przeważnie koło 5-6st. 

Wentylatorki mam, ale używam okresowo, żeby nie zabużać cyrkulacji czynnika. 

Myślałeś o wymianie pasty pod radiatorem?

1 minutę temu, cyryl napisał(a):

Czy masz założone wiatraczki na górnej kratce odprowadzające ciepło ?Ja bym zalecił włożenia coś do lodówki by ją zapełnić na pewno szybciej złapie chłód ja miałem podobnie ale wiatraczki pomogły.

Raczej jak to co włożysz nie będzie schłodzone, to na pewno szybciej temperatura nie spadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.