Skocz do zawartości

Makaroniarska piętka - [RELACJA]


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Mandrol napisał(a):

P.S. Next time walnijcie (Ciebie to też dotyczy @Tomii ;)) w tytule [RELACJA] i od razu wiadomo że będzie się działo :yay:

U mnie już jest :D - znaczy i była wcześniej tyle że z małych liter i bez nawiasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Makaroniarska piętka - [RELECJA]
  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolor skóry już mi się zmienia i jakoś tak skośno widzę :D

O [RELACJA] zawsze zapominam :mlot:

Dzięki za poprawienie.

Postaram się niedługo dać podumowanie (słabo z czasem) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Makaroniarska piętka - [RELACJA]

Wczoraj żona wysłała mi taką mapkę i na pierwszy rzut oka wyglądała mi jak miejscówki, w których byliśmy:

received_822196099526072.thumb.jpeg.c212b6139cd5f8578a6458b3cb075745.jpeg

A są to dane NASA w czasie rzeczywistym o pożarach ?

W samą porę wróciliśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam weny, ale czas kończyć ;)

W dniu 17.07.2023 o 09:45, jacek00 napisał(a):

Sebastian ile łącznie zrobiliście km, i na ilu kempingach byliście?

Start

20230623_222134.thumb.jpg.3de002f8a183b81824fa954ee3e96222.jpg

Meta

20230716_211544.thumb.jpg.5e11fd41e02211e7e4d4b5d728442896.jpg

Czyli 22450 - 16304 = 6 tyś km z groszem

Statystyki z wyjazdu:

20230724_194141.thumb.jpg.9b253c15e38d072cee2cd6e0dbb1e817.jpg

Spalonej ropy 574l razy 1,7E (pi razy drzwi) = 4391 PLN wydane na paliwo

 Średnie spalanie z jazdy solo i zestawem z całego urlopu - 9,3l/100km

Spalanie samym zestawem (z trasy co najmniej 100 km) wahało się:

- od minimum 7,9l/100km przy bocznych drogach z częstymi ograniczeniami do 70km/h

- do 11,3l/100km przy jeździe 100km/h GPS (Filipert, nie krzycz :ph34r:)

Minimalne i maksymalne spalanie zestawem (średnia z całego baku i 100% jazda z przyczepą) zaznaczone na zdjęciu kolorkami (od 8,8 do 10,9)

Trasa z przyczepą mniej więcej taka (nie ma możliwości dodania wszystkich punktów na GM):

 

image.thumb.png.269fab7018129b8546cef27b187ef6f1.png

czyli zrobione jakieś 5 tyś z przyczepą.

Jacuś, zaliczone 7 pól kempingowych oraz 4 miejscówki "na dziko".

I to chyba tyle ze statystyk na te 3 tygodnie ;) 

Acha, nie wiem, czy powinienem podawać, ale na WSZYSTKO poszło około 16 tyś PLN, czyli jakieś 4-5 obiadów swoich, ze dwa-trzy dni bez obiadu (skwary) reszta restauracje, w połowie zamawiane pizze (dobre i tanie, choć się nimi w pewnym momencie przejedliśmy) ;) Prawie wszystkie kempingi w południowych Włoszech za nasz skład kosztowały nas około 50E za dobę, jeden pod Rzymem 70E.

Obawiałem się, że będzie drożej, ale chyba południowe Włochy są tańsze od północnych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję filmiki do tego postu:

 

Po otwarciu szlachetnego trunku dobiega nas głośna muzyka. I nie, nie popularna ale taka z pogranicza popu i rocka. Leci pierwszy fajny kawałek, drugi, sobie nucę, dźwięk jakby kapeli a nie z playbacku.

Wyciągam żonę i idziemy na obchody, choć nogi nas na.....

No i jest, tłum ludzi i kapela.

Nogi nam odmawiają posłuszeństwa, ale kapela fajnie gra. Na szczęście żona zauważa, że zwolnił się stolik, więc go szybko zajmujemy, idę po napój bogów i jesteśmy na koncercie :D

20230712_225741.thumb.jpg.d63469aa1ac390e8b4800b4e9eb21b4b.jpg

20230712_221007.thumb.jpg.f143f217600771d0ad2c4b109f017c20.jpg

20230712_231314.thumb.jpg.ccf0550f2862d3732102204b4a5d4e44.jpg

Jak jesteście ciekawi, wstawiam kilka (według mojego gustu) ciekawszych sampli na Twoją Tubę.

 

Leciał nawet Blur - Song 2, ale że sam darłem ryja do telefonu, to niestety go nie umieszczę :( 

Klientela słabo się bawi, więc niestety przechodzą do bardzo popularnej muzyki - nawet nieźle im to wychodzi (patrząc na instrumenty do rockowej muzyki).

Zastanawialiśmy się, czy gdyby widownia bawiła się dobrze, czy by przeszli do np. Nirvany :niewiem: Według nas potencjał mieli :ok:

Kto był na koncercie wie, że tam wszystko lepiej brzmi :ok: Telefon tego nie oddaje, ale był fajny klimat ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lbuster napisał(a):

Nie mam weny, ale czas kończyć ;)

Przypomniałeś mi, że i ja podsumowania nie zrobiłem u siebie:mlot:. Muszę tylko te paragony paliwowe ogarnąć i będzie :]

Jeszcze raz super relacja :bravo:
Jeśli chodzi o ceny paliw we Włoszech to im bardziej na południe było droższe czy raczej podobnie w całym kraju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

kawał trasy się uzbierał!

Stetey lub niestety, ale by pozwiedzać dalsze rejony Europy, trzeba się nastawić na 2-3 tyś w jedną mańkę. Z jednej strony trochę szkoda czasu na dojazdy, z drugiej ja lubię jeździć, nawet z budą, nie lubię ciśnienia i ograniczeń czasowych :( 

Dzięki @Eastnomad, także, za aktywny udział w wycieczce :dzieki:

9 godzin temu, Eastnomad napisał(a):

Jeśli chodzi o ceny paliw we Włoszech to im bardziej na południe było droższe czy raczej podobnie w całym kraju? 

Z tego co pamiętam, najtańsze paliwo było za jakieś 1,65E, najdroższe 1,9E. Mediana to jakieś 1,75E. Nie zauważyłem różnicy między północą a południem, jednak większość tankowań i obserwacji było na południu.

A jak już wywołałeś temat stacji i paliwa, to kilka spostrzeżeń:

- na niektórych stacjach benzynowych są dwa rodzaje dystrybutorów, SELF i "servicio", czy jakoś tak. Servicio to full service, czyli tankuje Ci obsługa i płacisz za paliwo jak za zboże.

- zdecydowana większość stacji to stacje samoobsługowe. Problem w tym, że ja lubię lać do pełna (statystyki), wolę płacić gotówką a stacje nie wydają reszty. Trzeba się sporo naszukać, by móc zalać do pełna i zapłacić gotówką. Często robiłem tak, że szedłem do obsługi i mówiłem, że chcę tak, jak powyżej zatankować i czasami zgadzali się, że ja wkładam do dystrybutora 100E, zalewam za około 80E i z paragonem idę do obsługi i wydają mi resztę. Obsługa zazwyczaj słabo mówiła po angielsku, więc język migowy niezbędny. Tak więc najlepiej płacić kartą lub wkładać do dystrybutora tyle ojro, ile na pewno wejdzie do baku.

- raz nawet kierowca ciężarówki zapłacił za mnie kartą i wydał mi 20E :) Ogólnie, mi się trafiali pomocni ludzie :ok:

- na południu zdarzały się odcinki, gdzie przez wiele kilometrów (50-100) nie było stacji benzynowych. Raz miałem mokro w ... :( 

Dzięki @polo63 :dzieki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał(a):

dwa rodzaje dystrybutorów, SELF i "servicio

Mi się jeszcze trafiło TIR. Stałem za autem z Włoch i dopiero po tankowaniu się zorientowałem. W każdym razie ok 10 centów na litrze mniej niż 30 metrów obok. 

IMG_20230802_203900_edit_146272209663096.jpg

Oczywiście zdjęcie z netu. Cena nieaktualna. 

Edytowane przez mac28 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał(a):

Dzięki @Eastnomad, także, za aktywny udział w wycieczce :dzieki:

Dla mnie cała relacja była ciekawa i z pewnością przyda się w przyszłym roku. Co mogłem podpowiedzieć na bazie swoich doświadczeń w temacie Słowenii to podpowiedziałem i cieszę się, że było to dla Was w jakimś stopniu przydatne ;) 

5 godzin temu, lbuster napisał(a):

na niektórych stacjach benzynowych są dwa rodzaje dystrybutorów, SELF i "servicio", czy jakoś tak. Servicio to full service, czyli tankuje Ci obsługa i płacisz za paliwo jak za zboże.

Cenna uwaga. Dzięki :ok:

5 godzin temu, lbuster napisał(a):

na południu zdarzały się odcinki, gdzie przez wiele kilometrów (50-100) nie było stacji benzynowych.

Ja na takie nieprzewidziane sytuacje wożę ze sobą kanister i dwa razy pomógł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szacun za relację. Przeczytałem całą. To były piękne wakacje, choć z racji wielu odwiedzonych przez Was miejsc nieco pracowite ;)

Najbardziej rozbawiła mnie końcówka ze statystykami. Zawsze podziwiam skrupulatność tych, którym chce się zapisywać dystanse, spalanie itp. Fajnie jest to wiedzieć, ale mi na ogół brakuje chęci i systematyczności.

W każdym razie inspiracja na przyszłoroczny urlop jest. Może nie w tak rozbudowanej wersji, ale zawsze coś się wybierze. Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 20:35, mac28 napisał(a):

Mi się jeszcze trafiło TIR.

Wchodzą Ci pisolety od ciężarówek? U mnie się nie mieszczą, choć mam bak 96 litrów, musze tankować pistoletami dla osobówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Wchodzą Ci pisolety od ciężarówek

Hmmm, sam nie wiem. Była informacja TIR na dystrybutorze a nie zwróciłem uwagi na wielkość pistoletu. Wczoraj wracając z Krakowa na stacji Orlenu był przycisk TIR na dystrybutorze ale żadnych różnic względem pistoletów też nie zauważyłem. Może to chodzi o większy strumień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.