Skocz do zawartości

Poprawny montaż powietrznego Webasto Air Top 2000 STC


Rekomendowane odpowiedzi

Na tę chwilę nie (nie mam problemu ze skraplaniem się wody, mam dość dobrze wentylowane materace), ale będę to za parę miesięcy zakładał pod materace w łódce (one standardowo leżą na lamincie)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 minut temu, czyś napisał(a):

Na tę chwilę nie (nie mam problemu ze skraplaniem się wody, mam dość dobrze wentylowane materace), ale będę to za parę miesięcy zakładał pod materace w łódce (one standardowo leżą na lamincie)

A co sądzisz o tym?
https://www.froli.com/shop/schlafen-unterwegs/bettsysteme/172/froli-zona-mobil-set-ca.-140/160-x-200-cm?c=2156

tam jest kilka systemów …

Warto czy mata wystarczy?

Ja w akcie desperacji dałem pod piankę https://allegro.pl/oferta/m-tac-karimata-dmuchana-materac-195x120-olive-13512657865 niby materac jest w powietrzu i wentylacja powinna być :) ale ciagle mam obawy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie rozważałem, ale powinno spełnić zadanie, tylko czy materac nie będzie zjeżdżał z tego, i czy nie będzi esytuacji, że jeśli łóżko jest na górze i trzeba się na nie wsunąć, czy w miejscu "gramolenia" się na łóżko, to się nie rozsypie po jakimś czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, czyś napisał(a):

Tego nie rozważałem, ale powinno spełnić zadanie, tylko czy materac nie będzie zjeżdżał z tego, i czy nie będzi esytuacji, że jeśli łóżko jest na górze i trzeba się na nie wsunąć, czy w miejscu "gramolenia" się na łóżko, to się nie rozsypie po jakimś czasie. 

Tego nie wiem :) postawiłem na min masę :). U nas i tak gramolenie jest na porządku dziennym i nocnym :).

Zadałem już pytanie tym z Gigatex o materac 120#200 i jego wagę … zobaczymy co mi napiszą. Te froli kosztuje 240€ ale jest niestety dość ciężkie i z dostępnością w kraju kiepsko. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Narazie testuje materac dmuchany podkladowy ( chyba ze Gigatex okaże się parametrami pasować to się zastanowię ) No i ten nadmuch w celu wyrównania temp chce wdrożyć …może nawet pexem spróbuje podprowadzić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2023 o 17:05, coxWlkp napisał(a):

Mądrego to i warto posłuchać :) …

wybrałem opcję A z modernizacją do C :) … oczywiście też się zastanawiałem czy nie będzie głośno … i pewnie jeśli było by to montowane odrazu bez tłumika to bym zostawił A … ale „D …” do dobrego szybko się przyzwyczaja i „było głośno” wiec po 30 min teście przerobiłem na wersję C 

IMG_3442.thumb.jpeg.380b988750bca5a6871969189401b57d.jpegIMG_3443.thumb.jpeg.325d41a5c69a860f5b6c3e79726bcaf1.jpeg

ostatni dylemat czy zostawić mój super extra kapturek ochronny z puszki czy nie ?

Jeżeli nie masz dłuższego kawałka rurki to możesz kapturek zostawić, ale powinna się dać trochę rozciągnąć i sprubój rurkę do tyło trochę odgiąć jeszcze żeby ten kawałek za tłumikiem był jednym łukiem jak zielona kreska na zdjęciu niżej, nawet odchyl ją pod auto żeby wychodziła pod belką haka i wtedy kapturek nie będzie konieczny.



 image.jpeg.7635002227def1e1a5a3bb5e2f2cc8b5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciekR4 napisał(a):

Jeżeli nie masz dłuższego kawałka rurki to możesz kapturek zostawić, ale powinna się dać trochę rozciągnąć i sprubój rurkę do tyło trochę odgiąć jeszcze żeby ten kawałek za tłumikiem był jednym łukiem jak zielona kreska na zdjęciu niżej, nawet odchyl ją pod auto żeby wychodziła pod belką haka i wtedy kapturek nie będzie konieczny.



 image.jpeg.7635002227def1e1a5a3bb5e2f2cc8b5.jpeg

Jutro jest szansa, że w Poznaniu będzie 12*C i nie pada :) zrobię jak radzisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, coxWlkp napisał(a):

KamperManiaki mają taki system...

Z tego co słyszałem, są z tego zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał(a):

KamperManiaki mają taki system...

Z tego co słyszałem, są z tego zadowoleni

@czyś proponuje matę, ja słyszałem o tym Froli i intensywnie myśle co będzie lepsze na laminat wyłożony korkiem :) IMG_3321.thumb.jpeg.c8e03101bff754ddb108f2e5f97271f2.jpegIMG_3322.thumb.jpeg.5b58935997f49c623f562c80e61f6f33.jpeg

Oczywiście istotna jest niska waga. Problem oczywiście występuje jak u wszystkich ze słabą wentylacją tylko przy niskich temp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak wiem...

Ale dałem Ci przykład kogoś kto ma i używa - możesz pewnie do Daniela napisać - bardzo uczynny człowiek i powie co myśli o tym po 2latach (by jakoś tak to montowali)

Ja nie mam zbytnio z tym doświadczenia...

W kamperze wyciąłem otworki w płycie łóżka i one zdają egzamin (poza tym u mnie część ciepła też wpada do "garażu" pod łóżkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio napisał(a):

Ogólnie tak wiem...

Ale dałem Ci przykład kogoś kto ma i używa - możesz pewnie do Daniela napisać - bardzo uczynny człowiek i powie co myśli o tym po 2latach (by jakoś tak to montowali)

Ja nie mam zbytnio z tym doświadczenia...

W kamperze wyciąłem otworki w płycie łóżka i one zdają egzamin (poza tym u mnie część ciepła też wpada do "garażu" pod łóżkiem).

Jakoś ciężko mi było wejść na obroty od rana :) już to poprawiłem i napisałem do @KamperManiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pomocy :) … oczywiście jak się coś ma zepsuć to się zepsuje … Webasto Air Top 2000 STC z MULTICONTROL HD wyświetla błąd H02… jesteśmy za Alpami i narazie specjalnie nie jest potrzebne. Niestety powrót może być trochę extrim. Jakieś pomysły ? Może ktoś ma manuala serwisowego do tego webasto? Może miał podobny problem i pamięta co serwis zrobił :) . Mam dość dobry dostęp do Webasto wiec demontaż nie będzie problemem .. większy widzę we włoskim serwisie :) IMG_0396.thumb.jpeg.ef7a9c9c28a357d663939dd1014c1a51.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

2 godziny temu, rtwppk napisał(a):

Webasto Air Top 2000 STC z MULTICONTROL HD wyświetla błąd H02… Jakieś pomysły ? ...

Zerknij może na takie informacje...

Webasto diesel heater fault codes.pdf

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tofel napisał(a):

Witam.

Zerknij może na takie informacje...

Webasto diesel heater fault codes.pdf 30.1 kB · 2 pobrania

 

Pozdrawiam

Kilka resetów już przeprowadziłem, włącznie z wyłączeniem zasilania od webasto. Paliwo w zbiorniku jest, w filtrze również . Nie słychać by pompa zaczynała pracować :( czy jeśli podam 12 V bezpośrednio na pompę to jej nie spalę? Czy jest zasilana z 12V ? No i czy brązowy to + a - niebieski :) … jak zawsze zabieram miernik na wyjazd tym razem został w garażu …. WrrrrIMG_0571.thumb.jpeg.27ffe5dc0bad86debd4a52855a201056.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wysokość n.p.m? Ogrzewcze maja jakieś setupy/dodatkowy osprzęt do pracy powyżej jakieś określonej wysokości. Trumna ma dodatkowy opcjonalny zestaw do pracy w górach, nie wiem jak jest w przypadku webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Nie chodzi o wysokość n.p.m? Ogrzewcze maja jakieś setupy/dodatkowy osprzęt do pracy powyżej jakieś określonej wysokości. Trumna ma dodatkowy opcjonalny zestaw do pracy w górach, nie wiem jak jest w przypadku webasto

Liczę, że może ktoś z forum miał do czynienia z Webasto i coś podpowie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.