Skocz do zawartości

Lodówka elektrolux


cyryl

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Janusz63 napisał(a):

Czyli trzeba odkręcić to złącze na 11 klucz, tak? I to wystarczy aby się dostać do palnika?

Tutaj kliknij to zobaczysz jak palnik wygląda

https://www.google.com/search?q=palnik+dometic

Odkręcasz to złącze i masz dostęp do dyszy. Na dyszę można dmuchać, jak będziesz dłubał igłą czy szpilką to rozkalibrujesz.

Żeby mieć łatwy dostęp musisz odkręcić blachy osłonowe i wtedy odkręcasz cały palnik (jedna śrubka). Odciągasz na bok, odkręcasz termoparę, iskrownik i już z górki :)

 

 

1 godzinę temu, Janusz63 napisał(a):

jakiej pasty użyć

Każda która przewodzi ciepło będzie dobra

 

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak będziesz odkręcał tą rurkę od palnika na klucz 11 to uważaj byś nie zgubił dyszy takiej wygląda jak kapelusz i zapamiętaj jej ułożenie mi wypadła i szukałem. Ja użyłem pasty HPX 100g dałem całość lepsza przewodność.

Pasta silikonowa AG Termopasty Hpx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz odkręcał tą rurkę od palnika na klucz 11 to uważaj byś nie zgubił dyszy takiej wygląda jak kapelusz i zapamiętaj jej ułożenie mi wypadła i szukałem. Ja użyłem pasty HPX 100g dałem całość lepsza przewodność.
Pasta silikonowa AG Termopasty Hpx
Dziękuję,
Już dokonałem zakupu tej:

https://allegro.pl/oferta/szara-pasta-termoprzewodzaca-gd900-1-30g-6w-m-k-12344597388

Ma trochę lepsiejszy współczynnik przewodnictwa cieplnego ale to chyba bez znaczenia w tym zastosowaniu...(?)

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyszę też czyściłeś ? czy już sprawdzałeś działanie lodówki ? 

Jeśli chodzi o tą pastę ,która zastosowałeś ja ją też stosowałem u mnie słabo działała tam współczynnik przewodności pisze 6 W/mk

a to chyba 0,6 W/mk jakoś nie jasno napisane,ale może u Ciebie będzie OK.

Teraz jadę na ryby wieczorem będę dostępny. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyszę też czyściłeś ? czy już sprawdzałeś działanie lodówki ? 
Jeśli chodzi o tą pastę ,która zastosowałeś ja ją też stosowałem u mnie słabo działała tam współczynnik przewodności pisze 6 W/mk
a to chyba 0,6 W/mk jakoś nie jasno napisane,ale może u Ciebie będzie OK.
Teraz jadę na ryby wieczorem będę dostępny. Powodzenia
Ok. Dziękuję za wyjaśnienie. Jak przyjdzie ta pasta to ją zwrócę i kupię tą, którą polecasz.
Do czyszczenia palnika (i dyszy) podejdę dopiero jutro.
Powodzenia na rybach :-)

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rybach kicha wszystkie się potopiły :jesc:

Wracając do Twojej sprawy jeśli jeszcze nie demontowałeś palnika to najpierw odkręć osłonę powinna być na 3 wkrętach zobaczysz przykręcony palnik jednym wkrętem jak go odkręcisz palnik Ci opadnie i wtedy możesz nawet go uruchomić będziesz widział wysokość płomienia powinien być ok.5,6 cm jak jest na ful i wtedy zobaczysz reakcje wysokości płomienia jak będziesz kręcił pokrętłem jeżeli nie będzie reakcji to dopiero możesz odkręcać przewód gazowy jak sugerował piotrowin tam przy palniku jest objemka na jednym wkręcie i  trzyma termoparę i iskrownik zapamiętaj ich ułożenie bo po przesunięciu termopary lub iskrownika może coś nie działać właściwie (bez strachu jest to proste). Teraz jeśli będziesz odkręcał przewód gazowy przy palniku to przy montażu ja stosowałem lakier olejny na gwint jest to pewność szczelności - chociaż po montażu możesz sprawdzić szczelność też np.płynem do naczyń. Do odkręcenia palnika użyłem klucza francuskiego by przytrzymać palnik i dopiero kluczem 11 odkręcałem.

To tyle moich mądrości i rad - może nie potrzebnie ale zawsze może pomóc.

Powodzenia i daj znać z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cyryl napisał(a):

Na rybach kicha wszystkie się potopiły :jesc:

Wracając do Twojej sprawy jeśli jeszcze nie demontowałeś palnika to najpierw odkręć osłonę powinna być na 3 wkrętach zobaczysz przykręcony palnik jednym wkrętem jak go odkręcisz palnik Ci opadnie i wtedy możesz nawet go uruchomić będziesz widział wysokość płomienia powinien być ok.5,6 cm jak jest na ful i wtedy zobaczysz reakcje wysokości płomienia jak będziesz kręcił pokrętłem jeżeli nie będzie reakcji to dopiero możesz odkręcać przewód gazowy jak sugerował piotrowin tam przy palniku jest objemka na jednym wkręcie i  trzyma termoparę i iskrownik zapamiętaj ich ułożenie bo po przesunięciu termopary lub iskrownika może coś nie działać właściwie (bez strachu jest to proste). Teraz jeśli będziesz odkręcał przewód gazowy przy palniku to przy montażu ja stosowałem lakier olejny na gwint jest to pewność szczelności - chociaż po montażu możesz sprawdzić szczelność też np.płynem do naczyń. Do odkręcenia palnika użyłem klucza francuskiego by przytrzymać palnik i dopiero kluczem 11 odkręcałem.

To tyle moich mądrości i rad - może nie potrzebnie ale zawsze może pomóc.

Powodzenia i daj znać z efektów.

Nie wytrzymałem do jutra :rolleyes:

Odkręciłem osłonę palnika (była przykręcona tylko jednym wkrętem (ale dostęp do niego to :sciana:)

Okręciłem palnik i jak go zdejmowałem to wypadła z rury taka skręcona blaszka:
Palnik_2.thumb.jpg.cb03b7e3910b28082b0b0cac543f1714.jpg

Nie wiem jak ona i o co była zaczepiona ?

Palnik u mnie wygląda tak (jest "tłusty" bo użyłem odrdzewiacza):
 

Palnik_1.thumb.jpg.d78bdad4eae9e13b31e88b08a03b90fb.jpg

Nie ma takiej dyszy jak wydziałem na wielu zdjęciach. Jutro go wyczyszczę dokładnie choć widzę, że otwory są drożne...

Nowy tak wygląda:

 

 

https://turismus.pl/pl/p/Palnik-gazowy-lodowki-stary-typ-Dometic-Electrolux/2425

Edytowane przez Janusz63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza jest w tej kwadratowej części w środku (patrząc od strony rurki gazowej). Dysza wygląda jak mały kapelusz z dziureczką.
 
Fucktycznie, jest taka. Wyjąłem ją delikatnie i widzę, że drożna. Doprawdy nie wiem gdzie szukać przyczyny. Jutro zakręcę go do rurki i spróbuję odpalić z zapalniczki żeby obejrzeć płomień

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spóźniłem się z podpowiedzią żebyś sprawdził wysokość płomienia przed demontażem - teraz nie będziesz wiedział po montażu czy jest zmiana. 

Przynajmniej dokładnie przedmuchaj palnik - ten świderek co Ci przypadkowo wypadł powinien być włożony do otworu w tej grubej rurze z blachy a dopiero później nakładasz na niego  końcówkę pod katem która idzie do wylotu na zewnątrz on służy do czyszczenia komina tam też przedmuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spóźniłem się z podpowiedzią żebyś sprawdził wysokość płomienia przed demontażem - teraz nie będziesz wiedział po montażu czy jest zmiana. 
Przynajmniej dokładnie przedmuchaj palnik - ten świderek co Ci przypadkowo wypadł powinien być włożony do otworu w tej grubej rurze z blachy a dopiero później nakładasz na niego  końcówkę pod katem która idzie do wylotu na zewnątrz on służy do czyszczenia komina tam też przedmuchaj.
On - ten świderek- powinien być gdzieś podwieszony u góry na tym pręcie a u dołu luzem?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz go do rury tam gdzie nakładasz tą rurę pod kątem która wyprowadza ciepło na zewnątrz on wisi na tym drucie z haczykiem i tyle (ja też szukałem dla niego miejsca),,,,,
Zapomniałem sobie zaznaczyć jak głęboko ma być zamocowana termopara...czy ma być wsunięta (i jak głeboko) do tej rurki, w której jest płomień czy na styk.... mea maxima culpa
Proszę podpowiedzcie..

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchałem kompresorem wszystkie elementy palnika, złożyłem, założyłem i regulacja ognia jest.
Duże piwo dla wszystkich udzielających się w temacie :-)
Jedno jeszcze pytanie.. do uszczelnienia kratek wentylacyjnych kupiłem taśmę butylową (białą ale kolor to chyba beż znaczenia), natomiast ta taśma to jedna wielka porażka! Oddzielanie papieru izolującego od butylu to kara za grzechy!
Czytałem o Sika 710 - ma dużo pochlebnych opinii ale jedno co ludzi wq..wia to to, że straaaasznie się ciąąągnie.
Co polecacie ?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.