Skocz do zawartości

Poprawny montaż powietrznego Webasto Air Top 2000 STC


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

28 minut temu, Cichy56 napisał(a):

Pompkę mam pod podwoziem i prawie jej nie słychać. A temperaturę reguluję trójnikiem z klapką gdzie nadmiar ciepła wypuszczam na zewnątrz. I nie budzi mnie włączające i wyłączające się webasto . A tak wygląda mój patent :D

20240327_151607.jpg

Dobre :) na to nie wpadłem :) 

Po moich testach doszedłem do tego, że jest różnica w kulturze pracy między chińskim a niemieckim… Przeprosiłem oryginał i kupiłem zapasowy palnik wraz z interfejsem.

A na ile Ci starcza ten 10l zbiornik ON przy minusowej temperaturze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

Dobre :) na to nie wpadłem :) 

Po moich testach doszedłem do tego, że jest różnica w kulturze pracy między chińskim a niemieckim… Przeprosiłem oryginał i kupiłem zapasowy palnik wraz z interfejsem.

A na ile Ci starcza ten 10l zbiornik ON przy minusowej temperaturze? 

Testy będą dopiero w czerwcu w Norwegii. W moim ogrzewaniu zmieniłem minimalną częstotliwość pompki z 1,2Hz na 0,8Hz i to jest już delikatne grzanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cichy56 napisał(a):

Testy będą dopiero w czerwcu w Norwegii. W moim ogrzewaniu zmieniłem minimalną częstotliwość pompki z 1,2Hz na 0,8Hz i to jest już delikatne grzanie. 

U mnie te zmiany nawet na minimalnych obrotach nic nie wniosły :) 4m3 do ogrzania to bardzo mała powierzchnia i pewnie jak by ta nagrzewnica miała 1 kW lub na dworze było by -20*C :) było by ok :) a tak to robi jako sprzęt serwisowy.

Ale tego Twojego spalania jestem ciekaw ? Ja miałem wrażenie, że zużycie paliwa jest większe w przypadku wersji chińskiej. Ale mogło być to tylko mylne odczucie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rtwppk napisał(a):

U mnie te zmiany nawet na minimalnych obrotach nic nie wniosły :) 4m3 do ogrzania to bardzo mała powierzchnia i pewnie jak by ta nagrzewnica miała 1 kW lub na dworze było by -20*C :) było by ok :) a tak to robi jako sprzęt serwisowy.

Ale tego Twojego spalania jestem ciekaw ? Ja miałem wrażenie, że zużycie paliwa jest większe w przypadku wersji chińskiej. Ale mogło być to tylko mylne odczucie :) 

Spalanie to około 100ml na godzinę. Też mam wrażenie że eberspacher 2kw lepiej nagrzewał mojego Jumpera l2h2 niż chińczyk obecne Vivaro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Cichy56 napisał(a):

Spalanie to około 100ml na godzinę. Też mam wrażenie że eberspacher 2kw lepiej nagrzewał mojego Jumpera l2h2 niż chińczyk obecne Vivaro. 

:) ja jak i Ty mamy osobne zbiorniki o ograniczonej pojemności dlatego to spalanie jest wartością dodaną :) … całość zabudowy mamy tak zaprojektowaną, że wszystkiego starcza na 4 dni parkowania. Dlatego jest dość ważnym elementem to spalanie. W połączeniu z innymi minusami Vevora skłoniło mnie to do „przeproszenia” Webasto, zakupu interfejsu i dalszej „zabawy” :) 

Twoje rozwiązanie jest jakimś wyjściem z tych 27*C ale zapewne kosztem właśnie spalania.

No nic poczekamy zobaczymy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.