Skocz do zawartości

Skoda Octavia IV generacji (silnik 2,0 D) prośba o opinie


BuryKocur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, lbuster napisał(a):

Włodek, jaki Ci dali termin odbioru?

08.10.tego roku - mimo, że auto naprawdę bez jakiegoś elektronicznego wypasu...

Pzdr

Wł.

PS - tyle, że u mnie jest akurat taki układ terminowy, że średnio mi to przeszkadza - jakbym dostał auto do początku maja to byłoby OK, ale jest to chyba mało realne - ja potem na 3 miesiące wypływam w rejs  i wracam na przełomie sierpień/wrzesień, więc auto by stało.

Więc jak dostanę gdzieś w październiku to nie będzie dla mnie źle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

po analizie wszystkich za/przeciw każdej wersji wyposażeniowo/silnikowej podpisałem dziś u dealera na Modlińskiej w Warszawie zamówienie na Kodiaqa 2 litry TDI z DSG.

Ufff - dość pytań na ten temat - zamówienie złożone - temat wątpliwości i pytań zakończony - dziękuję Bartek za pomoc :)

No i super! będziesz zadowolony to udane auto, z ciekawości jaka wersja wyposażenia?

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Co do spalania to daje Ci ogląd jak to wygląda u mnie. Scenic z silnikiem diesla 1.6 w mieście palił mi około 6l. Ford, który jest cięższy o ok 300 kg, gabarytowo też jest dużo większy, i ma silnik 2.0 w tych samych warunkach pali obecnie około 7.5l. Chociaż początkowo było to niemal 9l https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji2.png

Jacek, ale Scenic miałeś manual i bez AWD, wiec nie ma co porównywać. Automat + AWD (nawet takie dołączane nie stałe) + wieksza masa, szersze opony i zbiera się te 1,5L - cudów nie ma :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, golob napisał(a):

Jacek, ale Scenic miałeś manual i bez AWD, wiec nie ma co porównywać. Automat + AWD (nawet takie dołączane nie stałe) + wieksza masa, szersze opony i zbiera się te 1,5L - cudów nie ma :) 

Jasne, wiadomo, że to dwa różne auta :) Nie oczekiwałem, że spalanie będzie podobne jak w Scenicu, liczyłem się z tym, że będzie większe. Po prostu podaję to jako przykład, że nie ma wcale takiej tragedii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

po analizie wszystkich za/przeciw każdej wersji wyposażeniowo/silnikowej podpisałem dziś u dealera na Modlińskiej w Warszawie zamówienie na Kodiaqa 2 litry TDI z DSG.

No i super - gratulacje!
Władku a tak z ciekawości - przewidywany termin odbioru auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, golob napisał(a):

z ciekawości jaka wersja wyposażenia?

Wiesz - ja jestem prosty inżynier i lubię rzeczy proste - nie udziwnione i bez nadmiaru możliwości psucia się (właśnie po raz kolejny popsuło mi się w Superbie elektryczne podnoszenie klapy tył).

Wziąłem wersję AMBITION + niewielkie dodatki jak: fabryczny hak (rzecz b.istotna) +ogrzewanie foteli+ogrzewanie spryskiwaczy przód+ podwójna podłoga bagażnik (bardzo wygodne - sprawdzone w Superbie) + alarm + pakiet przeglądów do 80 tys (opłaca się).

I to wszystko dodatków - to auto ma bardzo dużo ekstrasów w podstawie.

pzdr

Wł.

5 minut temu, Tomii napisał(a):

przewidywany termin odbioru auta? 

08.10.2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomii napisał(a):

Władku a tak z ciekawości - przewidywany termin odbioru auta? 

Ciekawostką jest to, że znalazłem w Polsce dwa egzemplarze 2,0 TDI DSG w wersji Ambition z roku 2022 - model 23 - do kupienia od ręki - za kwoty dość podobne z podobnym wyposażeniem.

Dostałem od obu propozycje - teraz czekam na ich wycenę  mojego auta...

Pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będziesz zadowolony. W razie problemów adblue wyprogramowujesz, pompę wody wymieniasz na taką bez przesłony i w razie zbyt wysokich temperatur z przyczepą wywalasz osłonę pod silnikiem i kocyk z misy olejowej. 

Miłej i bezproblemowej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dudek_t napisał(a):

W razie problemów adblue wyprogramowujesz,

No w nowym aucie na gwarancji to chyba nie bardzo mogę sobie na to pozwolić ...

pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.02.2023 o 19:34, jacek00 napisał(a):

Ale odkup przez dealera wyjdzie korzystniej niż jak sam sprzedaż to auto na wolnym rynku? Nie sadze

Odkopię Twoją Jacku powyższą wypowiedź i powiem tak - jestem Cie winien dużą flaszkę za pewną myślę inspirację działań ...

Po Twoim poście podrapałem się po głowie - se myślę - marwa Qć - kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi...

I wyprodukowałem ogłoszenie na otomoto (czy jakoś tam) - wydałem chyba 50 zeta i powiesiłem je na miesiąc.

i już po tygodniu zadzwonił klient - jeden, ale konkretny.

Przyjechał - obejrzał - nie kłócił się - powiedział - mam na wydanie 15 tys. baksów - tyle mogę dać i nie wnikam w te zarysowania - dla mnie liczy się zadbany stan auta, pochodzenie z salonu, przeglądy w ASO, wszelkie papiery, regularnie zmieniane oleje itd a te zarysowania na zderzaku to nieważne....

Podpisaliśmy umowę wstępną i zastawił zaliczkę.

Dziś przyjechał z resztą gotówki - ja auto wcześniej posprzątałem - podpisaliśmy umowę - on zapłacił i papa...

A jakie jest clou tematu - ano, nawiązując do początku postu i Twojej sugestii sprzedaży niekoniecznie dilerowi to dzięki temu mam w kieszeni 15 tysiaków więcej.

Jacku - dobra flaszka dla Ciebie za Twoje inspiracje - co pijasz ?:rolleyes:

pzdr

Włodek

 

 

 

W dniu 9.02.2023 o 20:15, BuryKocur napisał(a):

znalazłem w Polsce dwa egzemplarze 2,0 TDI DSG w wersji Ambition z roku 2022 - model 23 - do kupienia od ręki

A po cichu powiem, że jutro jadę odebrać autko od dilera - jak odbiorę to się nie omieszkam pochwalić.

Pzdr

Wł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Wy ?

10 minut temu, BuryKocur napisał(a):

A po cichu powiem, że jutro jadę odebrać autko od dilera - jak odbiorę to się nie omieszkam pochwalić.

Czekamy na te wieści !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.